快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: crash mac os - Page: 1
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
Καλησπερα, που ακριβως αποθηκευονται τα crash logs στο μακ για να δουμε τι παιχτηκε και κρασαρε 6-7 φορες συνεχομενα?
 

发表时间 Wed 05 Oct 22 @ 5:17 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
φλασια... μαλλον αν δεν ενεροποιησω το midilog δεν... τσεκαρετε αν σας ηρθε κανα report please..
 

发表时间 Wed 05 Oct 22 @ 10:28 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Δεν αποθηκευονται κάπου, ανεβαίνουν στον server μας, και όχι δεν ανέβηκε κάτι στο account σου.
Crash, εννοείς ξανάνοιξε το VDJ μόνο του ή αναγκάστηκες να κάνεις Force-quit ?

Οχι το midilog δεν έχει σχέση.
 

发表时间 Wed 05 Oct 22 @ 11:43 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
Λεγοντας crash εννοω οτι απλα εσβησε το προγραμμα απο μονο του. Αλλα ρε γμτ τιποτα δεν εστειλε;; Συνεβει 4-5 φορες και μια που το προκαλεσα εγω (εννοω οτι εκανα εγω βλακεια)
 

发表时间 Thu 06 Oct 22 @ 7:34 am
Για να στείλει, θα πρέπει την στιγμή του crash ο υπολογιστής να είναι συνδεμένος με το internet.
 

发表时间 Thu 06 Oct 22 @ 12:00 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
το ξερω αυτο.. και ηταν (γιατι εκανε broadcast).. μαλιστα στο τελευταιο για καποιο λογο το κλεισε κιολας!
 

发表时间 Thu 06 Oct 22 @ 1:43 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
επανερχομαι γιατι τα προβληματα εξακολουθουν... περιγραφω μια συντομη το σεταπ για να κανετε εικονα..
mac air 2018 i5 8gb/128ssd με 2 type c .
κουμπωμενο πανω usb c hub minix με εσωτερικο δισκο ssd 120 gb και πάνω στα usb του -> usb στην rr και usb σε vestax pad one για jingles.
η rr εχει και εξωτερικη τροφοδοσια ενω το pad δεν εχει .
το hub/ssd της minix ειναι σχεδιασμενο και πιστοποιημενο για χρηση mac.(ουσιαστικα το πηρα για να φορτωσω την μουσικη εκει και να ελευθερωσω εσωτερικα το mac γιατι το χα γεμισει)
παντα τα θεματα συμβαινουν οταν παιζω ,streamαρω και γραφω ταυτοχρονα.
γενικα το cpu απλα κοιμαται..
και παμε τωρα αρχικα σημερα εκανα πειραματισμους για να δω τι μπορει να φταιει και εβγαλα μερικα συμπερασματα:
1. αν παιζω μουσικη απο το εξωτερικο ssd/hub και πανω του ειναι συνδεδεμενη η τροφοδοσια του μακ καθως και το vestax και το rr τοτε καποια φαση " χανεται" ο εξωτερικος ssd ενω η λειτουργια του σα hub ο ηχος κτλ ειναι οκ... το προγραμμα δεν εκλεισε..
2. αν παιζω μουσικη απο τον εσωτερικο δισκο η τροφοδοσια πανω στο μακ και στα 2 usb του hub vestax k rr τα προγραμμα μετα απο 5-10 λεπτα απλα εκλεισε
3. αν βαλω τροφοδοσια στο μακ (μεσω του usb hub) παιζω απο τον εσωτερικο δισκο στο hub πανω το rr και το vestax καρφωμενο στην usb c του μακ εκλεισε στα πρωτα 2 λεπτα
4. επισης παρατηρησα οτι μονο με την rr πανω στο hub και τροφοδοσια απευθειας στην θυρα στο mac το προγραμμα ενω επαιζε κανονικα εκοψε το stream (δεν εδειχνε κατι το mac ομως stream δεν εστελνε) και μετα απο 50 sec με ενα 1 λεπτο εκλεισε και το προγραμμα. Σε αυτο το σκηνικο παρατηρησα οτι με πεταξε το ασυρματο που ειχα συνδεθει...
απ ολα αυτα αυτο που μπορω να καταλαβω ειναι :
α) το vestax μαλλον πρεπει να τραβαει πολυ ρευμα και να το κοβει το μακ , ομως γιατι να κλεινει απλα το προγραμμα?
β) το ssd/hub πιθανως εχει θεμα με την αυξημενη παροχη ρευματος?
γ) οταν κανεις broadcast και για καποιο λογο σε πεταξει κλεινει το sw!! αυτο δεν ειναι λιγο κουλο?
επειδη απ οτι καταλαβα επειδη το προγραμμα κλεινει δε στελνει καποιο log υπαρχει καποιο προγραμμα να βαλω ωστε να δω τι φταιει και τι το προκαλει?
 

