快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: CUSTOM BUTTON - Page: 1

由于该帖子的部分内容已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

1)Πως μπορώ να ανοίγω να καλώ μια playlist με custom button πχ την ''ΕΝΑ''?
2)Πως μπορώ να ανοίγω να καλώ μια playlist με custom button πχ την ''ΕΝΑ'' και να τη φορτώνει στην automix?
 

发表时间 Sun 05 Apr 20 @ 10:16 am
djkappas wrote :

2)Πως μπορώ να ανοίγω να καλώ μια playlist με custom button πχ την ''ΕΝΑ'' και να τη φορτώνει στην automix?


automix "C:\Users\Dimgeo\Documents\VirtualDJ\Playlists\ΕΛΛΗΝΙΚΑ\80's & 90's\#List 01.m3u"

Εννοειται οτι στο filepath βαζεις τα δικα σου "στοιχεια"
 

发表时间 Sun 05 Apr 20 @ 11:02 am
1)
browser_gotofolder 'Lists & Advice/Playlists/default' όπου default = το όνομα της λίστας.
^Αυτός ο κώδικας δουλεύει αν η γλώσσα του προγράμματος είναι τα Αγγλικά. Αν είναι τα Ελληνικά θες την από κάτω:
browser_gotofolder 'Λίστες & Συμβουλές/Playlists/default'

Γενικά με την browser_gotofolder μπορείς να πας οπουδήποτε, αρκεί να γράψεις τη διαδρομή όπως την βλέπεις αριστερά στον browser και χρησιμοποιώντας ανάποδη κάθετο "/"
 

发表时间 Sun 05 Apr 20 @ 11:24 am
Δεν μου κάνει κάτι
automix ''C:\Users\djkap\OneDrive\Έγγραφα\VirtualDJ\Playlists\#123''
τι κάνω λάθος?
 

发表时间 Sun 05 Apr 20 @ 11:27 am
Δεν έβαλες την κατάληξη .m3u στο τέλος...
 

发表时间 Sun 05 Apr 20 @ 11:30 am
Ευχαριστώ πολύ λειτουργεί με αυτό που έβαλες εσύ Γιώργο δεν είχα δει το δικό σου post πριν.
 

发表时间 Sun 05 Apr 20 @ 11:39 am
Βασικα το πλεονεκτημα της εντολης που σου εδωσα εγω και αφορα το 2 σκελος του νηματος σου ειναι οτι φορτωνει απ ευθειας την sidelist/automix χωρις να σου επηρεαζει τον κεντρικο browser. Εχε το και αυτο κατα νου.
 

发表时间 Sun 05 Apr 20 @ 2:16 pm
dimitris_g wrote :
Βασικα το πλεονεκτημα της εντολης που σου εδωσα εγω και αφορα το 2 σκελος του νηματος σου ειναι οτι φορτωνει απ ευθειας την sidelist/automix χωρις να σου επηρεαζει τον κεντρικο browser. Εχε το και αυτο κατα νου.


Καλημέρα ομάδα,
Δημήτρη το ευχαριστώ είναι και για σένα απλά εγώ δεν κατάφερα ακόμα να δουλέψω την εντολή

automix "C:\Users\Dimgeo\Documents\VirtualDJ\Playlists\ΕΛΛΗΝΙΚΑ\80's & 90's\#List 01.m3u"
automix ''C:\Users\djkap\OneDrive\Έγγραφα\VirtualDJ\Playlists\EDIT 3 2020 .m3u''
Ακόμα δεν μου λειτουργεί σίγουρα κάτι κάνω λάθος
 

发表时间 Mon 06 Apr 20 @ 6:57 am
Για δοκιμασε να γραψεις sidelist αντι automix
 

发表时间 Mon 06 Apr 20 @ 7:03 am
Όχι δεν κάνει τίποτα και το sidelist αλλά δεν πειράζει μη σε παιδεύω έγινε η δουλεία
 

发表时间 Mon 06 Apr 20 @ 9:41 am
djkappas wrote :
2)Πως μπορώ να ανοίγω να καλώ μια playlist με custom button πχ την ''ΕΝΑ'' και να τη φορτώνει στην automix?


Για την ώρα μπορείς μόνο αν μετά την browser_gotofolder χρησιμοποιήσεις την εντολή playlist_load

Σημείωση: Επειδή οι εντολές στον browser είναι "ευαίσθητες" στον χρόνο εκτέλεσης αντί να γράψεις
browser_gotofolder 'bla' & playlist_load
καλό είναι να καθυστερήσεις λίγο την εντολή playlist_load γράφοντας:

browser_gotofolder 'bla' & repeat_start 'PLoad' 500ms 1 & playlist_load
 

发表时间 Mon 06 Apr 20 @ 11:17 am
PhantomDeejay wrote :
djkappas wrote :
2)Πως μπορώ να ανοίγω να καλώ μια playlist με custom button πχ την ''ΕΝΑ'' και να τη φορτώνει στην automix?


