快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: BackUp & Επαναφορά VDj

由于该帖子已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

Αποφάσισα να κάνω ένα "φρεσκάρισμα" στο laptop. Το συγκεκριμένο laptop έχει 2 εσωτερικούς HDD (Win 7 Home Premium @ C: & Music @ D:).

- Κρατάω back-up όλο το φάκελο VDj, ο οποίος βρισκόταν (κλασσικά) στο C:\...\...\Τα έγγραφά μου.
- Αφήνω ως έχει τον D:
- Κάνω format, αλλά ΑΛΛΑΖΩ το όνομα υπολογιστή ΚΑΙ το όνομα χρήστη.
- Κατεβάζω και εγκαθιστώ την τελευταία έκδοση VDj.

1. Ti αλλαγές πρέπει (εάν πρέπει) να κάνω, λόγω του ότι άλλαξα "όνομα υπολογιστή" ΚΑΙ "όνομα χρήστη"?
2. Ποια ακριβώς αρχεία / φακέλους πρέπει να αντιγράψω από το back-up που έχω στο C:\...\...\Τα έγγραφά μου? Θεωρητικά θα πρέπει να αντιγράψω όλο το φάκελο (back-up), αλλά πρακτικά θέλω να τον "ελαφρύνω" από skins που δεν χρησιμοποιώ, κ.α., ΟΧΙ όμως και τις όποιες παραμετροποιήσεις τόσο στο VDj, όσο και στο skin που κατέληξα - χρησιμοποιώ.
 

发表时间 Tue 01 Mar 16 @ 12:18 pm
Δεν μας είπες το πιο βασικό απ' όλα...

ΠΟΥ είναι η μουσική σου!

Αν είναι στον D: τότε δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα λόγω αλλαγής ονόματος χρήστη.

Το μόνο που χρειάζεται να κάνεις είναι να επαναφέρεις το αρχείο "database.xml" και το φάκελο "folders" που βρισκόταν στον παλιό υπολογιστή στη θέση Documents\VirtualDj

Επίσης προαιρετικά μπορείς να επαναφέρεις και τους φακέλους "History" (το ιστορικό του VirtualDj) και "Playlists" όπου βρίσκονται όσες playlist έχεις σώσει στο πρόγραμμα

ΥΓ: Το VirtualDj δεν χρησιμοποιεί πουθενά το όνομα του υπολογιστή οπότε δεν έχεις θέμα από αυτό.
 

发表时间 Tue 01 Mar 16 @ 1:02 pm
Το ανέφερα, αλλά μάλλον δεν ήταν ξεκάθαρο. Η μουσική μου βρίσκεται εξ' ολοκλήρου στο δίσκο D:. Οπότε αποφεύγω την όποια "ταλαιπωρία". Thnx Phantom...
 

发表时间 Wed 02 Mar 16 @ 6:09 am


(陈旧帖子或论坛版块会自动关闭)