快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: Pioneer sx2 Πρόβλημα

由于该帖子已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

dinos_pPRO InfinityMember since 2012
Καλημέρα , Έχω την sx2 λιγότερο απο 2 μήνες (πριν έπαιζα με την ergo)
1.μετά το προχθεσινό update παρατήρησα μικρες διακοπές ήχου στο load του κομματιού ενώ πριν το update δεν είχα κανένα πρόβλημα (latensi με της εργοστασιακές ρυθμίσεις )
2.και βασικότερο έχω παρατηρήσει στο καλώδιο usb που ενώνεται στην κονσόλα , ότι με το παραμικρό κούνημα διακόπτεται η επικοινωνία (εχθές μου το έκανε 2 φορές). εκεί που κουμπώνει το usb στην κονσόλα
Το βύσμα δεν κουμπώνει σταθερά (όχι όπως κούμπωνε στην ergo ,σταθερά χωρίς να παίζει ελάχιστα δεξιά αριστερά) άλλαξα καλώδιο (3 διαφορετικά ) τα ίδια ,με το παραμικρό κούνημα διακόπτεται η εποικοινωνια με το κοντρολερ .
Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος το ίδιο θέμα και τη προτείνεται ;( κονσόλα service ίσος και αλλαγή με καινούργια λόγο πρόσφατης αγοράς )
Ευχαριστώ εκ των προτέρων !
 

发表时间 Sun 10 Jul 16 @ 7:52 am
Καλημέρα φιλε. Για το πρώτο δεν γνωρίζω να σου απαντήσω γιατί παίζουν ρόλο παρά πολλά. Εγώ έχω το latency 7.2 και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα. Κάνε μια δοκιμή κι εσύ. Για το δεύτερο όμως μπορώ να σου πω με βεβαιότητα οτι τοσο στην sx1 που είχα όσο και στην sx2 που έχω τώρα το βύσμα μπαίνει τόσο σφιχτά που κάθε φορά που το βγάζω (σπάνια γιατί τα έχω στημένα σε case) , κάνω δέκα λεπτα
 

发表时间 Sun 10 Jul 16 @ 9:13 am
dinos_pPRO InfinityMember since 2012
Στη δικιά μου παίζει το βύσμα λίγο δεξιά αριστερά και τα 3 που δοκίμασα και εκεί κάνει διακοπή .
Μαλώνουν είναι για το σέρβις ή ακομα καλύτερα αντικατάσταση .... Αν είμαι τυχερός .
Αν γνωρίζει κάποιος τι διαδικασία χρειάζεται για αντικατάσταση ???
 

发表时间 Sun 10 Jul 16 @ 9:46 am
dinos_p wrote :
Στη δικιά μου παίζει το βύσμα λίγο δεξιά αριστερά και τα 3 που δοκίμασα και εκεί κάνει διακοπή .
Μαλώνουν είναι για το σέρβις ή ακομα καλύτερα αντικατάσταση .... Αν είμαι τυχερός .
Αν γνωρίζει κάποιος τι διαδικασία χρειάζεται για αντικατάσταση ???


Μετά από δυο μήνες αντικατάσταση δεν προβλέπει κανένας νόμος. Μόνο αν δεν έχουν ανταλλακτικό θα σου κάνουν αντικατάσταση. Δωρεάν όμως επισκευή δικαιούσαι
 

发表时间 Sun 10 Jul 16 @ 11:31 am
ankosPRO InfinityMember since 2009
όσο δύσκολά βγαίνει που λέει και ο Δημήτρης τόσο δύσκολα΄μπαίνει.Ελπίζω να το ''κουμπώνεις'' καλά θέλει λίγο δύναμη.
 

发表时间 Sun 10 Jul 16 @ 6:36 pm


(陈旧帖子或论坛版块会自动关闭)