快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: video dj

由于该帖子已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

caslorPRO InfinityMember since 2006
kalispera sas..
pali ksana mazi sas meta apo kairo apousias :) (exo kati asxolies pou mou trone olo ton eleuthero xrono mou)


loipon apofasisa na asxolitho me to video dj

apo mia palioteri mou erotisi eixa parei tin apantisi oti prepei i karta grafikon mou na exei dual eksodo....

exei na protinei kaneis kapoio sigekrimeno montelo kartas grafikon??

apo xristes pou paizoun eidi os video dj exoun na protinoun kati san sinthesi mixanimatos.. diladi ti ram kai epeksergasti prepei na exo elaxista??

afou ipotheto oti to na paizeis video tha einai kai poli pio adifaga sto pososto mnimis kai epeksergasti apo oti ta apla mp3...



se periptosi foritou ipologisti ... ti kanoume??
paizei kaneis apo edo mesa me forito??

ean paizei exei parei forito me karta grafikon me dipli eksodo??
i exei parei kamia ali karta grafikon PCMCIA?
 

发表时间 Fri 21 Mar 08 @ 2:19 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Paizw edw kai 1 xrono me video (oxi olo to programma), me laptop. To simantikotero einai bebaia i karta grafikwn. To sigouro einai pws theleis toulaxiston 256 Mb (egw tha proteina 512) kai genika kala xaraktiristika sto mixanima sou. Ola ta teleutaia laptop exoun dual eksodo gia na steileis se projectora. Den yparxoun eksoterikes kartes grafikwn (i egw toulaxiston den kserw). Sta laptop panta exoume problima anavathmisis. Paizw me ena laptop DualCOre 2.2 2GbRam kai 256 Karta grafikwn kai trexei mai xara. Einai omws kata ti gnwmi mou to elaxisto dynato setup gia na asxolitheis me video. Ki egw epeidi fovamai pws tha me prodwsei kanw to akrws xoreutiko kommati mono me ixo kai xrisimopoiw to video stin arxi. An eixa 512 Mb karta grafikwn tha pigaina mexri telous.
BTW to Video djing einai ola ta lefta. Den kserw an tha kathierwthei sto mellon, alla sigoura tha dimiourgisei sxoli kai funclub.
 

发表时间 Sat 22 Mar 08 @ 4:28 am
caslorPRO InfinityMember since 2006
se euxaristo gia tin voitheia :)


oso afora gia to video dj pistevo oti malon tha einai to mellon.. eidi arxizei kai provalei siga siga se polla magazia...

arkei na exeis videakia gia ta antoistixa hit komatia... (alios ftiaxneis monos sou i paizeis me visualitization :) )


 

发表时间 Sat 22 Mar 08 @ 8:05 am
djdad epeidei ki egw paizw edw ki 1 xrono video me laptop i8ela na se rwtisw ...
paizeis sto aristero deck ena video clip... kai pas na fortwseis sto de3i ena allo ...
ekeinh thn wra sou kanei ena mikro kollima sto video poy paizei sto aristero deck ? (milaw mono gia kollima eikonas kai oxi gia kolima ixou)
kai milaw gia miso deyterolepro kollima mono,,, meta paizei mia xara.
 

发表时间 Wed 02 Apr 08 @ 11:02 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
nai to idio kanei ki emena, einai thema drivers pisteuw. Oi vista drivers opws gnwrizeis einai akoma sto psaksimo. Tha prepei na symbibasteis me auto i na xwseis kana dyxiliaro na pareis laptop me kaliteri karta grafikwn (512 mb klp). Alla i apopsi mou einai mi dineis simasia, opws kai mexri twra kanenas den mou exei pei kati (ennoow apo pelates), pernaei sxedon aparatirito, afou o ixos den exei problima.
 

发表时间 Wed 02 Apr 08 @ 12:17 pm
dystyxws djdad 2000 exwsa gia laptop me 512 mnimi up to 1280 apo tous porous tou systimatos an xreiastei.
epe3ergastis (o kalyteros pou kykloforei simera gia laptiop) T770 2 core duo 2.4 , 2gb mnimi , 512 karta grafikwn (opws proeipa)
kai pali omws kanei ta idia...
ayto pou den 3erw einai an sth8ei se sta8ero pc me akoma kalytera xaraktiristika , tote ti 8a kanei ? pali ta idia ? ( an 3erei kaneis as mas pei)
 

发表时间 Wed 02 Apr 08 @ 2:37 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
exei na kanei me tous drivers tis kartas. Ypopsiazomai pws einai i GeForce 8600gt tis nvidia? Epesa mesa? Mia ATI pou exw se ena PC me 256mb katapinei kai ta koukoutsia. Tin patisa ki egw Nvidia exw sto laptop. Einai oi drivers. Min psaxnesai diaforetika. Gia na katalabeis poso mpaxalo einai oi drivers tis nvidia, kane ena search gia tin karta sou, na deis posa diaforetika firmware (drivers) yparxoun.
 

