快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: Vdj 2020 crash...

由于该帖子已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

Σημερα τα ξημερωματα επαθα το πρωτο μου crash στο vdj 2020 εδω και πολλα-πολλα χρονια...
Εκεινη την στιγμη ημουν online οποτε ισως να εχετε το crash report, δεν ξερω πως δουλευει αυτο πρωτη φορα το παθαινω.
Το διαφορετικο που εγινε σημερα και πονηρευομαι ειναι οτι ενεργοποιησα το slideshow στα audio files . Στο ενα deck λοιπον επαιζα video-clip και πηγα να αλλαξω στο αλλο deck με .mp3 με default ενεργοποιημενο εφφε στα audio files : slideshow (απο φακελο με 200 περιπου φωτο) . Επανω στη αλλαγη, στην κινηση του crossfader κρασαρε, και ξαναανοιξε μονο του μετα απο λιγα δευτερολεπτα.
laptop : i7 7700 - 16GB - Gpu: Intel ενσωματωμενη & 1050 Ti ( η 1050Ti ειναι δηλωμενη σαν πρωτη απο το πανελ της nvidia). με Pioneer DDJ-RX
Μου βγηκε ενα μηνυμα οταν κρασαρε αλλα πολυ γρηγορο και δεν προλαβα να το διαβασω καλα, κατι ελεγε για "video..." ισως ηταν και απο τα windows το μηνυμα δεν ξερω σιγουρα.
 

发表时间 Fri 24 Jul 20 @ 6:58 am
Το μόνο χρήσιμο από το crash log είναι οτι κράσαραν οι drivers της nVidia.
Αυτό δεν σημαίνει κάτι από μόνο του. Καλού κακού όμως αν δεν έχεις κάνει πρόσφατα update τους drivers της κάρτας γραφικών, να κάνεις.
 

发表时间 Fri 24 Jul 20 @ 7:33 am
Ειμαι ενημερωμενος με τα τελευταια updates τοσο στο vdj οσο και σε drivers και windows updates.
Μηπως καποια ρυθμιση (vdj & panel nvidia) στα options βοηθουσε ?
Παντως εγινε report οποτε αν το ξαναπαθω το ξαναβλεπετε...
 

发表时间 Fri 24 Jul 20 @ 4:22 pm


(陈旧帖子或论坛版块会自动关闭)