快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: Chill out room,..... (mpla, mpla, mpla...) - Page: 77

由于该帖子的部分内容已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

snik3Home userMember since 2009
Den pate kala..., mexri ekei den exo ftasei.
Pantos @snik... ena apo ta oneira sou exei prtagmatopoieithei idi, giati to vdj ypostirizei idi ta 900...
Dystoixos omos den sou dinei daneio na ta agoraseis kiolas...

xaxaxa
ypostirizei kai ta 2000?
giati isws exw kati sta ypopsin mou
afto pou m aresei poly sta 900 pou dn to exei sta 2000 einai to slip mode...
 

发表时间 Sun 21 Mar 10 @ 7:40 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
snik3 wrote :

afto pou m aresei poly sta 900 pou dn to exei sta 2000 einai to slip mode...


alitheia auto de mporei na ginei sto vdj?

 

发表时间 Sun 21 Mar 10 @ 7:50 am
snik3Home userMember since 2009
snik3 wrote :

afto pou m aresei poly sta 900 pou dn to exei sta 2000 einai to slip mode...

alitheia auto de mporei na ginei sto vdj?



ton teamer rwta oxi emena
:P
makari na mporouse na ginei pantws
 

发表时间 Sun 21 Mar 10 @ 7:53 am
snik3Home userMember since 2009
 

发表时间 Sun 21 Mar 10 @ 7:55 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
snik3 wrote :
http://www.youtube.com/watch?v=y7tI1E6kp0o&NR=1

den yparxei to atomo...
klaiw ap ta gelia


Pou einai ayto pou mazeontai tosoi polloi gia na doun to ergo "o karagkiozis superman" ?
 

发表时间 Sun 21 Mar 10 @ 8:14 am
mn to gelate...
einai poly megalh mourh o deadmau5 sthn amerikh...
mporei n einai karagkiozhs (mporw na tou prosapsw para polla akoma!), alla toulaxiston vazei thn EDM k thn electro-house sygekrimena sto mainstream.
opws k gia ton guetta dn exw k thn kalyterh apopsh (epeidh xepoulaei to styl tou gia na poulhsei) alla k aytos voh8aei wste n ginei pio apodekth h EDM sto mainstream koino.
 

发表时间 Sun 21 Mar 10 @ 1:10 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
 

发表时间 Sun 21 Mar 10 @ 10:17 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
djdad wrote :
Poly gelio paidia... O antropos den yparxei leme.......deite to...

http://www.youtube.com/watch?v=Zfk45Abfves


Kala einai APISTEYTH, i blakeia sta kanalia, kai o Aytias einai protathlitis...
Min sas pw gia tis "eidiseis" tou Star pou katalathos eida proxthes gia ligo meta apo poly kairo..

Den pisteya sta aytia mou pos apo to ena reportaz pou aforouse tin p__t_na me tin tsonta kserete poia, pigaine sto allo me thema pali aytin..
Epi misi-mia ora toulaxiston, isos kai parapano, perimena na do pou tha stamatisoun. Ma tosi foberi poikilia thematologias..
Kai ayto se ora pou blepei oli i oikogeneia.
Den yparxei pio epikyndyno pragma apo aytin tin tileorasi paidia kai ta apotelesmata ta blepoume idi stous anthropous pou kaloumaste na diaskedasoume.
 

发表时间 Mon 22 Mar 10 @ 2:20 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
kalos h kakos prepei pleon na kaneis kai show...kai o deadmau5 to xei...mi to gelate
 

发表时间 Mon 22 Mar 10 @ 6:58 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
djdad wrote :
Tin varethikes? Pare ena spray kai vafti portokali !!!!!

Asteieuomai...xwse lefta kai pare Audio8.

xaxaaxxa les?
xeroume oti paizei kala apo proswpiki empeiria?
giati thn audio 1 tin exei filos kai einai gia petama...
 

发表时间 Mon 22 Mar 10 @ 7:03 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
PANOSV wrote :

xeroume oti paizei kala apo proswpiki empeiria?
giati thn audio 1 tin exei filos kai einai gia petama...

Ennoeis tin audio 2 (giati den blepo audio 1) oti einai gia petama, ? giati ?
 

发表时间 Mon 22 Mar 10 @ 8:17 am
poly endiaferousa gnwmh.
epeidh exw akousei ta kalytera gia oles tis kartes ths native instruments (2,4,8), 8a h8ela n akousw k thn apopsh sou.
 

发表时间 Mon 22 Mar 10 @ 12:01 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
apo hardware oi kartes einai sigoura ok, omos o driver einai pou kanei mia asio karta, kai exo diabasei kata kairous kapoia problimata sto setup i dyskolia stis rythmisis alla den ta edosa simasia. Opote as to ereynisoume...
 