发表时间 Wed 02 Apr 08 @ 4:51 pm
caslorPRO InfinityMember since 2006
na simpliroso epeisis kati pou mou eipe enas tech freak sxetika me tis kartes grafikon...

den xreiazetai (kata tin apopsi tou) na einai 512 i mnimi tis kartas.. me mia 256 tha einai mia xara..
i mnimi i megali paizei rolo kirios stin aposimpleksei ton poligonon sta 3d paixnidia kai oxi sto thema epeksergasias video...

ekei exei na kanei rolo kirios o epeksergastis...


tora ean einai ontos etsi.. xmmm exo kairo na asxolitho me to athlima kai exo xasei to treno.. opote den mporo na ekfero prosopiki gnomi.. aplos paratheto kai auti tin apopsi
 

发表时间 Thu 03 Apr 08 @ 8:35 am
djdad wrote :
exei na kanei me tous drivers tis kartas. Ypopsiazomai pws einai i GeForce 8600gt tis nvidia? Epesa mesa? Mia ATI pou exw se ena PC me 256mb katapinei kai ta koukoutsia. Tin patisa ki egw Nvidia exw sto laptop. Einai oi drivers. Min psaxnesai diaforetika. Gia na katalabeis poso mpaxalo einai oi drivers tis nvidia, kane ena search gia tin karta sou, na deis posa diaforetika firmware (drivers) yparxoun.


mesa epeses file mou .. diladi tin patisame.Kai to xeirotero einai oti an to valw na paizei automix kanei diakopes kai ston ixo.
ti na pw ? ypoti8ete oti ri3ame leyta gia na min exoume tetoia provlimata ... tespa (mou fainetai 8a stisw pc na teleiwnw me aytin tin istoria

y.g. : an omws alla3oume drivers yparxei periptwsi na ly8ei to provlima ? xwris vevaia na arxisoume ta peiramata !!!! mono an yparxoun sygkekrimenoi drivers dokimasmenoi... !!! an akouseis tipota pes mou pls
 

发表时间 Thu 03 Apr 08 @ 1:17 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
kathe mina mpainw sto site tis nvidia. An yparksei kati tha enimerwsw. H lysi stinw PC einai sigoura oti pio aksiopisto mporeis na kaneis , xaneis omws tin foritotita. Eixa ftiaksei ki egw palia mia balitsa me PC kai lcd othoni , alla ithela mia 50ara euro to mina gia emplastra sti mesi.
 

发表时间 Thu 03 Apr 08 @ 2:40 pm
xexexe...
As elpisoume na vgalei i nvidia drivers pou na lynoun to provlima mas.8a perimenw nea sou.. pantos s' eyxaristw poly !!!
y.g. : to laptop pou agorasa prosfata einai to acer aspire 9920 (me ton epe3ergasti T7700 sta 2.4) (giati vgainei kai se alles ekdoseis)
stin periptwsi pou 8eleis na tou ri3eis mia matia ... alla an sou aresei kai 8eleis na to pareis ki esy ta 50 euro to poly poly na ta kaneis 30, (einai 7,8 kila) :)
 

发表时间 Thu 03 Apr 08 @ 9:27 pm
Paidia kalispera. Erotisi: Mporei kaneis na mixarei video mono apo to Software Virtual D.J. kai an nai pio version. i mipos xreiazetai kai video mixer i opiosdipote allos hardware exoplismos. Tha mporouse kapoios na mou dosei mia lista me ton aparetito exoplismo pou xreiazete kaneis gia na arxisei na asxoleite me VDJ. Eyxaristo.
 

发表时间 Fri 04 Apr 08 @ 3:01 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Gia na kaneis VideoDjing xreiazesai katarxin to VirtualDJ. Ksekina apo kei.
 

发表时间 Sat 05 Apr 08 @ 1:34 am
caslorPRO InfinityMember since 2006
''Gia na kaneis VideoDjing xreiazesai katarxin to VirtualDJ. Ksekina apo kei.''

tha simfoniso :p sosti paratirisi dj dad ;)
 

发表时间 Fri 11 Apr 08 @ 12:24 pm
pedia ego pezo video oxi olo to programma alla apospasmatika me laptop sony vaio pentium 4 monopirino 1gb ram & ge force 64 mb me windows xp - kai ta paei mia xara
den xero bebea ti ginete me thn piotita twn video diladi an exoyme video se piotita dvd / video cd / divx / h ta poli poli varia high definition . ego synhthos pezo se poiothta video cd h se piotita dvd episis den xero ti ginete an pezeis poly ora synexomena video an klatarei .
pantos terastia shmasia exei kai o kalos exaerismos kai to syxno katharisma toy anemistira kai ths psiktras apo skones . gia na mporei to mhxanima na apodidi ta megista .-
 

发表时间 Sat 12 Apr 08 @ 10:46 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
polla paizoun rolo. Paratiriste as poume pws fortwnei ena vob arxeio kai pws ena mpg. To vob parolo pou einai 5-6 fores megalytero se megethos to fortwnei poly pio grigora apo oti kapoio allo video arxeio. Na protimate ta vob. Nomizw oti se auti tin periptwsi den mesolavei kapoios decoder, den eimai sigouros. To idio bebaia symbainei me ta arxeia wav pou parolo pou einai terastia, ta fortwnei se dt.
 

发表时间 Sat 12 Apr 08 @ 5:53 pm


(陈旧帖子或论坛版块会自动关闭)