快速登录:  

Forum: Balkan Forum

话题: Molim za savjet....

由于该帖子已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

Prvo pozdrav svim i nadam se da ste dobro... :)
E ovako,imam problemčić..tj.problem......
Kako god da spojim zvučnike i slušalice uvijek dobivam zvuk istovremeno ili na zvučnike ili na slušalice...inače nisam baš neka majstorica u tome i VDJ mi je nov.....probala sam svašta i prespajati i ovo i ono,i čitala po forumima ali nikako da skontam....
imam zvučnu : Realtek ALC888,HD audio, 2/4/5.1/7.1 -channel,support for S/PDIF In/Out..
da li je problem u zvučnoj??
Molim vas ljudi da mi pomognete,više ne znam stvarno šta da radim..očajna sam.....

Hvala puno i želim vam sretan Božić i uspješnu i sretnu Novu godinu! Pozz ekipi ;)
 

发表时间 Thu 24 Dec 09 @ 3:42 am
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Veliki pozdrav i dobro dosla na forum, uvek je lepo videti zensko u DJ vodama ;)
Na problem, prvo sto trebas podesis je zvuk u samom sistemu, to jes Windowsu da radi u 5.1 modu. Vezaces dve male 3,5 banane jack, jednu u zeleni ulaz (front speaker out) a drugi u plavi ulaz (rear speaker out). Ides u kontrole Realtek kartice i setujes 4 ili 5.1 mod. Otvoris VDJ i izaberes Realtek karticu i izaberes "External mixer" opciju i to ti je to. Dole mozes da izaberes koji ce izlaz da bude koji deck i to je to. Ako zelis da miksujes interno u samom VDJ-u onda izaberi "Headphones" i na plavi ulaz vezi slusalice i tamo ces cuti selektovani deck (1 i 2 pored deckova).
Nadam se da ce ti ovo pomoci ;)
i takodje svima Srecni Praznici!!
 

发表时间 Thu 24 Dec 09 @ 1:03 pm
Veliki pozdrav i dobro dosla na forum, uvek je lepo videti zensko u DJ vodama ;)
Na problem, prvo sto trebas podesis je zvuk u samom sistemu, to jes Windowsu da radi u 5.1 modu. Vezaces dve male 3,5 banane jack, jednu u zeleni ulaz (front speaker out) a drugi u plavi ulaz (rear speaker out). Ides u kontrole Realtek kartice i setujes 4 ili 5.1 mod. Otvoris VDJ i izaberes Realtek karticu i izaberes "External mixer" opciju i to ti je to. Dole mozes da izaberes koji ce izlaz da bude koji deck i to je to. Ako zelis da miksujes interno u samom VDJ-u onda izaberi "Headphones" i na plavi ulaz vezi slusalice i tamo ces cuti selektovani deck (1 i 2 pored deckova).
Nadam se da ce ti ovo pomoci ;)
i takodje svima Srecni Praznici!!


Dragi Alf, nisam uspjela..ne znam u čemu je problem..sve sam podesila ali i dalje neće..kažeš zeleni i plavi ulaz..iza imam 6 ulaza a na prednjoj strani kučišta dva ulaza,rozi i zeleni... ali kad uključim u prednji zeleni ništa neće mi realtek manager ga očitati i onda nemam nikakav zvuk niti kad uključim zvučnike niti slušalice..stavila sam na 4 ali taj front panel kao da je mrtav..a kad oboje iza uključim isti qurac da moram biti prosta :D,stalno dobivam istovremeno,nikakav preview nemam... :( što da radimmmmmmm????
 

发表时间 Sat 09 Jan 10 @ 3:49 am
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Ubaci me na MSN, poslao sam ti PM.
 

发表时间 Sun 10 Jan 10 @ 8:11 am
a di su poruke? ne mogu ih naći.
 