发表时间 Wed 19 Oct 22 @ 10:56 pm
Δηλαδή, εάν κατάλαβα σωστά, και το hub δεν έχει δική του τροφοδοσία και ο DDJ-RR δεν συνδέεται (αυτόνομα) στο ρεύμα?
 

发表时间 Thu 20 Oct 22 @ 6:39 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
Theios Giorgos wrote :
Δηλαδή, εάν κατάλαβα σωστά, και το hub δεν έχει δική του τροφοδοσία και ο DDJ-RR δεν συνδέεται (αυτόνομα) στο ρεύμα?

o rr συνδεεται στο ρευμα αυτονομα με το τροφοδοτικο του.
το usb c hub εχει 1 type c η οποια ειναι μονο για φορτιση, 2 usb 3 και ενα hdmi , εγω συνδεω την τροφοδοσια πανω του ωστε να "παιρνει" και αυτο ρευμα
αυτο ειναι το μοντελο ωστε να καταλαβεις καλυτερα τι εννοω
https://minix.com.hk/products/neo-storage

 

发表时间 Thu 20 Oct 22 @ 10:04 am
Οπότε...

Α. Ο controller έχει συνδεθεί κανονικά στο ρεύμα με το δικό του τροφοδοτικό.
Β. Το laptop έχει συνδεθεί κανονικά στο ρεύμα με το δικό του τροφοδοτικό.
C. Το minimix (SSD & HUB) έχει συνδεθεί σε μία θύρα USB του laptop.
D. Στο minimix (SSD & HUB) έχει συνδεθεί και ο controller και το pad.

Άρα και εφόσον τα κατάλαβα - περιέγραψα σωστά, η όποια θύρα USB του laptop τροφοδοτεί με ρεύμα: a) Τον δίσκο του hub, b) το pad και ταυτόχρονα με δεδομένα τον controller.

Σωστά?
 

发表时间 Thu 20 Oct 22 @ 11:51 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
σωστα
 

发表时间 Thu 20 Oct 22 @ 12:24 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Θα πρέπει να δούμε αν είναι θέμα κάποιου hardware (τροφοδοσία κλπ) ή software (broadcasting).
Δοκίμασε (στο σπίτι) να κάνεις ..
- broadcasting μόνο με τα απαραίτητα (σκληρός δίσκος , λαπτοπ , όχι controllers)
- mixing (αλλά όχι broadcasting ή recording) αλλά με όλα τα άλλα καλούδια συνδεδεμένα.

Για να αρχίσουμε σιγά σιγά να αποκλείουμε πράγματα και να προχωρήσουμε σε υπο-περιπτώσεις.
 

发表时间 Thu 20 Oct 22 @ 12:31 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
οκ! will do και θα αναφερω εδω τι μπορει να παιζει.. (το broadcast το κανω μεσα απο το vdj)
 

发表时间 Thu 20 Oct 22 @ 12:37 pm
Μακάρι να αποδειχθεί ότι είμαι παντελώς λάθος... Αλλά, έχω την εντύπωση, πλέον, ότι υπάρχει "θέμα" με το Virtual Dj, όταν (ανεξαρτήτως λόγου) το ρεύμα της θύρας USB (με την οποία επικοινωνεί controller και laptop) δεν έχει απόλυτα σταθερή τιμή.

Και το αναφέρω αυτό, διότι και εγώ εξακολουθώ να αντιμετωπίζω πρόβλημα όταν αποσυνδέω - συνδέω το φορτιστή του laptop (ενώ αναπαράγεται μουσική) και ο Δημήτρης (dimitris_g) αντιμετωπίζει το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με το laptop του και αντιμετωπίζει πρόβλημα όταν παίζει με 2 laptops και το ένα αποσυνδέεται από το ρεύμα και τώρα βλέπω την περίπτωση του Πάνου (όπου το hub δεν έχει "εξωτερική" τροφοδοσία) και (ουσιαστικά) έχει 2 συσκευές συνδεδεμένες επάνω του (που ενδεχομένως το ζορίζουν).

