快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: Πρόβλημα Vdj Folders(κόκκινοι Φάκελοι)
Καλησπέρα σε ολουσ !
Γνωρίζει κάποιος ενώ φτιάχνω Virtual folder με υπόφακέλους, βάζω κομμάτια μέσα, κλείνω τον φάκελο και τον ξανά ανοίγω για να προσθέσω κιαλλα κομμάτια και εξαφανίζονται…
Γιατί γίνεται αυτό;

1. Να σημειώσω ότι παίζω με εξωτερικό σκληρό LaCie και στο παρελθόν δεν μου έχει ξανά συμβεί
2. Υπάρχουν τα αρχεία κανονικά στον φάκελο Virtual Dj του σκληρού αλλά μεσα δυο προγραμμα δεν φαίνονται ενώ στα έγγραφα/ virtual Dj του Mac δεν υπάρχουν
 

发表时间 Tue 23 May 23 @ 2:30 pm
Έκανες κάποιο format ή εγκατέστησες εκ νέου το Virtual Dj το τελευταίο εξάμηνο?
 

发表时间 Tue 23 May 23 @ 3:42 pm
Γεια σου θείε!
Όχι όχι, τίποτε απολύτως!
Τον Σεπτέμβρη άλλαξα Μακ αλλά ήταν όλα ίδια σε τοποθεσίες σκληρού κτλ όπως επισης και η ίδια έκδοση του προγράμματος!
 

发表时间 Tue 23 May 23 @ 6:01 pm
Κάπου πάει το μυαλό μου, αλλά δεν είμαι και σίγουρος ότι αυτή είναι η αιτία. Όπως και να χει:

1. Βρες το φάκελο του Virtual Dj, στη "παλαιά" διαδρομή: User\Documents\VirtualDj

2. Κατόπιν βρες το το φάκελο του Virtual Dj, στη "νέα" διαδρομή: Library\Application Support

3. Σύγκρινε τα περιεχόμενα των 2 φακέλων (του Virtual Dj) και δες εάν υπάρχουν διπλότυπα αρχεία.

4. Εάν ναι, δες ποια είναι και με ποιες ημερομηνίες. Κράτα backup τα περιεχόμενα ως έχουν και στην "παλαιά" διαδρομή και στη "νέα"

5. Κατόπιν επέλεξε όλα τα "νεότερα" (πιο πρόσφατα) αρχεία και αντέγραψέ τα από την "παλαιά" στη "νέα" διαδρομή στους αντίστοιχους υποφακέλους του VirtualDj.

6. Ακολούθως διέγραψε τα όλα τα περιεχόμενα από την "παλαιά" διαδρομή.

7. Άνοιξε το Virtual Dj, επέλεξε Settings και μετά το γρανάζι που βρίσκεται στο κάτω δεξί μέρος της καρτέλας. Στο παράθυρο που θα ανοίξει, επιβεβαίωσε ότι το Virtual Dj "βλέπει" πλέον τη νέα διαδρομή.

8. Κάνε τις δοκιμές σου και πες μου...
 

发表时间 Wed 24 May 23 @ 5:42 am