快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: κοψιματακια ηχου - Page: 2
εγω παντως το λαπτοπ το παρατησα ( τυχερος ο γιος ) και γυρισα στο παλιο ( ετσι κ αλλιως και εκεινο τρεχει τα stems 2 )
μιλαμε για κατασταση τρελλας
βρηκαμε οτι το προβλημα το κανει ο driver που εχει την διαχείριση ενεργειας της μπαταριας οταν εβγαζες αυτον ολα καλα το λαπτοπ πεταγε
μετα απο λιγο ομως και χωρις να μπορουμε να προσδιορισουμε την αιτια (αλλα το εκανε παντα)μου πεταγε εκτος την καρτα nvidia!!!
μιλαμε για μια τρελλα εβγαλα τα 11 εβαλα 10 ξαναεβαλα αλλη εκδοση 11 εντελως τιποτα μετα απο ενα κουτι depon το εδωσα στον γιο γυρισα στο πλαιο κ ησυχασα
αλλα για ενα λαπτοπ των 2000 ευρω δεν το περιμενα να εχω τοσα προβληματα
 

发表时间 Thu 04 May 23 @ 11:59 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
μα σκεψου οτι και ο φιλος παραπανω θεμα με driver καρτας εχει..
 

发表时间 Thu 04 May 23 @ 1:50 pm
kokkinoskoufitsos wrote :
εγω παντως το λαπτοπ το παρατησα ( τυχερος ο γιος ) και γυρισα στο παλιο ( ετσι κ αλλιως και εκεινο τρεχει τα stems 2 ), μιλαμε για κατασταση τρελλας, βρηκαμε οτι το προβλημα το κανει ο driver που εχει την διαχείριση ενεργειας της μπαταριας οταν εβγαζες αυτον ολα καλα το λαπτοπ πεταγε, μετα απο λιγο ομως και χωρις να μπορουμε να προσδιορισουμε την αιτια (αλλα το εκανε παντα)μου πεταγε εκτος την καρτα nvidia!!! μιλαμε για μια τρελλα εβγαλα τα 11 εβαλα 10 ξαναεβαλα αλλη εκδοση 11 εντελως τιποτα μετα απο ενα κουτι depon το εδωσα στον γιο γυρισα στο πλαιο κ ησυχασα, αλλα για ενα λαπτοπ των 2000 ευρω δεν το περιμενα να εχω τοσα προβληματα
Εάν μου το στείλεις Χαλκίδα και στο κάνω "αεροπλάνο" (με 11άρια), θα το αφήσεις στο γιό σου ή θα το οικειοποιηθείς? Την αλήθεια...
 

发表时间 Thu 04 May 23 @ 8:17 pm
Theios Giorgos wrote :
kokkinoskoufitsos wrote :
εγω παντως το λαπτοπ το παρατησα ( τυχερος ο γιος ) και γυρισα στο παλιο ( ετσι κ αλλιως και εκεινο τρεχει τα stems 2 ), μιλαμε για κατασταση τρελλας, βρηκαμε οτι το προβλημα το κανει ο driver που εχει την διαχείριση ενεργειας της μπαταριας οταν εβγαζες αυτον ολα καλα το λαπτοπ πεταγε, μετα απο λιγο ομως και χωρις να μπορουμε να προσδιορισουμε την αιτια (αλλα το εκανε παντα)μου πεταγε εκτος την καρτα nvidia!!! μιλαμε για μια τρελλα εβγαλα τα 11 εβαλα 10 ξαναεβαλα αλλη εκδοση 11 εντελως τιποτα μετα απο ενα κουτι depon το εδωσα στον γιο γυρισα στο πλαιο κ ησυχασα, αλλα για ενα λαπτοπ των 2000 ευρω δεν το περιμενα να εχω τοσα προβληματα
Εάν μου το στείλεις Χαλκίδα και στο κάνω "αεροπλάνο" (με 11άρια), θα το αφήσεις στο γιό σου ή θα το οικειοποιηθείς? Την αλήθεια...


ειλικρινα ξενερωσα ας μεινει στο παιδι ειναι δευτερα λυκειου του ειπα οτι με αυτο θα βγαλει και το πανεπιστημιο
 

发表时间 Thu 04 May 23 @ 10:00 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
kokkinoskoufitsos wrote :

ειλικρινα ξενερωσα ας μεινει στο παιδι ειναι δευτερα λυκειου του ειπα οτι με αυτο θα βγαλει και το πανεπιστημιο
ρε ατιμε το ριξες το παιδι...ακου μεχρι πανεπιστημιο!!

