快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: Traktor S2 mk3
Καλησπέρα..
Παίζω με τρακτορ 15 χρόνια τώρα κ λόγω του ότι χρειάζομαι μίξη βιντεοκλίπ, αναγκαστικά πάω σε virtual με s2mk3.. Την s4mk3, δυστυχως δεν την βλεπει...
Ωστόσο, αντιμετωπίζω κάποια θέματα...
1.. καθυστέρηση στο κομμάτι που ακούω στα ακουστικά..
2.. Η μπότα της κυματομορφης δεν ματσαρει πάνω στις γραμμές με αποτέλεσμα να παίρνει πάλι.με καθυστερηση την αλλαγή.. Καλά για μίξη δε μιλάμε καν..
Δεν είναι on point δλδ... Κ δεν ξέρω από να το φτιάξω αυτό..
Γνωρίζει κανείς?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

发表时间 Fri 03 Feb 23 @ 4:14 pm
Θα χρειαστούμε περισσότερες πληροφορίες για να σε βοηθήσουμε.

Το πρώτο πρόβλημα που θα πρέπει να λύσεις είναι αυτό της καθυστέρησης στα ακουστικά.
Κανονικά αυτό δεν πρέπει να συμβαίνει. Για να συμβαίνει, κάτι δεν είναι ρυθμισμένο σωστά.
Οπότε πες μας με τι υπολογιστή παίζεις και τι λειτουργικό, (Windows/MAC) και ανάλογα αν μπορείς ανέβασε μας και ένα screenshot από τις ρυθμίσεις ήχου του προγράμματος.
 

发表时间 Fri 03 Feb 23 @ 9:03 pm
Παίζω με MacOs Catalina 10.15.7.
Το πρόγραμμα είναι αγορασμένο να ενημερώσω επίσης..
Μου βγάζει όταν το ανοίγω ότι ανιχνεύθηκε νέα συσκευη (για το controler)..
επιλέγω s2..
Μετά μου βγάζει μήνυμα για τα equalizers..
Κ έπειτα μπαίνω ρυθμίσεις ήχου και έχω αυτό...
 

发表时间 Sat 11 Feb 23 @ 3:02 pm
Ένας συνάδελφος μου είπε κάτω δεξιά, εκεί που λέει config 1, να επιλέξω την κονσόλα μου..
Ωστόσο...
Τα κανάλια ειναι κατεβασμένα, πατάω play Κ ακούγονται ολα στον αέρα..
Όπως κ το ότι παίζουν τα βιντεοκλίπ χωρίς να έχω σηκώσει τις φέτες..
 

发表时间 Sat 11 Feb 23 @ 3:06 pm
Μου συνέβη επίσης, σε ένα απ τα 2 deck ή και στα 2..να πατάω τα cue των ακουστικών Κ το κομμάτι που ακούω να ακούγεται επίσης στον αέρα.. να προχωράω το κομμάτι μέ το jog κ ότι ακούω στα ακουστικά να ακούγεται στον αέρα..
 

发表时间 Sat 11 Feb 23 @ 3:10 pm
Οι ρυθμίσεις ήχου είναι λάθος.
Στα ακουστικά αντί για HDMI πρέπει να επιλέξεις την κονσόλα (όπως κι από πάνω) και για κανάλια τα κανάλια 3+4

Αν τα ακουστικά εξακολουθούν και βγαίνουν στον αέρα τότε άνοιξε τις ρυθμίσεις ήχου του MAC και όρισε την κάρτα ήχου της κονσόλας σαν τρτρακάναλη
 

发表时间 Sat 11 Feb 23 @ 4:51 pm