Υπάρχουν στην αγορά κάτι μετρητές τάσεως USB και μου φαίνεται θα παραγγείλω έναν, έτσι για το γαμώτο. Γιατί μπορώ να πραγματοποιήσω μετρήσεις μέσω πολύμετρου και γυμνωμένου καλωδίου USB, αλλά δεν βολεύει για συνεχείς μετρήσεις...
 

发表时间 Thu 20 Oct 22 @ 3:47 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
κοιτα.... παιζει να χεις δικιο...ομως, μου χει συμβει ενω εχω το ρευμα πανω στο hub και ουσιαστικα φοριζω τον υπολογιστη (ε απ αυτη την ενεργεια δε παει και κατι πανω στο hub??) "χαθει" ο εξωτερικος δισκος(ενσωματομενος στο hub) ενω η κονσολα να συνεχισει να παιζει...
απο την αλλη αυτο που με ανησυχει περισσοτερο απ ολα ειναι μην αποδειχτει πως οταν κανει το broadcast και κατι γινει με reconnect στο δικτυο να κλεινει...
usb tester εχω κανα δυο αν περνας απο Αμπελοκηπους Αθηνα περνα να σου δωσω... και μιας που το ανεφερες στα τεστ που θα κανω θα βαλω και ενα τετοιο να δουμε που κινουμαστε
 

发表时间 Fri 21 Oct 22 @ 9:36 am
Πάνο...

Κατ' αρχήν μην ξεχνάς κάτι πολύ βασικό: Το Virtual Dj, εν αντιθέσει με άλλα Dj Software, όταν κάνει upload ένα οποιοδήποτε κομμάτι επί του εκάστοτε deck, το κομμάτι φορτώνεται εξολοκλήρου στη μνήμη (Ram)!

Τι σημαίνει αυτό? Ότι, ακόμη και εάν, μετά την ολοκλήρωση της "φόρτωσης", ο (εξωτερικός) δίσκος "αποσυνδεθεί" (στιγμιαία ή μη), το κομμάτι θα εξακολουθήσει να παίζει κανονικότατα! Άρα, τουλάχιστον τη στιγμιαία αποσύνδεση δίσκου, κανείς δεν θα την αντιληφθεί.

Συνεπώς η αναφορά σου ότι: "προέκυψε αυτό ή το άλλο, αλλά η αναπαραγωγή συνεχιζόταν κανονικά" δεν λέει τίποτε απολύτως...

Κατά δεύτερον, όταν βρω χρόνο, θέλω να ψάξω να βρω (εάν βρω) κάνα ηλεκτρικό σχέδιο controller με ξεχωριστή τροφοδοσία και να το μελετήσω.
Διότι, θεωρητικά πάντα, ένας οποιοσδήποτε controller με δική του τροφοδοσία, δεν θα έπρεπε να διαθέτει ηλεκτρικό κύκλωμα τροφοδοσίας και από θύρα USB.

Οπότε, είμαι πολύ περίεργος να διαπιστώσω εάν η συγκεκριμένη τροφοδοσία εξυπηρετεί σε κάτι (πέραν του να πας να παίξεις "τύφλα" και να έχεις ξεχάσει σπίτι το μετασχηματιστή του controller).

Επίσης, κάτι που μπορώ να κάνω πιο σύντομα, είναι να "γυμνώσω" ένα καλώδιο USB, να απομονώσω τους κλώνους του ρεύματος και μετά να επαναλάβω τη διαδικασία (κατά την οποία το Virtual Dj μου κάνει κολλήματα, όταν κατά τη διάρκεια της αναπαραγωγής αποσυνδέω - συνδέω το φορτιστή του laptop).

Εν κατακλείδι, επαναλαμβάνω για ακόμη μία φορά ότι μπορεί να σκέφτομαι ή να είμαι παντελώς λάθος.