 

发表时间 Fri 05 May 23 @ 8:32 am
PANOSV wrote :
kokkinoskoufitsos wrote :

ειλικρινα ξενερωσα ας μεινει στο παιδι ειναι δευτερα λυκειου του ειπα οτι με αυτο θα βγαλει και το πανεπιστημιο
ρε ατιμε το ριξες το παιδι...ακου μεχρι πανεπιστημιο!!


χαχα τρελλαμενος ο μικρος πατερα λεει δεν υπαρχει παιχνιδι που να μην το τρεχει σφαιρα
 

发表时间 Fri 05 May 23 @ 11:09 am
ckapetHome userMember since 2021
Καλησπέρα, εγω που το θελω και δεν το εδωσα στην κόρη μου έρχομαι Χαλκίδα αν εχεις την διάθεση
Ευχαριστώ
 

发表时间 Fri 05 May 23 @ 11:24 am
παντως με τους amd εχουν αναφερθει προβληματα κατ ακαιρους οχι απο το προγραμμα νομιζω αλλα προβληματα με driver απο κονσολες
 

发表时间 Fri 05 May 23 @ 6:29 pm
ckapetHome userMember since 2021
Εμένα πάντως αν βοηθάει, αν έχω ανοίξει το virtual χωρίς να συνδεσώ καν την κονσόλα, και ανοίξω να παίζει μουσική από YouTube, μετά από λίγο μου κάνει το ίδιο κόλλημα. Αν κλείσω το virtual, δεν κάνει τίποτα.
 

发表时间 Sat 06 May 23 @ 9:49 am
συμφωνα με τις φωτο που ανεβασες εχουμε ακριβως το ιδιο προβλημα
δεν ξερω αν ειναι καποιο θεμα των windows που θα λυθει αλλα δοκιμασα το latencymon σε παλια μηχανηματα και κανενα δεν ειχε το χαλι που παρουσιαζε το καινουριο ( ακριβως σαν το δικο σου ιδιες ενδειξεις )
τωρα πιστευω οτι ειναι κατι που μπορει να λυθει ο θειος λεει οτι μπορει να το φτιαξει και λογικα θα γινεται γιατι ομως αυτο παρουσιαζεται σε καινουρια λαπτοπ ( και αξιολογα ) δεν μπορω να το καταλαβω.
με τον δικο μου τεχνικο δεν μπορεσαμε να βρουμε λυση και ετσι το παράτησα αλλα οι γιωργηδες εδω που ειναι ποιο εξιδικευμενοι αν μπορουν να σε βοηθησουν θα το κανουν
 

发表时间 Sat 06 May 23 @ 11:00 am
Ο "Θείος", μπορεί να έχει κάποια εμπειρία (ως πρώην τεχνικός Η/Υ και Δικτύων), αλλά δεν είναι μάγος...

Η εμπειρία του, λοιπόν, λέει ότι:

1. Ένας οποιοσδήποτε H/Y (Desktop ή Laptop ή Tablet), από τη στιγμή κατά την οποία διαθέτει προεγκατεστημένο OS, απαιτεί Format και Clean Installation! Γιατί, ποτέ δεν περιλαμβάνει μόνον το OS, αλλά και ένα σωρό "αχρείαστα" apps και utilities, με ότι αυτό (αρνητικά) μπορεί να συνεπάγεται.

2. Επειδή μας έχει φάει η "πράσινη ανάπτυξη", κάποιες μονάδες διαθέτουν (πλέον) ρυθμίσεις ενέργειας και στο BIOS. Επειδή, όμως, δεν θα σώσει το πλανήτη κανένα Desktop ή Laptop, ξεκινάω τις "παρεμβάσεις" από εκεί.

3. Το θέμα των drivers, δεν είναι και τόσο απλό. Σαν πρώτη επιλογή (μου), είναι πάντα οι drivers που προτείνει ο κατασκευαστής στην επίσημη ιστοσελίδα του (π.χ. του laptop). Αλλά, εάν παρατηρήσω το οποιοδήποτε "πρόβλημα" και εφόσον πειραματιστώ - δοκιμάσω - εντοπίσω την πιθανή αιτία, δεν θα διστάσω να χρησιμοποιήσω άλλους drivers (π.χ. του κατασκευαστή του συγκεκριμένου hardware). Εάν και πάλι παρατηρήσω το οποιοδήποτε "πρόβλημα", δεν θα διστάσω να μην περάσω καθόλου drivers ενός "δευτερεύοντος" hardware. Για παράδειγμα, κάποτε είχα ένα HP laptop που μου δημιουργούσαν προβλήματα οι drivers της SD Card Slot. Για μένα αυτό το hardware ήταν αχρείαστο, οπότε και δεν του πέρασα drivers.

