快速登录:  

Forum: Balkan Forum

话题: Virtual Dj problem sa dve zvucne kartice

由于该帖子已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

salledjHome userMember since 2008
Pozdrav svima, novi sam ovde na forumu, drago mi je da postoji i ovaj deo na srpskom!
Muci me jedan problem sa VDJ pa bi bilo lepo ako neko moze da pomogne. Koristim VDJ vec par godina i radi super,nijednom mi nije stao
usred zurke... Medjutim u zadnje vreme od kada sam na output namestio external mixer i 2 sound card da bih mogao da prelaze radim na mixeti
javlja se mali problem! Kada zvuk ide preko druge zvucne dogodi se pucketanje koje traje mozda 30 sekundi i posle toga sve bude normalno!
To mi se dogodi mozda 2-3 puta u toku cele veceri a ponekad se ne desi uopste! Isprobao sam sa vise zvucnih jer sam prvo mislio da je problem
hardverski, ali se opet dogodi isto bez obzira koja zvucna je u pitanju! Takodje reinstalacija sistema nije pomogla, a i probao sam sve verzije VDJ od
4.0 pa do 5 rev.6 i desava se isto!
Ako neko zna moguce resenje problema (bilo da je neka izmena u regeditu ili podesavanje u VDJ) neka napise! Bio bih mu veoma zahvalan!
Konfiguracija na kojoj radim je Intel Pentium 2.3Mhz 1gb DDR2 80GB HDD
 

发表时间 Tue 10 Jun 08 @ 3:22 pm
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Dobro dosao!
Neverovatno kako si uspeo godinama da radis sa "demo" verzijom koja radi samo 20 dana? Hm. ;)
Elem, problem koji imas je vezan za latenciju, zvucnu kartu koja pucketa si naterao da radi malo vise nego sto moze da izdrzi. Mozes da probas da ukljucis samo Safemode u opcijama ili da povecas latenciju (Performance slider skroz levo).
Ako ti se svidja program, predlazem da ga kupis.
Pozdrav
 

发表时间 Wed 11 Jun 08 @ 7:11 am
salledjHome userMember since 2008
Naravno da mi se svidja program, mozda ga i kupim ako budem imao mogucnosti...
Safemode mi je bio ukljucen uvek (izgleda da je tako po default), prema tome probacu sa povecanjem latencije pa javljam da li je pomoglo!
U svakom slucaju hvala puno!
Pozz
 

发表时间 Wed 11 Jun 08 @ 11:12 am
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Kada je Safemode ukljucen donji slider ne deluje jer tada VDJ automatski podesava latenciju. Probaj kombinacije, Safemode> Overclock i latenciju.
 

发表时间 Thu 12 Jun 08 @ 11:49 am


(陈旧帖子或论坛版块会自动关闭)