Αλλά, μου έχει "κολλήσει" η ιδέα ότι, όταν η ηλεκτρική παροχή της θύρας USB, με την οποία συνδέεται controller και laptop, δεν είναι απολύτως σταθερή, τότε (λόγω controller) το Virtual Dj "αποσυντονίζεται"...
 

发表时间 Fri 21 Oct 22 @ 12:49 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
Theios Giorgos wrote :
Πάνο...

Κατ' αρχήν μην ξεχνάς κάτι πολύ βασικό: Το Virtual Dj, εν αντιθέσει με άλλα Dj Software, όταν κάνει upload ένα οποιοδήποτε κομμάτι επί του εκάστοτε deck, το κομμάτι φορτώνεται εξολοκλήρου στη μνήμη (Ram)

αυτο που λες ισχυει και μου συνεβει(σε ενα απο ολα τα συμβαντα)... ο δισκος χαθηκε το τρακ επαιζε (αν και για καποιο λογο ειχε φορτωσει μονο τα 3/4 στη μνημη και οχι ολο) και δεν εκανε κοψιμο
για μπλοκ διαγραμμα και σχηματικο δες εδω https://elektrotanya.com/pionner_ddj-sr2_dj_controller_exploded_view_and_parts_list.pdf/download.html
 

发表时间 Fri 21 Oct 22 @ 1:56 pm
Να πω και εγώ δυο σκέψεις, για ότι αξίζουνε ...

Καταρχήν δεν μου φαίνεται καλή πρακτική να δίνεις ρεύμα στο mac μέσο του hub. Τροφοδοσία πάνω στο mac μου φαίνεται πιο λογικό.
Δεύτερων, είδα ότι το Vestax έχει βύσμα για εξωτερικό τροφοδοτικό, οπότε βρες το τροφοδοτικό παίρνει και δώσε του ξεχωριστή τροφοδοσία.
Αν τα κάνεις αυτά, το hub θα τροφοδοτεί μόνο τον εσωτερικό του ssd που δεν έχει απατήσεις σε ρεύμα.
Αυτά περισσότερο σαν "ορθές πρακτικές" ... γενικά στο setup δεν βλέπω να έχει κάτι τραβηγμένο... ενα HUB USB C, θεωρητικά δεν έχει απολύτως κανένα θέμα να τροφοδοτήσει με 500mA τον Vestax και και άλλα 500-800mA τον SSD ... θα έπρεπε να παίζει. Επίσης μου φαίνεται απίθανο το VDJ να κρεμάει λόγο broadcast. Όσες φορές έκανα broadcast δεν είχα κανένα θέμα ... βέβαια από τότε έχουνε κάνει 5-6 αναβαθμίσεις και πάντα υπάρχει η πιθανότητα κάποιου bug ...
Εκεί που πάει το μυαλό μου, που το έχω αντιμετωπίσει και εγώ , είναι να προκύπτει πρόβλημα όταν στο ίδιο hub- usb controller , έχεις συσκευές USB3 (όπου λογικά είναι ο controller του ssd του hub ), με συσκευές USB2 που είναι οι rr και Vestax. Θεωρητικά είναι συμβατά , άλλα έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα, ακόμα και σε διπλανές θύρες μητρικής που εσωτερικά καταλήγουν στο ίδιο hub - usb controller .
Οπότε, αν κάνεις τη δοκιμή που προτείνει ο DJDAD, και, χωρίς RR & Vestax, με τον εξωτερικό σκληρό του hub απάνω, παίζει οκ( χωρίς να χάνεις τον ssd* ), το αμέσως επόμενο που θα σου πρότεινα, είναι να συνδέσεις τα USB2 (RR & Vestax) σε μια άλλη θήρα του MAC, ώστε αλλού να είναι τα usb3 και αλλού τα usb2.

*αν χάνεις τον ssd του hub, χωρίς USB2 συσκευές πάνω στο hub, τότε είναι σχεδόν σίγουρο οτι το hub, ή ο driver του, έχει θέμα.




 

发表时间 Sat 22 Oct 22 @ 7:22 am
Theios Giorgos wrote :
Μακάρι να αποδειχθεί ότι είμαι παντελώς λάθος... Αλλά, έχω την εντύπωση, πλέον, ότι υπάρχει "θέμα" με το Virtual Dj, όταν (ανεξαρτήτως λόγου) το ρεύμα της θύρας USB (με την οποία επικοινωνεί controller και laptop) δεν έχει απόλυτα σταθερή τιμή.

