快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: Κάτι ενοχλητικό!

由于该帖子已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

Καλησπέρα σας, θα ήθελα να σας περιγράψω μια ρουτίνα που ακολουθώ παίζοντας και το πρόβλημα που με ενοχλεί. Επιλέγω κάποιο virtual folder και διαλέγω κομμάτι και το φορτώνω, μετά πάω στο search field και κάνω μια αναζήτηση σε κάποιο τραγούδι, μου εμφανίζονται τα αποτελέσματα επιλέγω αυτό που θέλω και το φορτώνω, μετά πηγαίνω πάλι πίσω στο my computer root και κάνω κλικ στο virtual folder που είχα επιλέξει στην αρχή και στον browser δεν μου εμφανίζονται τα κομμάτια που περιέχει ο virtual folder αλλά παραμένουν τα αποτελέσματα από την αναζήτηση που είχα κάνει. Για να εμφανιστούν τα τραγούδια του virtual folder πρέπει πρώτα να επιλέξω κάποιον άλλον φάκελο και μετά αυτόν. Είναι κάτι που μπορώ να διορθώσω από τις ρυθμίσεις ή είναι κάτι που πρέπει να διορθωθεί στο πρόγραμμα.
Ευχαριστώ πολύ.
 

发表时间 Tue 06 Oct 15 @ 7:02 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Apo oti katalavainw to epilegmeno folder (dld to Virtual folder) den exei allaksei. Sto aristero meros (fakeloi), to Virtual folder paramenei ws epilegmeno katholi tin diarkeia tis routinas sou.
Epomenws einai logiko na min kanei "refresh" to Search.
Proswpika exw mapparei to ESC san ... search kai apla to pataw gia na katharisei to Search.
 

发表时间 Tue 06 Oct 15 @ 7:42 pm
Έχεις δίκιο μόλις καθαρίσει το search επιστρέφει το περιεχόμενο του φακέλου, ευχαριστώ πολύ.
 

发表时间 Wed 07 Oct 15 @ 4:49 am
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Οκ αλλά με την εντολή search Γιώργο δεν καθαρίζει το search..
 

发表时间 Thu 08 Oct 15 @ 6:59 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
DrJekyl wrote :
Οκ αλλά με την εντολή search Γιώργο δεν καθαρίζει το search..

όχι αλλά όταν είσαι στο search με esc γυρνάς στο folder που ίσου πριν το search!
εγώ πάντως έχω το κλασικό ctrl+f για το search και μάλιστα την εντολή την έχω αλλάξει ως έξεις
browser_window "songs" ? search : browser_window "songs" & search
 

发表时间 Thu 08 Oct 15 @ 7:32 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
DrJekyl wrote :
Οκ αλλά με την εντολή search Γιώργο δεν καθαρίζει το search..

Den me lene Giorgo, all OK :P
To patas dyo fores !
Proswpika to pataw kamia dekaria fores (pou leei o logos) prin ksekinisw Search, gia na vevaiwthw oti to focus einai sto Search kai den prokeitai na energopoiithei kati allo (an kai exw sxedon adeio keyboard mapping lol )


 

发表时间 Thu 08 Oct 15 @ 7:43 am
Δίπλα απ' το search υπάρχει ένα μικρό Χ σε κύκλο.
Το πατάς και τέρμα, επιστρέφεις εκεί που ήσουν.
Αν δεν θες να πιάσεις το ποντίκι τότε κάνε αντιστοίχηση κάποιο κουμπί (π.χ. το ` (underslash) που είναι ακριβώς κάτω από το ESC) στην παρακάτω εντολή: clear_search
Και πάλι επιστρέφεις εκεί που ήσουν!
 

发表时间 Thu 08 Oct 15 @ 8:57 am
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
djdad wrote :
DrJekyl wrote :
Οκ αλλά με την εντολή search Γιώργο δεν καθαρίζει το search..

Den me lene Giorgo, all OK :P


Συγνώμη Μπάμπη, εντελώς αφηρημένος.....

 

发表时间 Thu 08 Oct 15 @ 8:57 pm


(陈旧帖子或论坛版块会自动关闭)