发表时间 Mon 11 Jan 10 @ 4:15 pm
evo ovako.....nije mi radio front panel pa zato nisam ništa čula kada bi uključila jack odnaprijed...sad sam to sredila pa sada radi.
podesila sam kako ste mi rekli na 5.1 u windowsima,u postavkama tj.realtek audio manageru imam ove opcije :

Headphone
2 channel speaker
4 channel speaker
6 channel speaker
8 channel speaker. ja sam stavila na 4,je li to u redu ili da stavim na 2?

za rear panel imam ove mogućnosti : narančasti,crni, sivi (bijeli),plavi,zeleni i rozi ulaz.
e onda imam mogućnosti birati koji ulaz da mi bude šta : line in,mic in,headphone,front speaker out,rear speaker out,center(subwoofer) i side speaker out.

za front panel imam rozi i zeleni ulaz i nude mi se iste opcije kao i za stražnji ulaz. e sada...
u vdj-u sam podesila ovako :


INPUTS : none
OUTPUTS : headphones
SOUND CARD(s): 4.1 CARD, SOUND CARD : REALTEK HD AUDIO OUTPUT

OUTPUT CHANNELS :

MASTER: REAR OUTPUT/HEADPHONES: FRONT OUTPUT
MASTER: FRONT OUTPUT / HEADPHONES : REAR OUTPUT
MASTER: FRONT OUTPUT / HEADPHONES : CENTER OUTPUT


I sada me zbunjuje ovo (pokušala sam sve da ne mislite :) ) ako recimo podesim na M: front output i HEAdphones : center output ,

znači master uključim u prednji ulaz,zeleni jack (front panel) i u opcijama od realtek managera podesim da mi bude front speaker out. ??
a slušalice uključim odostraga u crni ili zeleni ulaz ili je svejedno?
ja sam razumijela da je crni ulaz center output ili je to zeleni??
i uglavnom kada uključim slušalice u postavkama podesim da mi to bude headphones.

i sve ja to tako složim,ako je dobro,hahahaaa :D :D i sada...

može li mi itko malo pobliže objasniti kako bi ja zapravo trebala čuti zvuk iz zvučnika i iz slušalica??

jer kada to sve složim,čini mi se kao da radi,ali onaj deck koji je na slušalicama kao da i čujem lagano na zvučnike,a kada pojačam volume tada se normalno čuje,glasno,tj.kada ju miksam s ovom koja već svira...
ljudi dajte pomagajte mi,već mjesec dana to pokušavam skontat ne mogu više počupat ću si kosu :)
da li ja to krivu tehniku imam ili šta?

svaki savjet je dobrodošao.
 

发表时间 Sat 16 Jan 10 @ 7:26 am
Trebao bi savjet sta je dobro za nabaviti od opreme za pustanje glazbe u night baru cca 80 m2? Inace sam do sada glazbu pustao pomocu virtual dj-a...dakle, molim za savjet sta je najbolje sada nabaviti od opreme (mixeta, pojacalo, ozvucenje, mikrofon, itd...) za pustanje glazbe...unaprijed zahvalan...
 

发表时间 Wed 20 Jan 10 @ 12:11 am
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
To je manji prostor i tu i moze lepo raditi 2x 15 inca za basove, dva jaca ili 4 manja satelital, mikrofon bilo koji, mikseta zavisi od toga da li ces imati neka gostovanja da bi imao vise ulaza-izlaza i to je to. Koristi VDJ i uzmi neku jeftiniju kontrolu tipa Numark Total Control ili Hercules RMX.
 

发表时间 Sat 23 Jan 10 @ 1:38 pm
djole9Home userMember since 2010
Pozdrav svima, zanima me moze li mi neko objasniti kako da napravim cistu akapelu (samo glas) pjesme, znaci da izdvojim glas, to mi je potrebno za mix :) . . . odg molim Vas
 

发表时间 Tue 16 Feb 10 @ 2:58 pm
DejambaHome userMember since 2007
kvaltitetno... nikako ;)
 

发表时间 Wed 17 Feb 10 @ 10:55 am


(陈旧帖子或论坛版块会自动关闭)