快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: τι ειναι αυτο τωρα?

由于该帖子已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

ενω κανω δοκιμες και περναω τραγουδια σε λιστες ολα καλα κανω επαννεκινηση στο vdj8 και μου βγαζει αυτο
τωρα τι γινεται? βεβαια εχω backup αλλα 8α χασω ολη την δουλεια που εκανα στην αναγκη θα το βαλω αλλα μηπως ειναι κατι ευκολο?μηπως μου το κανει και με το backup?
προσπαθω να ανεβασω εικονα αλλα δεν μπορω τεσπα το μυνημα γραφει

the database on drive D is corrupted
do you want to fix ti now?
οταν παταω οκ δεν γινεται τπτ οταν παταω οχι ανοιγει το προγραμμα χωρις ενφανεις ζημιες ξερει καποιος κατι?
 

发表时间 Sun 24 Jan 16 @ 5:52 pm
Κώστα ο D: είναι ο δίσκος που έχεις όλη τη μουσική σου ?
Αν ναι θα πρέπει να αντικαταστήσεις την database γιατί για κάποιο λόγο έχει χτυπήσει.
Από το bacup που κρατάς κάνε copy paste την τελευταία βάση στο φάκελο virtualdj του δίσκου D:
 

发表时间 Sun 24 Jan 16 @ 6:18 pm
Δεν εχω ολη την μουσικη εκει βαγγελη αλλα εχω και εκει αν δεν γινεται αλλιως οκ θα την αλλαξω απλα περιμενω τον φαντομ τι θα πει
 

发表时间 Sun 24 Jan 16 @ 6:24 pm
αλλαζω την βαση στον d με παλιοτερη και συνεχιζει να μου βγαζει το ιδιο μυνημα τι κανουμε ρε παιδια κανω ολικο backup?
 

发表时间 Sun 24 Jan 16 @ 9:24 pm
παιδια εβαλα 6 μηνων βαση και παλι μου βγαζει το ιδιο και ολικο backup να κανω μαλλον το ιδιο θα βγαλει τι κανουμε?

θυμαμαι οτι λιγο πριν παρουσιασει το προβλημα το προγραμμα αναβαθμηστικε παιζει καποιον ρολο αυτο?
 

发表时间 Sun 24 Jan 16 @ 9:34 pm
ειδα απο αλλο χρηστη που ειχε το ιδιο προβλημα στην αμερικη οτι το ελυσε βαζοντας μια παλιοτερη εκδοση εβαλα την 2587 και την 2770 αλλα τπτ!
υπαρχει περιπτωση να φταιει οτι εκανα εγκατασταση το σερατο? λεω μηπως

να συμπηρωσω οτι ο δισκος d οπου μου βγαζει προβλημα δεν ειναι εξωτερικος αλλα του λαπτοπ
( κομμενος κατα την εγκατασταση σε c kai d οπου d ειναι 600 γιγα με 400 free

εβαλα database απο τον περασμενο ιουνιο και παλι τα ιδια δηλαδη ημαρτον!!!

και φυσικα αρχιζουμε και χανουμε πραγματα ta cues σχεδον ολα λειπουν τραγουδια απο τισ λιστες κλπ

και κατι ακομη για την εκδοση 7 γιατι ειναι μια χαρα η database toy d?

παιζει να κανει τπτ η επαναφορα συστηματος?
 

发表时间 Sun 24 Jan 16 @ 10:48 pm
Δυστυχως δεν γινεται τπτ εβαλα βαση απο το backup laptop και ακομα τπτ.
Δεν σταματαει να βγαζει και αυτη την ειδοποίηση ωστε να ξαναφτιαξω την βαση τι πρεπει να κανω τελωςπαντων φορματ;
 

发表时间 Mon 25 Jan 16 @ 6:34 am
Ποια βάση αλλάζεις ?

Η βάση του VirtualDj 8 είναι διαφορετική από την βάση του 7. Η βάση του VirtualDj 8 για το partition d βρίσκεται στο D:\VirtualDj\database.xml
 

发表时间 Mon 25 Jan 16 @ 6:48 am
Ωχ αυτο δεν το ηξερα σε αυτη την περιπτωση θα εχω βαση μονο απο το backup. Λαπτοπ μου θα δουμε το μεσημερι
 

发表时间 Mon 25 Jan 16 @ 7:00 am
Υπαρχει κατι αλλο που μπορω να κανω; γιατι αυτη η βαση ειναι περιπου ενος μηνος παλια και θελει δουλεια
Και κατι ακομα φαντομ επειδη εβαλα - εβγαλα εκδοσεις μηπως πρεπει να κανω καθαρη εγκατασταση η δεν χρειαζεται;
 

发表时间 Mon 25 Jan 16 @ 7:05 am
Δεν χρειάζεται να κάνεις απεγκατάσταση / επανεγκατάσταση κτλ.
Την βάση που είναι corrupted ανέβασε τη κάπου (Dropbox, SendSpace κτλ) και στείλε μου το link με PM
 