Για την ώρα μπορείς μόνο αν μετά την browser_gotofolder χρησιμοποιήσεις την εντολή playlist_load

Σημείωση: Επειδή οι εντολές στον browser είναι "ευαίσθητες" στον χρόνο εκτέλεσης αντί να γράψεις
browser_gotofolder 'bla' & playlist_load
καλό είναι να καθυστερήσεις λίγο την εντολή playlist_load γράφοντας:

browser_gotofolder 'bla' & repeat_start 'PLoad' 500ms 1 & playlist_load


Αυτό δουλεύει:
browser_gotofolder 'bla' & repeat_start 'PLoad' 500ms 1 & playlist_load 'Λίστες & Συμβουλές/Playlists/5 ΓΑΜΟΣ ΓΛΕΝΤΙ/ΓΑΜΟΣ ΣΤΑΡΤ 2'
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------{ ' }------------------------------------------------------------------------------------------------------{ ' }



 

发表时间 Mon 06 Apr 20 @ 12:22 pm
djkappas wrote :
Όχι δεν κάνει τίποτα και το sidelist αλλά δεν πειράζει μη σε παιδεύω έγινε η δουλεία

Δεν με παιδευεις καθολου φιλαρακι. Απλα μου κανει εντυπωση που δεν σου δουλεψε. Εγω τις χρησιμοποιω 2 χρονια τωρα αυτες τις εντολες για τα playlists και δουλευουν αψογα. Μαλιστα ο Γιώργος (phantom) μου την ειχε βρει τη φορμα. Αnyway αφου εγινε η δουλεια σου αυτο μετραει! Καλη συνεχεια!
 

发表时间 Mon 06 Apr 20 @ 2:03 pm
djkappas wrote :
Αυτό δουλεύει:
browser_gotofolder 'bla' & repeat_start 'PLoad' 500ms 1 & playlist_load 'Λίστες & Συμβουλές/Playlists/5 ΓΑΜΟΣ ΓΛΕΝΤΙ/ΓΑΜΟΣ ΣΤΑΡΤ 2'

Ναι, εφόσον η λίστα είναι προσβάσιμη από τον browser
Μπορείς να γράψεις και σκέτο
playlist_load 'Λίστες & Συμβουλές/Playlists/5 ΓΑΜΟΣ ΓΛΕΝΤΙ/ΓΑΜΟΣ ΣΤΑΡΤ 2'
Επίσης αν σε ενδιαφέρει δουλεύει και με την sidelist
sidelist_load 'Λίστες & Συμβουλές/Playlists/5 ΓΑΜΟΣ ΓΛΕΝΤΙ/ΓΑΜΟΣ ΣΤΑΡΤ 2'
 

发表时间 Mon 06 Apr 20 @ 2:07 pm
συγνωμη που επεμβαινω αλλα οταν υπαρχει η λειτουργια οπου αποθηκευουμε εως 5 λιστες η φακελους κατω απο την sidelist δεν ειναι πιο βολικο αυτο?εκτος αν μιλατε για κατι αλλο και δεν το επιασα
 

发表时间 Mon 06 Apr 20 @ 2:12 pm
Ανάλογα με το τι βολεύει τον καθένα. Και δεν είναι ως 5 οι λίστες. Μπορεί να είναι και περισσότερες.


Υ.Γ.: @djkappas
Η εντολή browser_gotofolder μπορεί να σε πάει οπουδήποτε στο σύστημα σου. Η εντολή playlist_load μόνο σε οτι "βλέπει" απευθείας ο browser.
Τέλος στον κώδικα που σου είχα γράψει παραπάνω υποτίθεται οτι θα αντικαταστούσες το 'bla' με τη διαδρομή που θέλεις... :P
 

发表时间 Mon 06 Apr 20 @ 2:16 pm
Εστω οτι εχουμε 70 playlists και τις εχουμε σε 10 custom buttons (απο 7 σε καθε button). Αντι αυτου μηπως θα μπορουσαμε να γραψουμε μια εντολη σε ΕΝΑ μονο custom button ετσι ωστε οταν πηγαινουμε απο το browser tree και κανουμε highlight την playlist που θελουμε να μας την φορτωνει στη sidelist ΧΩΡΙΣ να επηρεαζει τον κεντρικο browser? Αυτος αλλωστε ειναι κι ο λογος που εγω εχω βαλει ολες τις βασικες playlists σε custom buttons και οχι για να τις εχω προχειρες.
 

发表时间 Wed 22 Apr 20 @ 8:06 pm
αυτο ναι θα βολευε
 

发表时间 Wed 22 Apr 20 @ 9:41 pm
Any thoughts?
 

发表时间 Wed 29 Apr 20 @ 7:37 am
το playlist_load είναι μάλλον αυτό που θες ... αλλά πως θα κάνεις τη λίστα highlight στο tree χωρίς να την φορτώσει στο κεντρικό παράθυρο ...
 

发表时间 Wed 29 Apr 20 @ 8:20 pm
83%