4. Επειδή μας έχει φάει η "πράσινη ανάπτυξη", όλα τα OS διαθέτουν ρυθμίσεις ενέργειας. Οπότε και όπως προανέφερα, επειδή δεν θα σώσει το πλανήτη κανένα Desktop ή Laptop, συνεχίζω με τις "παρεμβάσεις" και εκεί.

5. Ένα οποιοδήποτε Dj Laptop, είναι (τουλάχιστον κατ' εμένα) ένα αγωνιστικό αυτοκίνητο, το οποίο προορίζεται για ένα συγκεκριμένο σκοπό: Να τρέξει σε αγώνες. Ούτε για βόλτα (ψυχαγωγία), ούτε για εκδρομή (άνεση), ούτε για να πας τη νύφη (μόστρα).
Όπως, λοιπόν, σε ένα αγωνιστικό αυτοκίνητο δεν προσθέτεις από ηχοσύστημα και κάμερες οπισθοπορείας, μέχρι ποτηροθήκες καφέ και κουκλάκια, το ίδιο ακριβώς κάνεις και με το όποιο laptop. Και στην τελική, εάν και όταν τα θέλεις, τουλάχιστον να έχεις πειραματιστεί - βεβαιωθεί ότι δεν σου δημιουργούν πρόβλημα.

Τέλος, εάν μετά από όλα αυτά και εφόσον έχεις αφιερώσει σεβαστές ώρες στο όποιο pc ή laptop ή tablet, εκείνο εξακολουθεί να παρουσιάζει "πρόβλημα", το πουλάς και παίρνεις άλλο...
 

发表时间 Sun 14 May 23 @ 7:14 pm
θειε οσον αφορα τουλαχιστον εμενα εννοειται οτι και εγω δεν ειμαι γκουρου
της πληροφορικης αλλα επειδη οι υπολογιστες φενικα ειναι βασικο εργαλειο της δουλειας μας και
ειμαι απο τους πρωτους που επαιζα με υπολογιστη οχι λαπτοπ ( xp kai bpm studio profi )
μπορω και κανω βασικες επεμβασεις στο λαπτοπ οπως να κανω μονος μου φορματ
ρυθμισεις βασικες και ψιλοεπεμβασεις επεκτασεις μνημης αλλαγη σκληρου κλπ
οσον αφορα το τουμπανο ( οντως ) λαπτοπ που πηρα ( και εδιωξα )
ειναι σωστο αυτο που λες οτι ερχονται με διαφορα καλουδια γεματα
οποτε εκανα καθαρο φορματ ( οχι επαναφορα ) update bios ( δεν ειχε καμια ρυθμιση για ενεργεια που να εμπλεκεται στο προβλημα δοκιμασα )
αλλα εκει που κολλησα ειναι οτι η συγκεκριμμενος driver που εκενε τα θεμματα ηταν των windows
και οσο και αν εψαξα δεν βρηκα κατι αλλο να αντικατστησω και οταν τον ξηλωνα εντελως
μου πεταγε εκτος την καρτα nvidia και πλεον δεν ηταν τούμπανο
δοκιμασα 10αρια11αρια διαφορετικες εκδοσεις αλλα ματαια
τωρα βεβαια ενας σαν εσενα η τον Γιώργο πολυ πιθανον να εβρισκε λυση
αλλα ειχα ξενερωσει τοσο με το μηχανημα που δεν το ηθελα πια
αυτα
 

发表时间 Sun 14 May 23 @ 8:12 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
kokkinoskoufitsos wrote :
θειε οσον αφορα τουλαχιστον εμενα εννοειται οτι και εγω δεν ειμαι γκουρου
της πληροφορικης αλλα επειδη οι υπολογιστες φενικα ειναι βασικο εργαλειο της δουλειας μας και
ειμαι απο τους πρωτους που επαιζα με υπολογιστη οχι λαπτοπ ( xp kai bpm studio profi )
μπορω και κανω βασικες επεμβασεις στο λαπτοπ οπως να κανω μονος μου φορματ
ρυθμισεις βασικες και ψιλοεπεμβασεις επεκτασεις μνημης αλλαγη σκληρου κλπ
οσον αφορα το τουμπανο ( οντως ) λαπτοπ που πηρα ( και εδιωξα )
ειναι σωστο αυτο που λες οτι ερχονται με διαφορα καλουδια γεματα
οποτε εκανα καθαρο φορματ ( οχι επαναφορα ) update bios ( δεν ειχε καμια ρυθμιση για ενεργεια που να εμπλεκεται στο προβλημα δοκιμασα )
αλλα εκει που κολλησα ειναι οτι η συγκεκριμμενος driver που εκενε τα θεμματα ηταν των windows
και οσο και αν εψαξα δεν βρηκα κατι αλλο να αντικατστησω και οταν τον ξηλωνα εντελως
μου πεταγε εκτος την καρτα nvidia και πλεον δεν ηταν τούμπανο
δοκιμασα 10αρια11αρια διαφορετικες εκδοσεις αλλα ματαια
τωρα βεβαια ενας σαν εσενα η τον Γιώργο πολυ πιθανον να εβρισκε λυση
αλλα ειχα ξενερωσει τοσο με το μηχανημα που δεν το ηθελα πια
αυτα

