快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: skin editor

由于该帖子已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

djtasosPRO InfinityMember since 2007
yparxei kapoio programma poy na mporoyme na epemvoyme se kapoio skin ksi na grapsoume dika mas sxolia kai na pros8esoyme eikones?
eyxaristw ek tvn proterwn
 

发表时间 Sun 14 Oct 07 @ 8:11 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Kathe skin apoteleitai apo dyo basika kommatia. Ena arxeio eikonas (.bmp) kai ena arxeio entolwn (.xml) To xml arxeio mporeis na to anoikseis, na to diabaseis, akoma kai na allakseis kapoia pragmata, me to Notepad, Simeiomatario, Internet Explorer alla kai kapoious xml editors. Me opoio programma kai an to anoikseis to idio einai. Anoikse episis kai to bmp arxeio eikonas me tin "Zwgrafiki" as poume. Exwntas kai ta dyo anoikta prospathise na katalabeis pws leitourgei. Prosekse as poume oti olo to xml basizetai se syntetagmenes pou se parapempoun se kapoio kommati tis eikonas. Den yparxei sygkekrimenos tropos kai seira. Mporeis as poume na ksekiniseis me tis entoles pou aforoun me ton browser kai na katalikseis me autes gia ta loops, kai anapoda. Tin emfanisi gia na tin allakseis opws tha katalabeis tha xreiastei na allakseis to bmp, pragma ligaki dyskolo.
An to psakseis ligo tha katalabeis pws den einai dyskolo na allakseis kapoia pragmata, alla kai na ftiakseis to diko sou skin. Ola ksekinoun apo mia kali sxediastika idea, kai to stisimo tis othonis kai ligotero apo ton kwdika entolwn tou xml.
Epeidi exw asxolithei arketa kai exw ftiaksei skin, eimaste edw gia opoia boitheia xreiasteis.

PS Etoimazomoun na ftiaksw ena skin empneusmenos apo to Denon Hc4500, alla to afisa sti mesi giati diabasa pws o Skin Master Format exei sxedon etoimo kati analogo. Allwste den exw brei akoma kapoia foto tis konsolas me ikanopoitiki analysi.
 

发表时间 Sun 14 Oct 07 @ 9:37 pm
djtasosPRO InfinityMember since 2007
ENAS FILOS EXEI PROS8ESEI T ONOMA TOY KAI TO CD POY PAIZEI ANABOSNHNEI KAPOIA ENDEIXI .EINAI DYSKOLO NA MOY PEITE PWS GINETE?PEITE MOY AN 8ELETE PWS MPORW NA TO KANW.ENA PARADIEGMA ISWS BOH8OYSE.EYXARISTW.
 

发表时间 Mon 15 Oct 07 @ 1:13 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
An theleis na prostheseis to logotypo sou sto skin (pragma gia to opoio eimai antithetos) anoikse to arxeio bmp (tou skin pou thes na metatrepseis) me ena programma epeksergasias eikonwn (px Zografiki, Paint klp) kai prosthese to se simeio pou den empodizetai apo kati allo.
To cd pou anabosbinei einai alli ypothesi, poly pio dyskoli kai ekei tha prepei na kaneis auto pou eipa pio panw, dld na psaxteis kai na peiramatisteis.

PS. Parakalisi. Grafoume me mikra kai oxi me kefalaia.
 

发表时间 Mon 15 Oct 07 @ 3:59 pm
stilenaHome userMember since 2007
sunxaritiria
 

发表时间 Sat 17 Nov 07 @ 5:06 pm
stilenaHome userMember since 2007
tha prospathisw
 

发表时间 Sat 17 Nov 07 @ 5:27 pm
stilenaHome userMember since 2007
ok efxaristw
 

发表时间 Sat 17 Nov 07 @ 5:28 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
stilena wrote :

sunxaritiria / tha prospathisw /ok efxaristw


monos/ni sou milas ?....
 

发表时间 Sat 17 Nov 07 @ 7:04 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
@stilena gia dose msn gia na mi milas moni sou.....
 

发表时间 Sat 17 Nov 07 @ 7:21 pm


(陈旧帖子或论坛版块会自动关闭)