快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: Ποια κονσολα να παρω..;

由于该帖子已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

Μπορωντας να πω οτι εχω πλεον "λιωσει" τη μικρη πολυαγαπημενη μου κονσολιτσα....σκεφτομαι να παρω κατι καινουριο...κατι για να προχωρησω...παρα την ηλικια μου (15) μπορω να πω οτι εχω αρχισει σιγα σιγα να μαθαινω απο djing και θα ηθελα κατι το οποιο θα μου δωσει κατι παραπανω....Μπορω να διαθεσω μεχρι 600-700€....Για πειτε μου ποια κονσολα αξιζει πιο πολυ και για home djing αλλα και για κατι παραπανω (mobile djing,κλπ)
 

发表时间 Tue 10 Apr 12 @ 6:37 am
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
me 600-700 evrw de milame gia home djing. egw exw xrisimopoiisei panw apo 10 konsoles kai de vlepw poly megales diafores. exei na kanei me to ti zitas esy apo tin konsola. teleftaia xrisimopoiw tin pioneer ddj ergo kai eimai efxaristimenos. kai kostizei arketa ftina kata ti gnwmi mou oson afora afta pou prosferei (450 evrw). me enswmatwmeni asio karta ixou kai arketa kali poiotita, me polla pliktra syntomefsewn k.a.! kali epilogi alla yparxoun kai alles poly kales epiloges. i numark stealth gia paradeigma mou aresei giati exei varos kai ''volika'' pliktra. kata ti gnwmi mou i kalyteri epilogi 8a itan na agorazes 2 pioneer cdj 400 afou ektos apo katapkiktika xiristiria exoun kai kali karta ixou, einai cd & mp3 players, pairnoun kai usb stick alla kai einai poly aksiopista! (egw ta exw akrivws 4 xronia sto magazi mou kai doulevoun opws otan to protopira!). epeidi de 8a ta vreis pleon antikatasta8ikan (epaksia pistevw) apo ta cdj 350. kostizoun omws kai ta dyo mazi peripou 1000 evrw..!!
 

发表时间 Wed 11 Apr 12 @ 2:52 am
DrJekyl wrote :
epeidi de 8a ta vreis pleon antikatasta8ikan (epaksia pistevw) apo ta cdj 350


Λάθος πιστεύεις και αυτό δεν το "κρύβει" ούτε και η Pioneer...

Τώρα με 600-700 ευρώ οι λύσεις είναι πολλές.

Εγώ θα προτείνω κάτι "άλλο":
Από τα 700 ευρώ αφαίρεσε τα 200 για να κάνεις αναβάθμιση στο VDJ PRO. Οπότε θα σου μείνουν 500. Τώρα με 500 ευρώ μερικές επιλογές είναι:

DENON MC3000
American Dj VMS 4.1
Novation Twitch
Numark N4
 

发表时间 Wed 11 Apr 12 @ 3:37 am
ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ DENON MC3000 +
American Dj VMS 4.1
 

发表时间 Wed 11 Apr 12 @ 10:18 am
DJGEO01Home userMember since 2009
to numark n4 einai polu kalo to mono arnitiko p exei einai oti einai plastiko to sasi tou an ayto einai arnitiko gi sena..
 

发表时间 Wed 11 Apr 12 @ 1:54 pm
Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Ρε παιδιά πάω για μια αναβάθμιση στο PCDjing μου και έχω κολλήσει στο θέμα επιλογής κονσόλας... Αρχικά από PC θα πάρω macBook, το οποίο έχει δύο θύρες usb. Οπότε πρέπει να πάρω κονσόλα με ενσωματωμένη κάρτα ήχου. Είμαι ανάμεσα στην N4 και στην ERGO.

Μετά έχω κάτι άλλο στο μυαλό μου. Να πάρω πιο απλό PC και να πάρω κάρτα ήχου την NATIVE Instruments 6 και το TRAKTOR Kontrol X1...

Έχετε να προτείνετε τίποτα?
 

发表时间 Fri 13 Apr 12 @ 4:33 am
Γιατί θέλεις να πάρεις macbook; Υπάρχει συγκεκριμένος λόγος ή έπεσες κι εσύ θύμα της παραφιλολογίας που θέλει τα macbook να είναι "επαγγελματικά" ενώ τα windows pc όχι;
Αν απλά "άκουσες" ή σου είπανε να πάρεις mac τότε μάλλον θα απογοητευτείς...
Αν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος τότε πάω πάσο...
 

