快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: External Soundcard
JoyModeHome userMember since 2018
Γεια σε ολους. Θελω να συνδεσω το λάπτοπ μου με μικτη κ χρειάζομαι μια καλή εξωτερική καρτα ηχου. Δινω μεχρι 150 ευρω κ πρεπει να εχει 2 εισοδους/εξόδους κ headphones. Καμιά πρόταση? Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
 

发表时间 Mon 29 Jan 24 @ 8:09 am
Με αυτές τις απαιτήσεις και αυτά τα χρήματα, καμία..

Μόνο η Audio Komplete 6 είναι στο όριο, αλλά δεν είναι αυτό που ακριβώς φαντάζεσαι.
Μετά για κάτι καλύτερο πάμε σε Focusrite Scarlett 4i4, και για κάτι που απευθύνεται καθαρά σε DJs σε Reloop Flux, αν και πάλι δεν πληροί όλες σου τις απαιτήσεις.

Γενικά αν σε κάποιο τομέα (εισόδων, εξόδων ή τιμής) κάνεις λίγο "πίσω" τότε μπορείς να βρεις πολύ περισσότερες λύσεις.
 

发表时间 Mon 29 Jan 24 @ 11:13 am
JoyModeHome userMember since 2018
Ουσιαστικά αυτο που θελω ειναι να ερχεται ο ηχος απο την καρτα του λαπτοπ στην εξωτερική κι απο εκει να πηγαίνει στον μικτη. Οπότε μάλλον χρειάζομαι μια είσοδο,μια εξοδο κ headphones αν δεν κανω λαθος.
 

发表时间 Mon 29 Jan 24 @ 12:37 pm
Με έχασες..
- Αν ο ήχος βγαίνει από την κάρτα του laptop γιατί να πάει στην εξωτερική;
- Αν έχεις εξωτερική κάρτα ήχου, γιατί να χρησιμοποιήσεις την κάρτα του laptop (που έχει χαμηλότερη ποιότητα ήχου);
- Αν συνδέεις την κάρτα ήχου σε απλό "αναλογικό" μίκτη γιατί θες η κάρτα ήχου να έχει έξοδο ακουστικών;

Από την στιγμή που έχεις εξωτερικό μίκτη, κανονικά το μόνο που χρειάζεσαι είναι μια κάρτα με 4 εξόδους (2 stereo).
Σε αυτή την περίπτωση πάρε μια ESI Gigaport EX και "καθάρισες" (και σου περισσεύουν και έξοδοι)
 

发表时间 Mon 29 Jan 24 @ 2:53 pm
JoyModeHome userMember since 2018
Εχω επανω το virtual dj pro κ δεν μπορω να βρω την κατάλληλη ρυθμιση για να μπορω να στελνω τον ηχο απο την εξωτερική στον μικτη. Εχω μια καρτα Sound blaster x-fi surround 5.1 pro εχω περασει σε windows 10 το ASIO4ALL για drivers.θα επρεπε να παρακαμψω καπως την καρτα του λαπτοπ?
 

发表时间 Mon 29 Jan 24 @ 3:05 pm
Οι κάρτες ήχου τύπου Sound Blaster δεν κάνουν για DJ-ing.

Όπως σου είπα, αν σκοπός σου είναι να στείλεις τον ήχο σε εξωτερικό μίκτη πάρε μια ESI Gigaport EX
 

发表时间 Mon 29 Jan 24 @ 3:22 pm