快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: maping help

由于该帖子已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

lakis69PRO InfinityMember since 2011
έχω το sx2 και θέλω να αλλάξω τα fx assign σε color εφέ να τα επιλέγω και να τα ενεργοποιώ από τα gain που είναι τώρα μόνο filter , οπως δουλευει και στο sx3 με λίγα λογία.... μπορεί να γίνει?

και αν ναι... μπορώ να έχω 8 δηλαδή ένα διαφορετικό σε κάθε ένα?

θα μπορούσατε να μου δώσετε το maping τι πρέπει να γράψω!!

ευχαριστώ!!

 

发表时间 Wed 03 Jun 20 @ 11:09 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Μόνο τα 4 κουμπια των Decks 1,2 ?
Tα FX 1, 2, στα Decks 3 και 4 τι θα κάνουν ?

Αν θες και τα 8...
FX1_ASSIGN:
action_deck 1 ? deck all filter_selectcolorfx 'Noise' : action_deck 2 ? deck all filter_selectcolorfx 'Filter' : action_deck 3 ? deck all filter_selectcolorfx 'Pitch' : deck all filter_selectcolorfx 'Reverb'

FX2_ASSIGN:
action_deck 1 ? deck all filter_selectcolorfx 'Cut' : action_deck 2 ? deck all filter_selectcolorfx 'Distortion' : action_deck 3 ? deck all filter_selectcolorfx 'Echo' : deck all filter_selectcolorfx 'Flanger'
 

发表时间 Thu 04 Jun 20 @ 2:10 pm
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Θελω αν γίνετε το κάθε ένα να έχει και από ένα διαφορετικό φιλτερ εφέ... αν μου δώσεις την εντολή που λογικά είναι αυτές που μου έστειλες... νομίζω... Ότι θα μπορέσω να αντικαταστήσω το όνομα του εφέ που θέλω.... θα μελετήσω αυτό που μου έγραψες και θα δω αν μπορώ να το κάνω!..Εκτός αν χρειάζεται και κάτι άλλο?

Στο τέλος που γράφει filter_se αυτό δεν είναι το εφέ η όχι?

Θέλω πχ ..
Στο 1 deck .. effect assign 1 να έχει echo
Στο 1 deck effect assign 2 noise
Στο 2 deck effect assign 1 jet .
Deck 2 effect assign 2 κάτι άλλο
Deck 3 effect assign 1 κάτι άλλο
Deck 3 effect assign 2 κάτι άλλο
Deck 4 effect assign 1 ^
Deck 4 effect assign 2 ^
Αλλά να μπορούν να δουλεύουν για όλα τα deck τα εφέ όχι μόνο για το κάθε deck πχ... να μπορώ να επιλέγω το deck 4 effect assign 2 και να γίνετε color εφέ για το deck 1. Όπως είναι δηλαδή τα color effect sx3 .. που οποιο και αν πατισεις δουλευει και για τα 4 deck ...δύσκολο να γίνει ?

Δεν θυμάμαι από έξω τώρα τα εφέ που έχει γι'αυτό γράφω κάτι άλλο.
 

发表时间 Thu 04 Jun 20 @ 11:22 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Δεν γράφει πουθενά filter_se .. προφανώς δεν έκανες copy/paste όλη τη γραμμή από τον παραπάνω κώδικα.

Αυτό που ζητάς γίνεται ακριβώς με τον παραπάνω κώδικα, μόνο που η σειρά δεν είναι η ίδια. Για αλλαγή της σειράς, απλά αλλάζεις τα ονόματα που είναι μέσα στα ' '
 

发表时间 Fri 05 Jun 20 @ 9:45 pm
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Ναι τώρα το είδα που το είπες ότι έχει και συνέχεια ... εμφανίζονταν στον κινητό μου το μισό. Δεν έχω ανοίξει ακόμα το λάπτοπ...ωραία ευχαριστώ θα το δοκιμάσω και αν έχω κάποιο πρόβλημα θα ζητήσω βοήθεια
 

发表时间 Sat 06 Jun 20 @ 3:59 am
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Προσπάθησα σήμερα να βάλω το μαπινγκ που μου έστειλες αλλα κάτι δεν πάει καλά η κάτι κάνω λάθος.... στο deck1 το effe 1 δουλεύει μια χαρά το effe2 όμως δεν δούλευε καθόλου, άλλαξα το cut σε noise και δούλεψε, όμως... Ενώ έβαζα στο deck2 τα effe δούλευαν από του deck1 ... έκανα πολλές προσπάθειες, τα έκανα και χειρότερα να παίζει το ένα και να ανάβουν όλα ... τα διόρθωσα μετά άλλα δεν μπόρεσα να βγάλω τελικά άκρη... μπορείς να μου στείλεις να κάνουν το εξής για να μην μπερδευόμαστε..

σε όλα τα deck 1 2 3 4 , τα assign 1 να έχει το filter .
Και σε όλα τα assign 2 να έχει noise .
 

发表时间 Wed 17 Jun 20 @ 4:42 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
FX1_ASSIGN:
filter_selectcolorfx 'Filter'

FX2_ASSIGN:
filter_selectcolorfx 'Noise'
 

发表时间 Wed 17 Jun 20 @ 12:59 pm
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Ευχαριστώ
 

发表时间 Wed 17 Jun 20 @ 11:23 pm


(陈旧帖子或论坛版块会自动关闭)