发表时间 Mon 25 Jan 16 @ 9:23 am
ankosPRO InfinityMember since 2009
δεν μπορώ να βρω το σχετικό νήμα αλλά θα το γράψω εδώ μιας και ειναι παρεμφερές αλλά σε εξωτερικό σκληρό και νομίζω είχε το ίδιο πρόβλημα και ο Βαγγέλης djkappas με καταστρεμένη βάση δεδομένων.Σήμερα το πρωι αποφάσισα να ασχοληθώ με ενα μικρό tablet acer switch 10 με windows 10.Αφού εγκατέστησα το virtual dj σύνδεσα και εναν εξωτερικό σκληρό να το δοκιμάσω.Διαπύστωσα ότι σε ένα με δύο λεπτά ο εξωτερικός σκληρός ''έπεφτε'' σε sleep mode.Βγάζω τον σκληρό και τον τοποθετώ σε άλλη θήκη.Σ αυτήν καθυστερούσε δεκα λεπτα πριν πάει σε sleep mode.Το συζητάω με εναν φίλο μου και μου λέει οτι έχει και αυτος μια εξωτερική θηκη για να δοκιμάσω.Την παίρνω,τοποθετώ τον σκληρό στην θήκη και........αρχίζουν τα προβλήματα.Για αρχή ξεκινάει με το που βάζω τον σκληρό στην usb τα windows προειδοποιούν ότι ο σκληρός έχει πρόβλημα και θα χρειαστεί επιδιόρθωση.Ανοίγω το virtual και μου λέει οτι έχει καταστραμένη βάση δεδωμένων και με ρωτάει εαν την επισκευάσει.Απαντάω ναι μετά φορτώνω ένα τραγούδι για να παίξει και αρχίζουν παραμορφώσεις και διακοπες του ήχου.Κλείνω virtual και αποσυνδεω σκληρο με ασφαλή διαδικασία.Ξανατοποθετώ και κάνει ακριβως το ίδιο και στα windows και στο virtual με καταστραμένη βάση δεδομένων και παραμορφωσεις κατα την αναπαραγωγή.Κάνω ξανα επισκευη και σκαναρισμα μεσα απο τα windows αφαιρώ και ξανατοποθετώ τον σκληρό και πάλι τα ιδια.Μετά παιρνω τον σκληρό και τον βάζω σ αλλη θήκη.Τον τοποθετώ και μου γράφει ακριβως τα ιδια και κάνω επιδιόρθωση μέσα απο τα windows αλλά και απο το virtual για την βάση δεδομένων και βάζω τραγούδι για αναπαραγωγη.όλα μια χαρά ουτε παραμορφώσεις ούτε διακοπες.Βγάζω σκληρό και ξανατοποθετώ και όλα μια χαρά κανένα πρόβλημα ουτε στα windows ούτε στην βάση δεδομένων.Ο σκληρός είναι WD 750G και είναι ένας από του πολλούς backup που έχω οποτε δεν ανησύχησα ότι θα χάσω κάτι αλλά ευτυχως που είχα και άλλες θήκες και έβγαλα συμπέρασμα τι μπορείς να πάθεις με μια όχι καλής ποιότητας εξωτερικης θήκης
 

发表时间 Tue 26 Jan 16 @ 8:26 am
ω ρε μανα μου αυτη ειναι οδυσεια αλλα η διαφορα με εμενα ειναι οτι ο σκλιρος ειναι εσωτερικος οποτε δεν ειναι η ιδια περιπτωση εχω και τον εξωτερικο 4 tb αλλα οσους εξωτερικους ειχα ποτε ολους τους ειχα με εξωτερικη τροφοδοσια για να μην φορτωνω την θυρα usb και κατα επεκταση το λαπτοπ
 

发表时间 Tue 26 Jan 16 @ 11:44 am
παιδια καλησπερα απλα και συνοπτικα θα τα πω να μην κουρασω!!! κατευασα το 8.1 εχοντας μεσα αγορασμενο το 7 προ μου το παιζει κανονικα και δεν μου ζηταει χρηματα για το 8 αυτο ξερετε κατι πρεπει να το αγορασω? τι γινετε το μονο πυ μου βγαζει ειναι θεμα με το ντατα!!το ergo και το xdj r1 μου τα διαβαζει κανονικα και μετα απο μια ορα λειτουργειας δουλευουν νορμαλ
 

发表时间 Thu 28 Jan 16 @ 11:24 pm
φιλε απο τα λιγα που ξερω εφ οσοσν εισαι pro user δεν πληρωνεις για αναβαθμιση αργοτερα δηλαδη αν και οταν βγει το vdj 9 δεν θα πληρωσουμε οσοι ειμαστε infiniti
 

发表时间 Fri 29 Jan 16 @ 10:47 am
ευχαριστω το μονο θεμα που εχω ειναι αυτο κατα το ανοιγμα του γνωριζει καποιος κατι γινετε μονο την προτη φορα που το ανοιγω !!!http://www.virtualdj.com/image/thumb/19717/178855/12659735_10208069039184767_1379922645_n.jpg
 

发表时间 Fri 29 Jan 16 @ 5:10 pm


(陈旧帖子或论坛版块会自动关闭)