快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: Echo out effe

由于该帖子已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

lakis69PRO InfinityMember since 2011
Θελω να προσθέσω το νέο εφέ που έβαλαν στο 2021 το echo out, στο 2020... δεν θέλω να κάνω update σε 2021 γιατί το δεύτερο μου mac που το έκανα αναβάθμιση σε 2021, όπως έγραψα στο προηγούμενο μου post ,έχω ακόμα πρόβλημα με τα pads και γενικά το φοβάμαι το 2020 σε mac του 2012. ,περιμένω το update σας ελπίζονταςνα λυθεί... υπάρχει κάποιος τρόπος να προσθέσω το εφέ και στο 2020 στον mac που είναι ο βασικός μου?
 

发表时间 Fri 18 Dec 20 @ 10:35 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Οχι, δεν γίνεται να χρησιμοποιήσεις εφέ που είναι ενσωματωμένα στο πρόγραμμα αν δεν χρησιμοποιείς την έκδοση στην οποία περιέχονται.
 

发表时间 Sat 19 Dec 20 @ 6:03 am
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Κρίμα 🥲 ... νομίζω ότι έπρεπε το 2020 και το 2021 να ήταν ανεξάρτητα όπως στην αρχή και όχι υποχρεωτικό update... οι παλιοί υπολογιστές όπως πχ ο δικός μου του 2012 ,δεν λειτουργούν σωστά. Τέλος πάντων αυτό είναι άλλο θέμα!... ευχαριστώ για την απάντηση!
 

发表时间 Sun 20 Dec 20 @ 6:45 pm
Το update δεν είναι υποχρεωτικό. Όμως το Echo Out και το Duck Echo έχουν προστεθεί σαν native effects στην καινούργια έκδοση. Που σημαίνει οτι δεν μπορούν να εγκατασταθούν στην παλιά.

Επίσης, το 2021 αν κλείσεις τα stems (βάλεις τη ρύθμιση mathEngine στο disabled) δεν διαφέρει και πολύ από το 2020.
Δεν θυμάμαι ακριβώς το πρόβλημα που είχες με τα pads, αλλά οτι προβλήματα έχουν αναφερθεί μέχρι σήμερα έχουν διορθωθεί στην τελευταία Early Access.
Οπότε αν το μόνο πρόβλημα σου είναι τα pads, κάνε ενημέρωση στην τελευταία early access build, κλείσε το mathengine, και είναι σαν να τρέχεις περίπου το 2020 (με έξτρα δυνατότητες)

Επίσης, φιλικά θα πω το εξής:
Σε λίγο βγαίνει το 2020 και μπαίνει το 2021.
Ο υπολογιστής σου θα είναι λοιπόν 9 ετών. Όσο καλό μηχάνημα κι αν ήταν το 2012, η "τεχνολογική απόσταση" 9 ετών είναι πολύ μεγάλη.
Αν από αυτό το επάγγελμα ζεις, είναι καιρός σιγά - σιγά να σκεφτείς την αναβάθμιση του υπολογιστή σου.
Όχι μόνο για το VirtualDJ. Σε λίγο το MAC σου δεν θα δέχεται καν άλλες αναβαθμίσεις του MAC OS.
Δεν ξέρω πόσα χρόνια το έχεις (αν το είχες αγοράσει καινούργιο ή μεταχειρισμένο) αλλά πιστεύω οτι αυτά τα 9 χρόνια "τα έγβαλε τα λεφτά του και με το παραπάνω" και είναι καιρός να σκεφτείς να του "δώσεις σύνταξη"
Αυτά στα λέω φιλικά χωρίς διάθεση παρεξήγησης γιατί η τεχνολογία εξελίσεται συνεχώς και ραγδαία. Είτε μας αρέσει, είτε όχι... :)
 

发表时间 Sun 20 Dec 20 @ 9:47 pm
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Το προηγούμενο μου ποστ ήταν αυτό αλλα έχω σβήσει το βίντεο που έδειχνε τι έχει... ελπίζω να το θυμηθείς!

https://www.virtualdj.com/forums/238521/Greek_Forum/________________________hot_cue_2021.html

Τον είχα αγοράσει καινούργιο... είναι στα προσεχώς να αγοράσω νέο μακ αλλα λόγο της κατάστασης που επικρατεί, ακόμα δεν μπαίνω σε νέα επένδυση σε τίποτα.
 

发表时间 Sun 20 Dec 20 @ 10:01 pm
Ναι, έχει διορθωθεί. Μπορείς να το δοκιμάσεις.
 

发表时间 Mon 21 Dec 20 @ 7:25 am


(陈旧帖子或论坛版块会自动关闭)