Και το αναφέρω αυτό, διότι και εγώ εξακολουθώ να αντιμετωπίζω πρόβλημα όταν αποσυνδέω - συνδέω το φορτιστή του laptop (ενώ αναπαράγεται μουσική) και ο Δημήτρης (dimitris_g) αντιμετωπίζει το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με το laptop του και αντιμετωπίζει πρόβλημα όταν παίζει με 2 laptops και το ένα αποσυνδέεται από το ρεύμα και τώρα βλέπω την περίπτωση του Πάνου (όπου το hub δεν έχει "εξωτερική" τροφοδοσία) και (ουσιαστικά) έχει 2 συσκευές συνδεδεμένες επάνω του (που ενδεχομένως το ζορίζουν).

Υπάρχουν στην αγορά κάτι μετρητές τάσεως USB και μου φαίνεται θα παραγγείλω έναν, έτσι για το γαμώτο. Γιατί μπορώ να πραγματοποιήσω μετρήσεις μέσω πολύμετρου και γυμνωμένου καλωδίου USB, αλλά δεν βολεύει για συνεχείς μετρήσεις...


Δεν βλέπω πως μπορεί το VDJ να ευθύνεται για το οτι ένα laptop, όταν του ξεκουμπώνεις την τροφοδοσία, δεν κρατάει σταθερή την τάση στις θύρες USB. Αν στιγμιαία η τάση της θήρας πέφτει κάτω απο το όριο λειτουργίας, και ο controller (κονσόλα) χάνει την μπάλα , είναι θέμα του driver του controller (κονσόλας) να το διαχειριστεί.
Επίσης, δεν νομίζω να μπορέσεις να δεις κάτι με πολύμετρο ή με μετρητή τάσης, παρά μόνο αν ή τάση της θήρας από 4,9V με το τροφοδοτικό πάνω, πέφτει στα 4,7V όταν το βγάλεις, που και πάλι δεν θα έπρεπε να δημιουργεί πρόβλημα . Το πιο πιθανό είναι η ζημία μα γίνετε από βύθιση τάσης μερικών mSEC και glitches στο ground, την στιγμή που ξεκουμπώνει το τροφοδοτικό, που για να τα δεις θες παλμογράφο ...

 

发表时间 Sat 22 Oct 22 @ 8:05 am
Διυλίζουμε τον κώνωπα, αλλά δεν χάνουμε και κάτι...

Μία θύρα USB 2.0, θεωρητικά, διαθέτει τάση (V) ρεύματος 5,0 Volts και ένταση (I) ρεύματος 0,5 Amperes. Άρα, θεωρητικά, η αποδιδόμενη ισχύ (P) είναι 2,5W.
Μία θύρα USB 3.0, θεωρητικά, διαθέτει τάση (V) ρεύματος 5,0 Volts και ένταση (I) ρεύματος 0,9 Amperes. Άρα, θεωρητικά, η αποδιδόμενη ισχύ (P) είναι 4,5W.

Οι τιμές αυτές είναι ονομαστικές - θεωρητικές. Διότι, πρακτικά, όταν μία οποιαδήποτε (εξωτερική) συνδεδεμένη συσκευή ή ένα σύνολο αυτών απαιτήσει ή απαιτεί μεγαλύτερη ένταση (I) ρεύματος, τότε (και δεδομένου ότι το εκάστοτε τροφοδοτικό ενός οποιουδήποτε laptop ή PC δεν δύναται να παρέχει απεριόριστη ισχύ), μειώνεται η προσφερόμενη ισχύς (P) ανά συσκευή, άρα και πλέον δυσλειτουργεί η (εξωτερική) συνδεδεμένη συσκευή ή οι συσκευές.

Αυτός, εξάλλου, είναι και ο λόγος για τον οποίο σε ένα PC (οφείλουμε να) επιλέγουμε ένα μεγαλύτερο (σε συνολική ισχύ) τροφοδοτικό, ώστε να "καλύψει" τις όποιες μελλοντικές (εσωτερικές ή εξωτερικές) προσθήκες hardware. Και, όταν αναφερόμαστε σε μεγαλύτερο τροφοδοτικό, δεν αλλάζουν οι τάσεις (V) εξόδων του (αυτές είναι πάντα σταθερές), αλλά οι μέγιστες εντάσεις (I) εξόδων του.