发表时间 Fri 13 Apr 12 @ 7:29 am
Συγγνωμη αλλα λογω διακοπων δεν καταφερα να γραφω τοσο καιρο...Αρχικα σας ευχαριστω παρα πολυ για ολες τις πολυ χρησιμες απαντησεις σας...Απλως να πω οτι εχω υπολογισει την αγορα Vdj Pro και θα γινει πιο πριν απο την αγορα κονσολας....οποτε τα 700€ ειναι αποκλειστικα για τον Controller...ελπιζω με αυτο το νεο να βρεθουν και αλλες κονσολες...

Προσωπικα ειμαι αναμεσα στα

Pioneer DDJ-Ergo V
Denon DN-MC 6000
American Audio VMS 4.1

ποια μου προτινετε απο αυτες...; εχετε καποια καλυτερη λυση;
 

发表时间 Tue 17 Apr 12 @ 7:12 pm
Όλες οι κονσόλες που αναφέρεις είναι καλές και έχουν τα υπέρ και τα κατά τους.
Εγώ θα σου πρότεινα στον κατάλογο να βάλεις και την VCI-400 της Vestax αν μπορείς να "ανέβεις" άλλα 100 ευρώ.

Η επιλογή πρέπει να γίνει απο εσένα με βάση τις ανάγκες σου, και τι σου αρέσει/θέλεις στον controller σου.
 

发表时间 Wed 18 Apr 12 @ 12:48 am
Κοιτα θελω κατι για το σπιτι ετσι ωστε να μαθω πανω σε αυτην την κονσολα...Τωρα αμα προκυψει κανα παρτακι μεταξυ φιλων να με βγαλει ασπροπροσωπο....αυτα

Απο κει και περα οσο πιο πολλες λειτουργιες εχει ο controller τοσο το καλυτερο...Γι'αυτο και θελω τη γνωμη σας.
 

发表时间 Wed 18 Apr 12 @ 6:26 am
Όπως έγραψα και πριν και οι 3 κονσόλες είναι πολύ καλές και ανήκουν στην "επαγγελματική" κατηγορία οπότε θα σε βγάλουν "ασπροπρόσωπο" κάτω απ' όλες τις συνθήκες.

Εγώ αυτή τη στιγμή δουλεύω με την MC6000 και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Και η VMS 4.1. είναι καλή επιλογή επίσης. Προσωπικά δεν θα έπαιρνα την Pioneer από την άποψη οτι έχει λιγότερα κουμπιά διαθέσιμα για mapping και δεν δουλεύει σαν stand-alone μίκτης (κάτι που κάνουν οι άλλες 2)
Απο την ίδια όμως σκοπιά η VCI-400 σε προκαλεί να την αγοράσεις και να την "ξεσκίσεις" στο mapping δίνοντας σου πάρα μα πάρα πολλές δυνατότητες παραμετροποίησης. Από αυτή την άποψη είναι η κονσόλα με τις περισσότερες λειτουργίες απ' όλες...

Η επιλογή είναι δική σου, και μη "φοβάσαι" να τολμήσεις αυτό που νομίζεις εσύ καλύτερο... Ούτως ή άλλως ψωνίζεις από τα "Most Wanted" μοντέλα της εποχής...
 

发表时间 Wed 18 Apr 12 @ 10:16 am
Dee PPRO InfinityMember since 2006
Έχωντας τόσο τη VMS4 όσο και τη VCI-400, θα πρότεινα αν θέλεις να κρατήσεις χαμηλό το κόστος να πας για τη VMS. Αν πάλι θες να πάρεις κάτι που θα σε καλύπτει ποιοτικά για πολλά χρόνια, τότε αναμφισβήτητα θα πρότεινα να διαλέξεις μεταξύ MC6000 και VCI-400. Αν μη τι άλλο, είναι και τα δύο πολύ πιο πλούσια σε λειτουργίες και ισάξια, αν όχι ανώτερα σε ποιότητα κατασκευής, από την ERGO. Καλές αγορές!!!
 

发表时间 Wed 18 Apr 12 @ 11:18 am
djadamxControlleristMember since 2006
Á ê ï ý ù ã í þ ì å ò.... ÓêÝöôïìáé áãïñÜ controller. Óå ìáãáæéÜ ðáßæù áñáéÜ, 1-2 öïñÝò ôï ìÞíá ðåñßðïõ êáé óå êÜðïéá öéëéêÜ parties. Ìå åíäéáöÝñåé íá åßíáé áîéüðéóôïò, íá Ý÷åé êáëÞ ðïéüôçôá êáôáóêåõÞò, íá Ý÷åé ìéá áîéïðñåðÞ êÜñôá Þ÷ïõ êáé áí åßíáé äõíáôüí íá ëåéôïõñãåß êáé ùò áíåîÜñôçôïò ìßêôçò. Äåí ìå ðïëõåíäéáöÝñåé ôï scratch äéüôé óðÜíéá ðáßæù dance ìïõóéêÞ ïýôå áí èá Ý÷åé ðÜñá ðïëëÝò äõíáôüôçôåò mapping äéüôé åßìáé êáé ëßãï Üó÷åôïò ìå áõôü ôï èÝìá. Ôï budget åßíáé 300€ - 350€. Åõ÷áñéóôþ ãéá ôï ÷ñüíï óáò.
 

