快速登录:  

Forum: Balkan Forum

话题: sluske + VDJ

由于该帖子已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

pozZz swima...:)


e ovako...

zanmima me...kako naj lakse da odradim ovo...znaci...muzika se normalno sa jednog deck-a(vdj deck-a)...cuje na zvucniku...a sa drugog na slusalicama...

koju zvucnu da koristim tj uzmem??

nesto sam cito da moze i sa dve one obicne zvucne...ali ajde da piam ovde...

tnx unapred..:)


pozZz...aLex
 

发表时间 Tue 15 Jul 08 @ 10:13 am
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Mozes da koristis bilo koju integrisanu zvucnu kartu koja ima 6 kanala, izaberes "4.1" mod i "Headphones" opciju i to je to. Ako zelis nesto kvalitetnije, uzmi neki Sound Blaster.
Pozdrav
 

发表时间 Wed 16 Jul 08 @ 4:09 am
DJ_IGGYHome userMember since 2006
Moja topla preporuka Maya 44 USB zwuchna kartica! Koshta 100 ewra i odlichna je! 4 izlaza-4 ulaza...
 

发表时间 Mon 21 Jul 08 @ 7:23 am
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
DJ_IGGY wrote :
Moja topla preporuka Maya 44 USB zwuchna kartica! Koshta 100 ewra i odlichna je! 4 izlaza-4 ulaza...

Potpuno se slazem, ima sve sto ti treba.
 

发表时间 Mon 21 Jul 08 @ 4:30 pm
 

发表时间 Thu 11 Sep 08 @ 5:04 am
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
velvetrevolver wrote :
Prije svega pozdrav svima.
Nov sam ovdje, a imam jedno pitanje za početak.
Može li ovo gore navedeno da odradi i TerraTec SoundSystem Aureon 5.1 USB MKII ?

http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=9676

Unaprijed zahvaljujem.







Moze, jedina razlika je sto ima samo jedan stereo ulaz a Maya44 ima dva. To ti je potrebno samo ako koristis timecode ploce ili diskove.
 

发表时间 Fri 12 Sep 08 @ 12:05 pm

Znači ovo je onda ista solucija http://www.digit-life.com/articles3/multimedia/audiotrak-maya-ex5.html .

Ovu karticu sam našao (maya 44 je trenutno nenabavljiva) pa bi te samo molio što znači da ne mogu koristiti ako vrtim time ploče, tj. šta i kako se onda to sve spaja ..znači iz lapa preko kartice u mikser...kako postavit opcije na kompu?

Unaprijed zahvaljujem !
 

发表时间 Sat 13 Sep 08 @ 5:13 am
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Timecode ploce kontrolisu VDJ i trebaju ti i gramofoni za to. Ako ne skrecujes to ti uopste nije potrebno (osim sto lepo izgleda ;) ).
U VDJ podesavas 4.1 izlaz za zvuk i u opcijama izaberes "External Mixer" i to je to, jedan kanal ti je levi dek a drugi je desni.
 

发表时间 Sat 13 Sep 08 @ 8:47 am
DJ-Alf, puno ti hvala na objašnjenjima.
Kupio sam Mayu EX5 Ce i sve šljaka savršeno.
 

发表时间 Mon 15 Sep 08 @ 3:22 am
Ja bih htio samo da se nadovezem,posto mi nije bas sve jasno onako do kraja...Kontam da je maya 44 usb dobra,ali se nema love za nju,pa me interesuje da li i maya ex5 moze da posluzi za scratch i u kojoj mjeri?Imam vestax pdx 2000 i vestax pmc06,VDJ i jos tu zvucnu bih htio da nabavim pa da sljakam pomalo...Izvinjavam se ako sam prekrsio neko pravilo foruma.Pozz iz Podgorice!
 

发表时间 Sat 21 Nov 09 @ 6:19 pm
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
MarshallTheDj wrote :
Ja bih htio samo da se nadovezem,posto mi nije bas sve jasno onako do kraja...Kontam da je maya 44 usb dobra,ali se nema love za nju,pa me interesuje da li i maya ex5 moze da posluzi za scratch i u kojoj mjeri?Imam vestax pdx 2000 i vestax pmc06,VDJ i jos tu zvucnu bih htio da nabavim pa da sljakam pomalo...Izvinjavam se ako sam prekrsio neko pravilo foruma.Pozz iz Podgorice!


To zavisi od njene latencije i koliko moze da bude brza. Najbolje je da potrazis neki opis ili review da vidis koliko nisko latencija moze da ide. Za to je uvek najbolje koristiti ASIO drajvere.
 

发表时间 Fri 27 Nov 09 @ 10:43 am
Da li moze da se pravi preview pesama preko sluska a da se ne cuje na zvucnicima????
 

发表时间 Sun 03 Jan 10 @ 4:55 pm
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Naravno da moze, pogledaj ovde na forumu, objasnjeno je vise puta.
 

发表时间 Sun 10 Jan 10 @ 8:22 am
zonkiHome userMember since 2008
Brate ja ne kapiram....Znachii sve kombinacije sam probao imam pozadi nakachene zvuchnike a napred imam josh jedan plug i tu stavim slushke...namestim sve kao shto ste objasnili ovde ali samo prebaci oba kanala na desni / levi zvuchnik ,ovaj drugi je mutiran a slushke ne daju nikakav zvuk...Ne kapiram : |
Imam Realtek ALC888B codec High Definition Audio 2/4/5.1/7.1-channel nov komp....slushke rade bez problema na drugom kompu i kada ih stavim preko zvuchnika (imam plug u volume kontroleru u koji mogu da ushtekam slushke od fona ili ove za komp)
Jedini problem je kada stavim slushke u taj port koji sam par puta reklamirao crkne mi levi zvuchnik.... :/ Tako se desilo i ovaj put...neki krsh mi uvalili iz magacina verovatno.
 

发表时间 Mon 17 May 10 @ 4:15 pm
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Moguce. A mozda ti slusalice nisu dobre pa prave neki kratak spoj?
 

发表时间 Thu 20 May 10 @ 11:21 am


(陈旧帖子或论坛版块会自动关闭)