快速登录:  

Forum: Balkan Forum

话题: PROBLEM

由于该帖子已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

DjDiscyHome userMember since 2007
Imam jedan problem kada mi jedan deck svira kad na drugi stavljam neki duzi mix malo mi zatrza zvuk....neznam u cumu je problem imam 1.84 procesor i 5,12 rama...koristim virtual samo za audio mixanje...
 

发表时间 Thu 20 Sep 07 @ 3:57 pm
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
512MB ram-a je minimum za VDJ, problem je u tome sto kada stavis neki duzi mix, ponestane ram memorije i onda Windows pocinje da koristi hard disk, sto je dosta sporije, zato ti secne zvuk. Ili nemoj da ucitavas mixeve i podesi Max Load opciju na 15 minuta ili dodaj jos ram memorije.
Jos uvek koristis "demo"? ;)
Nadam se da ce bar jedan korisnik odavde postati legalan...
 

发表时间 Thu 20 Sep 07 @ 5:41 pm
DjDiscyHome userMember since 2007
Hvala.....uskoro bih trebo postati pro korisnik..
 

发表时间 Thu 20 Sep 07 @ 5:50 pm
DjDiscyHome userMember since 2007
daj mi reci koliko ti memorije imas na laptopu?
 

发表时间 Thu 20 Sep 07 @ 6:45 pm
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Imam 1,5GB DDR2 ram-a, iskljucio sam swap file (ne koristi virtuelnu memoriju uopste!) i koristim samo audio, MP3 192Kbits Constant bit rate ;)
Znaci uskoro cu imati drustvo ovde u Pro vodama... :)
 

发表时间 Thu 20 Sep 07 @ 8:50 pm
e alf kad si vec spomenuo bitrate, jel bolje koristiti konstantan bit rate, nego onaj promjenjljivi, i zasto bas koristis 192kbps, zasto ne kvalitetnije 320 kbps, jel mu stvara vece opterecenje posto je pjesmica teza (vise mb)?
 

发表时间 Fri 21 Sep 07 @ 11:38 pm
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
TheArmand wrote :
e alf kad si vec spomenuo bitrate, jel bolje koristiti konstantan bit rate, nego onaj promjenjljivi, i zasto bas koristis 192kbps, zasto ne kvalitetnije 320 kbps, jel mu stvara vece opterecenje posto je pjesmica teza (vise mb)?

Ma jok, mislim da je 192 dovoljan kvalitet za upotrebu u klubu i slusanje. Pre par godina sam detaljno testirao MP3 format i vece bitaze od 192 imaju smisla samo ako imas neki surround sistem ili slicno jer je tada stereo slika "sira", mada ono sto mislim da je extra cuvam u wav formatu ;)
Jeste bolji konstantan bit rate, bolje zvuci, to sam testirao na profesionalnim Alesis studijskim monitorima (zvucnicima). 320 nece vise opteretiti VDJ jer kad se traka ekstraktuje u RAM memoriji zauzimace isto mesta kao i manji Bit rate. Cak mozda manji bit rate moze i vise da optereti VDJ jer je kompresija veca ;)
Pozdrav
 

发表时间 Sat 22 Sep 07 @ 11:21 am
DjDiscyHome userMember since 2007
Evo ovako imam problem s procesorom,, sada imam 1,5 giga rama i 1,86 procesor.,,, ali kada stavljam pjesmu u playlistu cpu mi zakuca do 99% ali samo na tren pa se opet vrati na 5-10 %,,,,sada me zanima,,, nista mi nesteka ni netrza ali bojim se toga kada mi cpu dodje visoko cak do 99% kako da rijesim taj problem.....Vjerovatno zato sto pjesmu analizira tj...BPM,,,,, Bojim se toga da mi se kompjuter ne resetira sam...
 

发表时间 Sat 29 Sep 07 @ 11:48 am
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Hehe, ne boj se, nece da se resetuje ;)
Tako treba da radi jer je VDJ napisan da radi analiziranje pesme sto je brze moguce da bih korisnik mogao da nastavi sa radom sto pre u pravim uslovima (kada radis u klubu i slicno). Kada ti ubacis pesmu na dek, VDJ je ekstraktuje u RAM memoriji i to u nekopresovanom formatu (.wav) i tako radi brze.
Kada imas dvojezgarni procesor onda samo jedno jezgro radi analiziranje i tada pokazuje 49 ili 50% opterecenje od ukupnog sto je takodje normalno. Jedno jezgro ti ostaje za sve ostale poslove oko miksovanja, zato se i preporucuje procesor sa 2 jezgra, pogotvo za video.
Veliki pozdrav
 

发表时间 Sat 29 Sep 07 @ 1:38 pm
DjDiscyHome userMember since 2007
I zanima me za cega sluzi opcija tooltip...? unaprijed hvala
 

发表时间 Sun 30 Sep 07 @ 3:18 pm
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
To ti je ono kada zadrzis na tasteru kursor i VDJ ti izbaci opis tog tastera/opcije. Mozes da iskljucis ako ti ne treba ;)
 

发表时间 Sun 30 Sep 07 @ 3:52 pm
dragcheHome userMember since 2007
tacno tako samo te zbuni!!!!
 

发表时间 Wed 24 Oct 07 @ 2:03 am


(陈旧帖子或论坛版块会自动关闭)