发表时间 Thu 19 Apr 12 @ 1:59 pm
diarenPRO InfinityMember since 2010
pedia afto pos sas fenete Numark NS6 for sale ? kai thelo na ksero an exi ensomatomeni karta ixou kai an pezi me to virtual dj pou exo ? efxaristo
 

发表时间 Fri 20 Apr 12 @ 1:05 pm
alexmakPRO InfinityMember since 2009
Dee P wrote :
Έχωντας τόσο τη VMS4 όσο και τη VCI-400, θα πρότεινα αν θέλεις να κρατήσεις χαμηλό το κόστος να πας για τη VMS. Αν πάλι θες να πάρεις κάτι που θα σε καλύπτει ποιοτικά για πολλά χρόνια, τότε αναμφισβήτητα θα πρότεινα να διαλέξεις μεταξύ MC6000 και VCI-400. Αν μη τι άλλο, είναι και τα δύο πολύ πιο πλούσια σε λειτουργίες και ισάξια, αν όχι ανώτερα σε ποιότητα κατασκευής, από την ERGO. Καλές αγορές!!!


exo stin katoxi mou mc 6000 kai dn mou exei vgei toso kali opote ego tha protina vestax..
 

发表时间 Sun 22 Apr 12 @ 12:21 pm
Γεια σας παιδια...μιξαρω 6 μηνες μονο με υπολογιστη και μπορω να πω οτι ηρθε η ωρα να παρω κονσολα...Για αρχη τι θα μου προτεινατε με το πολυ 300-350 ευρω ??? Ενας γνωστος μου, μου προτεινε το MIXTRACK PRO της Numark..http://www.djshop.gr/displayITM2.asp?ITMID=15000&LANG=GR
 

发表时间 Wed 28 Aug 13 @ 4:07 am
Το Mixtrack PRO πλέον έρχεται μόνο με Traktor LE. Οπότε αν σε ενδιαφέρει να παίζεις με το VirtualDj θα χρειαστεί να αγοράσεις το VirtualDJ PRO Full και μάλιστα χωρίς έκπτωση αφού δεν θα έχεις VirtualDJ LE.

Άλλες λύσεις σε αυτά τα χρήματα:
http://www.djmarket.gr/virtual-pc-dj-computer-deejay-akiyama-ttwo-virtual-controller-%CE%B4%CF%8E%CF%81%CE%BF-%CF%84%CF%83%CE%AC%CE%BD%CF%84%CE%B1-p-3325.html

http://www.djmarket.gr/virtual-pc-dj-computer-deejay-american-vms2-p-2847.html

http://www.djmarket.gr/virtual-pc-dj-computer-deejay-pioneer-wego-black-p-3236.html

http://www.djmarket.gr/virtual-pc-dj-computer-deejay-akiyama-quattro-channel-virtual-p-3237.html

http://www.djmarket.gr/virtual-pc-dj-computer-deejay-american-vms41-midi-controlller-p-3275.html
 

发表时间 Wed 28 Aug 13 @ 4:49 am
Ωραια...το http://www.djmarket.gr/virtual-pc-dj-computer-deejay-akiyama-quattro-channel-virtual-p-3237.html μου φανηκε ενδιαφερον...το θελω περισσοτερο για home djing οποτε δεν θα εχω προβλημα πιστευω..τωρα αν προκυψει και κανενα παρτακι δεν ξερω..
οποτε... αξιζει τα λεφτα του η θα μ προτεινες κατι αλλο στα ιδια λεφτα ? και κατι ακομη...ψηνομαι με το pioneer ddj-ergo v.. εχω ακουσει οτι βγαζουν προβληματα και τα πουλανε οι περισσοτεροι .. αληθευει αυτο ?? οσον αφορα για το Virtual Dj ..αν επαιρνα το Pioneer σιγουρα θα αγοραζα και την Pro εκδοση... απλως θελω λιγο να κατατοπιστω...
 

发表时间 Wed 28 Aug 13 @ 7:09 am
Κατι αλλο επισης οποιος μπορει ας με βοηθησει... Η παρακατω κονσολα μιξαρει μονο CD γιατι κατι τετοιο εχω ακουσει και παραξενευτηκα... GEMINI CDM-3600
http://www.e-shop.gr/product?id=PER.554229
 

发表时间 Wed 28 Aug 13 @ 1:08 pm


(陈旧帖子或论坛版块会自动关闭)