και καπως ετσι ολοι ξεκινανε και αγοραζουν το πρωτο τους μακ.. :p
 

发表时间 Sun 14 May 23 @ 10:37 pm
PANOSV wrote :
και καπως ετσι ολοι ξεκινανε και αγοραζουν το πρωτο τους μακ.. :p
Ναι, έχεις δίκιο σε αυτό... Όπως και εάν δεν ξέρεις να χρησιμοποιείς smartphone, αγοράζεις ένα απλό κινητό με 15 κουμπιά και ξεμπερδεύεις... :P :P :P

 

发表时间 Mon 15 May 23 @ 3:32 pm
Theios Giorgos wrote :
PANOSV wrote :
και καπως ετσι ολοι ξεκινανε και αγοραζουν το πρωτο τους μακ.. :p
Ναι, έχεις δίκιο σε αυτό... Όπως και εάν δεν ξέρεις να χρησιμοποιείς smartphone, αγοράζεις ένα απλό κινητό με 15 κουμπιά και ξεμπερδεύεις... :P :P :P


δεν το καταλαβα αυτο οπως το ειπες θειε αλλα τελως παντων δεν ειπα ποτε ( ξαναλεω ) οτι ειμαι ειδημων στους υπολογιστες εγω αυτο που εκανα ειναι να παω σε δυο τεχνικους με την επιθυμια να πληρωσω εαν μου ελυναν το προβλημα και οι δυο δεν μπορεσαν να με βοηθησουν αν μετα απο ολα αυτα πρεπει να παρω μακ η κινητο με κουμπια οκ οτι πειτε
 

发表时间 Mon 15 May 23 @ 4:11 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
kokkinoskoufitsos wrote :

δεν το καταλαβα αυτο οπως το ειπες θειε αλλα τελως παντων δεν ειπα ποτε ( ξαναλεω ) οτι ειμαι ειδημων στους υπολογιστες εγω αυτο που εκανα ειναι να παω σε δυο τεχνικους με την επιθυμια να πληρωσω εαν μου ελυναν το προβλημα και οι δυο δεν μπορεσαν να με βοηθησουν αν μετα απο ολα αυτα πρεπει να παρω μακ η κινητο με κουμπια οκ οτι πειτε
βρε μην αρπαζεσαi πλακα εκανε και πιο πολυ το σχολιο του πηγαινε σε μενα και ας ξερει καταβαθος οτι εχω δικιο :p

 

发表时间 Mon 15 May 23 @ 4:12 pm
PANOSV wrote :
βρε μην αρπαζεσαi πλακα εκανε και πιο πολυ το σχολιο του πηγαινε σε μενα
Ισχύει kokkinoskoufitsos, έτσι ακριβώς είναι...


PANOSV wrote :
...και ας ξερει καταβαθος οτι εχω δικιο :p
Δεν ισχύει kokkinoskoufitsos...
 

发表时间 Mon 15 May 23 @ 6:12 pm
το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω κι εγω.
με pioneer ddj1000 και macbook pro 2015//8gb ram/256ssd
κανω το set και ξαφνικα παυση 1 δευτρερολεπτο και κοιταζει ολο το μαγαζι .
Αλλαζω κονσολα βαζω την numark ns4fx και δεν κανει διακοπες .

εβγαλα κ ξαναβαλα firmware κ drivers τα ιδια .

πηγα και αγορασα το macbook pro το καινουριο με τον Μ2 επεξεργαστη και 16gb ram ,
θα γινει δοκιμη σημερα !
αν μου κανει διακοπη θα βαλω φωτια να τα καψω ειλικρινα !
 

发表时间 Fri 26 May 23 @ 12:45 pm
Με Macbook, ε? Ας μας απαντήσει ο Πανούλης... :P
 

发表时间 Fri 26 May 23 @ 3:51 pm
Το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω και εγω με ενα laptop ΗP (AMD Ryzen 7).Με την Denon MC7000 ακουω κοψιματα ανα καποια ωρα,με το Denon 6000 οχι.
 

发表时间 Sat 27 May 23 @ 6:12 pm
74%