Πάμε παρακάτω...

Είναι γνωστό ότι το Virtual Dj, εν αντιθέσει με άλλα Dj Software, όταν κάνει upload ένα οποιοδήποτε κομμάτι επί του εκάστοτε deck, το κομμάτι "φορτώνεται" εξολοκλήρου στη μνήμη (Ram). Ιδιότητα πάρα πολύ χρήσιμη, ιδίως στις περιπτώσεις μηχανικών δίσκων, όπου η ροή δεδομένων δύναται να μεταβάλλεται.
Συνεπώς, εφόσον έχει "φορτωθεί" στη μνήμη, εάν αποσυνδεθεί (στιγμιαία) ο εκάστοτε σκληρός δίσκος, η αναπαραγωγή συνεχίζεται κανονικά.

Είναι γνωστό, επίσης, ότι εάν αποσυνδεθεί (στιγμιαία) ο εκάστοτε controller, το Virtual Dj "κολλάει". Και "κολλάει", όχι επειδή αποσυνδέεται η midi συσκευή, αλλά επειδή αποσυνδέεται η κάρτα ήχου. Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό. Προφανώς και θα μπορούσαν να μας διαφωτίσουν ο Γιώργος (PhantomDeeJay) ή ο Μπάμπης (DjDad).

Για εμένα προσωπικά, αυτό δεν θα έπρεπε να συμβαίνει. Με άλλα λόγια, όταν το Virtual Dj "έχανε" την επικοινωνία με τον controller, θα έπρεπε να συνεχίζει κανονικά να λειτουργεί, μέχρι αυτή να επανέλθει. Εξάλλου, υπάρχουν τα scripts 'refresh_controller' και 'apply_audio_config', τα οποία (θεωρητικά) "ανανεώνουν" controller και audio settings. Οπότε θεωρώ πως κάποια στιγμή θα μπορούσε να υπάρξει ανάλογη λύση επί του θέματος?

Πάμε παρακάτω...

Θεωρητικά, σε έναν οποιοσδήποτε controller, ο οποίος διαθέτει εξωτερική τροφοδοσία, τα "ηλεκτρικά pins" της θύρας USB του όφειλαν να είναι "τυφλά". Ώστε, ότι και εάν συνέβαινε από πλευράς ηλεκτρισμού, είτε στο laptop, είτε στον controller, να μην αλληλεπηρεάζονταν οι δύο συσκευές.

Πρακτικά, όμως, αυτό δεν συμβαίνει. Δεν ξέρω εάν δεν συμβαίνει σε όλους τους controllers (με ανεξάρτητη τροφοδοσία), αλλά σίγουρα συμβαίνει στον DENON MC6000 MkII, στον PIONEER DDJ-SR2, στον PIONEER DDJ-SΧ2 και στον PIONEER DDJ-SΧ3.

Οπότε το ερώτημα που τίθεται εδώ, είναι: Τέσσερις controllers και οι τέσσερις με "προβληματικούς" drivers, όσον αφορά στο κομμάτι της διαχείρισης ενέργειας? Δε νομίζω...

Εν κατακλείδι...

Όπως προανέφερα, θεωρώ ότι μπορούν να λυθούν αρκετές απορίες και να δοθούν αρκετές απαντήσεις, εάν κάποιος "μερακλής" κάτσει και απομονώσει τους ηλεκτρικούς κλώνους από ένα καλώδιο USB και μετά ξεκινήσει τις δοκιμές...

@ PanosV

Το link που μου έστειλες δεν αφορά ηλεκτρολογικό σχέδιο...

@ The_Party_Engineer

Δεν ανέφερα ποτέ ότι το Virtual Dj "κολλάει" όταν έχω διακυμάνσεις ηλεκτρικής παροχής ή προβλήματα γείωσης ή ότι άλλο ηλεκτρικής φύσεως επί του laptop. Ανέφερα ότι αυτές οι περιπτώσεις (μάλλον?) επηρεάζουν την εύρυθμη λειτουργία του controller, ο οποίος με τη σειρά του επηρεάζει την εύρυθμη λειτουργία του Virtual Dj...
 

发表时间 Sat 22 Oct 22 @ 11:28 am
67%