发表时间 Mon 22 Mar 10 @ 12:44 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
milaw gi aythn http://www.native-instruments.com/#/en/products/producer/audio-kontrol-1/?content=407
to latency einai a8lio kai otan pas na to rixeis kliparei.otan leme na to rixeiw ennooume katw apo ta 8ms...hxo kai 8oruvo na pw thn pikri ali8eia den thn exw akousei se swsto hxosystima gia na krinw pantws me to latency eixe megalo zori mias pou to psaxname parea kai peirazame tis ri8miseis..alla tpt..
odriver einai ligo anomalos sto settarisma (eipame native instruments)
 

发表时间 Tue 23 Mar 10 @ 9:50 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
 

发表时间 Tue 23 Mar 10 @ 11:01 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Synithos kathe etairia exei enan driver gia oli tin seira tis, opote isos oti isxyei gia tin kontrol 1 na isxyei kai gia tis dj kartes...
 

发表时间 Tue 23 Mar 10 @ 4:41 pm
gouvrasHome userMember since 2009
kalisperes...re paidia exwbei st trupaki kai thelw na parw cdjs... Oxi amesa vevaia... kai m exoun katsei stmati ta cdj400 gt ta exoun ola... kai Usb dexode kai midi controlers einai.klp klp... alla gia na parw 2 kainouria dn ty vlepw
Afta metaxeirismena exete idea poso pane? kai an uparxoun metaxeirismena pros pwlisi??
Episis a3izei na parw cdjs200? h' na perimenw na mazepsw k alla lefta kai na parw ta 400aria??

Thanx
 

发表时间 Thu 25 Mar 10 @ 6:04 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
gouvras wrote :
kalisperes...re paidia exwbei st trupaki kai thelw na parw cdjs... Oxi amesa vevaia... kai m exoun katsei stmati ta cdj400 gt ta exoun ola... kai Usb dexode kai midi controlers einai.klp klp... alla gia na parw 2 kainouria dn ty vlepw
Afta metaxeirismena exete idea poso pane? kai an uparxoun metaxeirismena pros pwlisi??
Episis a3izei na parw cdjs200? h' na perimenw na mazepsw k alla lefta kai na parw ta 400aria??

Thanx


Kata ti gnomi mou yparxoun poloi kalyteroi tropoi na ksodepseis ta lefta sou, apo to na pareis cdj gia to spiti.
O logos pou ta sizitame einai oti einai standard sta magazia opote me ayta exoume na kanoume eite doulepsoume me timecodes eite normal audio cd's. Ef'oson epelekses ton "kainourgio" tropo (dj software) enanti tou (ksperasmenou...leme) audio cd kai exeis idi mia hercules rmx,
...tha exeis kanei mia agora pou oute tha sou kratisei poly (des me ti syxnotita allazoun pleon cd's kai controllers) kai poly ypertimimeni tha einai.
Kai min nomizeis oti tha kerdiseis poly se aisthisi kai se dynatotites se sxesi me tin rmx pou exeis...

Antitheta an theleis na ksodepseis dimiourgika ta lefta sou se pragmata pou tha se kanoun kalytero kai oxi se bitrina, mporeis na pareis...

-Enan kalytero mikti ..H rmx den exei pragmatiko mikti, einai midi.
-Pikap.../timecodes... mporei na einai pio palia texnologia, theoritika, alla ektos tou oti i aisthisi einai pragmatiki kai den exei sxesi me ta cdj.. einai kai pio diaxronika apo opoiodipote cdj's.., px otan tha bgei o antikatastatis tou cdj-400 ---> Bgike idi kai einai to cdj-350... Ta Technics 1200 mou tha einai akoma ekei..
-Controllers midi pera apo tous classikous gia dj'ing gia na mappareis kai na ekmetaleyteis tis apeires dynatotites pou dinei to software..
px ego skeftomai na paro to launchpad..
http://www.thomann.de/gr/novation_launchpad.htm?sid=54ec31b246045c81bced881310a1eceb
 

发表时间 Thu 25 Mar 10 @ 9:38 pm
ontws!
exallou 2 technics metaxeirismena einai poly f8hnotera apo sovara cdjs (opws 400aria). k fysika einai a8anata!

epishs, h lysh tou MIDI controller einai poly kalh an eisai dhmiourgikos. egw prosfata phra ena xone 1D k nomizw oti axize ta lefta tou k me to parapanw!
 

发表时间 Thu 25 Mar 10 @ 10:29 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
meres,
na rwtixw kati mipws eimai o monos pou mou sumbainei..
me thn maya, an kanw restart kai den thn exw panw eite allaxw to usb port den trexei o asio driver...kai ka8e fora kanw install apo panw...uparxei kapoia lisi gi ayto?
katalabate elpizw ti ennow
 

发表时间 Fri 26 Mar 10 @ 7:14 am
39%