快速登录:  

Forum: Balkan Forum

话题: Timecode vinyl - Page: 1

由于该帖子的部分内容已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

DJ_IGGYHome userMember since 2006
Pozdrav drustvo, odavno sam ovde ali nisam nesto bio aktivan na forumu! (ovo mi je prvi post! :))
Pokusavam vec 3,4 meseca da dodjem do timecode ploca od virtual dj. Da li mi neko moze pomoci? :(
Koristim timecode od SSL (Serato Scratch Live) i to finkcionise, ali ne dovoljno dobro... Javlja se neko pucketanje do duse na nekim pesmama, pa sam smanjivao decibele... ali nije to to... Ima li neko iskustva sa ovim?
Puno pozdrava!
 

发表时间 Fri 30 Nov 07 @ 1:16 pm
DejambaHome userMember since 2007
Pucketanje ti se najverovatnije javlja jer je kompresovano VBR, konvertuj u const. I ja isto trazim da kupim TCV za VDJ
 

发表时间 Thu 13 Dec 07 @ 1:36 pm
DejambaHome userMember since 2007
Jesi li resio problem?
 

发表时间 Fri 14 Dec 07 @ 12:49 pm
DJ_IGGYHome userMember since 2006
Relativno jesam. Nisam imao bas puno vremena da se zezam malo vise sa time, ali MPGain resio problem. Smanjio sam decibele na nekim pesmama i sada je ok, koliko sam primetio... Ali cu se jos zezati za vikend sa ovim, pa cu ti javiti. Zadovoljan sam za sada! :)
 

发表时间 Sat 15 Dec 07 @ 1:20 pm
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Drago mi je da ste reslili problem, ja ne koristim TCV tako da vam ne mogu pomoci.
Nadam se da ce te uskoro postati Pro korisnici ;)
 

发表时间 Mon 17 Dec 07 @ 3:26 am
@DJ IGGY
Koju koristis zvucnu karticu ?
Dai moze da mi odradi posao Maya44+ turntable + seratove ploce?
 

发表时间 Thu 14 Feb 08 @ 5:29 am
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
DJ_ALEXA wrote :
@DJ IGGY
Koju koristis zvucnu karticu ?
Dai moze da mi odradi posao Maya44+ turntable + seratove ploce?

Naravno da moze, Maya44 je dobra kartica a VDJ podrzava Serato ploce koliko znam ;)
Pozdrav
 

发表时间 Thu 14 Feb 08 @ 8:48 am
zanima me kada koristic timecode cd sa virtual djom dali ti treba ona posebna kutijica?il moze i bez nje?
e a drugo...ti kad tak vrtis znaci sve upravljas playerima..npr pitch..ti kad ga pomices na playeru dal se vidi pomak i u samom softwareu?
znaci automatski sam promjenio i bpm..dali se i brojke i u softwareu mjenjaju...
ustvari ak moze neko kratko pojasnjenje kak sve to djeluje tim putem?
fala:)
 

发表时间 Thu 04 Dec 08 @ 5:06 pm
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Ja ne nisam koristio Timecode ali da, radi bas tako kao sto si opisao, kada menjas Pitch na gramofonu menja se i u VDJ. Takodje mozes da koristis Cue point pozicije u Smart rezimu.
 

发表时间 Fri 05 Dec 08 @ 2:56 am
KOLIKO SAM JA CITO IGLEDO MISLIM DA SE NE POMAKINJE NISTA NA SOFWERU SIGURNA SAMOTPRILIKE U TO 98 %..samo kontroleri(sam rjec kaze hehe) radi pomake i na softweru-...ali time code ne..p u vezi pitcha..on ti ga pokazuje kad pjesmu prebacis na neki deck vdj i onda je tvoj poso da na drgom decku ga ustmimas to jest sinkroniziras znac ipodudaris...NAJBOLJE ODI NA VDJ STRANICU GDJE IMAS VIDEO PISE TI DJ-GET DOWN time code sample ili tako nesto ima lik radi sa tim pa pogledaj..a YOU TUB JE PUN TAKIH videa..nadam se da sam pomogo sretno svima jer i ja ocu VDJ ploce tako da ce ovaj topik dobro doc
 

发表时间 Fri 05 Dec 08 @ 8:29 am
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Ako je neko razumeo sta je Maki hteo da kaze, neka mi napise ;)
 

发表时间 Fri 05 Dec 08 @ 2:01 pm
a de zeznio sam uglavnom ocu rec..DA SE NISTA NE POKAZUJE NA SOFTWERU..to je to...samo kontroleri tipa total contorl.x ponent pokazuje kretnje slidera pitcha ekvilazer itd itd...
 

发表时间 Fri 05 Dec 08 @ 4:07 pm
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
To nije tacno, pogledaj neki video, Pitch slideri se pomeraju kao i ploce na skinu VDJ-a ;)
 

发表时间 Fri 05 Dec 08 @ 5:02 pm
hmm..MOJ BED..znam za ploce ali nisam zna za slidere
 

发表时间 Sat 06 Dec 08 @ 3:15 am
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Pa da, jer kada menjas Pitch na gramofonu menjas Timecode zvuk, a to govori VDJ-u sta da radi ;)
 

发表时间 Sat 06 Dec 08 @ 4:45 am
TO MI ZVUCI logicno..ljepo ljepo..e a posto nam vdj ploce ovdje nisu bas dostupne jel?bilo bi dobro alf kad bi nam napiso koje ploce vdj podrzava npr reko si da podrzava serato,zatim vdj..bilo bi super kdad bi znali zasigurno,
 

发表时间 Sat 06 Dec 08 @ 10:12 am
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Cimaj ove iz www.player.rs da ti nabave Numark Timecode ploce, one su iste kao i za VDJ.
 

发表时间 Sat 06 Dec 08 @ 7:04 pm
znaci nepodrzava cde od final scratcha serata?
treba li ona dodatna kutijica?
 

发表时间 Sun 07 Dec 08 @ 1:59 am
AJDE VIDIM TI JA SA OVIM KOLEGOM U VEZI TIH .cd-a DA OBJASNI COVJEK JE FANATIK JA GA PROZVO KOPJUTER..vidim da nam tema i ne ide bas.. :)
 

发表时间 Sun 07 Dec 08 @ 4:41 am
DejambaHome userMember since 2007
VDJ podrzava SSL TCV, ali samo u Relative modu - Apsolute - ne!
Postoji i malecki problemcic koji se javlja u VDJ 5.0.6 + SSL TCV (Iggy i ja smo se uverili u to): desava se da kada posle odredjenog vremena (15,20,30...min) skinete iglu sa TCV pesma nastavlja sa VDJ da ide...

Kada menjate pitch na gramofonima, automatski vidite i trenutni BPM na VDJ-u, tako da ce vam bas olaksati posao prilikom sinhronizacije!
Ako vas nerviraju oscilacije u detektovanom BPM tipa (128.2-128.1-128.3-128.4-128.2....) mozete namestiti osetljivost u TCV Setup-u, ako koristite TC narezan na CD necete imati bas nikakvih problema sa ovom "osetljivoscu"

NIsam jos uvek probao SSL TCV sa VDJ 5.2 Pro... Nadam se da je bug odozgo otklonjen!

@Alf
Ako imas uticaja na ove programere, reci im malo da porade na key detect algoritmu... Lepo je sto su ga ubacili samo bi bilo jos lepse kada bi radio kako treba :-)
 

发表时间 Mon 08 Dec 08 @ 7:23 am
57%