快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: Vdj windows 7 64bit no stems?

由于该帖子已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

djniotsPRO InfinityMember since 2013
Καλησπέρα,

Η νέα έκδοση δεν υποστηρίζει τα Windows 7 σε 64bit?
 

发表时间 Fri 19 Jun 20 @ 10:45 am
H 64 bit έκδοση του VirtualDJ ποτέ δεν έπαιζε σε Windows 7.
Η 64 bit έκδοση του VirtualDJ παίζει μόνο σε Windows 10 x64

H 32 bit έκδοση παίζει και σε Windows 7 αλλά ΔΕΝ ονομάζεται 2021 και δεν έχει stems
 

发表时间 Fri 19 Jun 20 @ 10:55 am
djniotsPRO InfinityMember since 2013
Ευχαριστώ πολύ. Είμαστε για Windows 10 λοιπόν.
 

发表时间 Fri 19 Jun 20 @ 11:13 am
καλησπερα..εγω εκανα αναβαθμιση σε 10αρια εβαλα το virtual 2021 αλλα μου κολαει μαλλον ειναι πιο βαρυ εχεις κανεις αλλος τετοιο θεμα?
 

发表时间 Sat 20 Jun 20 @ 12:36 am
θα πρεπει να αναφερεος τα πληρη χαρακτηριστικα του laptop σου και να γινεις πιο σαφης στο "μου κολλαει"
κολλαει ο ηχος? τα γραφικα? τι ακριβως συμβαινει?
 

发表时间 Sat 20 Jun 20 @ 3:16 am

στον ηχο δεν προσεξα κατι μου διχνει την cpu τερμα και μου κολανε τα γραφικα
 

发表时间 Sat 20 Jun 20 @ 9:10 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Σίγουρα ο υπολογιστής σου δεν θεωρείται αρκετά δυνατός για να ανταπεξέλθει στις σύνθετες λειτρουργίες που από δω και πέρα θα υπάρχουν.
Μπορείς να αρκεστείς στην 32bit έκδοση 2020 (ή στην 64bit 2021 με την ρύθμιση mathEngine στο CPU), αλλά αν πάιρνεις στα σοβαρά αυτό που κάνεις, θα χρειαστεί να πας σε υπολογιστή με πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά (i5/i7/i9 8ης+ γενιας με nVidia 9xx και πάνω, συνήθως αυτό που ονομάζεται gaming υπολογιστής και συνήθως για laptops ξεκινάνε κάπου στα 800 ευρω)
 

发表时间 Sat 20 Jun 20 @ 12:02 pm
 

发表时间 Sat 20 Jun 20 @ 1:12 pm
 

发表时间 Sat 20 Jun 20 @ 1:52 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Το σημαντικότερο στοιχείο ενός επεξεργαστή είναι η γενιά του και όχι το "μοντέλο". Ενας i3/i5/i7 4xxx είναι 4ης γενιάς, αρκετά ξεπερασμενος δλδ, μιας και είμαστε σχεδόν στην 10η 11η γενιά αν δεν κάνω λάθος

H να το θέσω διαφορετικά ένας i7 4ης γενιάς μπορεί να είναι πιο αργός από ενα i5 9ης γενιάς.
 

发表时间 Sat 20 Jun 20 @ 2:00 pm
Φιλε Μπαμπη καλησπερα.
το συγκριτικο με τους επεξεργαστες σαν απολυτα νουμερα ειναι "ναι μεν,αλλα"...
παιζω με I7-3xxx τριτης γενιας σε λαπτοπ και η cpu στο virtual ισα που κουνιεται.Μου φερνουν τα λαπτοπ τους dj στο μαγαζι για να τα σεταρω να τους βαλω ssd +update σε ram με i5 εβδομης και 8ης γενιας και βλεπεις με το ιδιο προγραμμα και ιδιες ρυθμισεις και δουλευει η cpu στο 60-70%.
θελω να σου πω οτι σε λαπτοπ με I7-4600u που βγηκε το 14-15 που τοτε ηταν η ναυαρχιδα στα λαπτοπ ακομα και τωρα παιζει αξιοπρεπεστατα ΟΛΑ τα μουσικα προγραμματα για καποιον που δεν εχει την ανεση των 700-800 ευρω για να παρει ενα καινουργιο.
Επισης να σου πω οτι ειδικα στα λαπτοπ ΔΕΝ ειναι μονο ο επεξεργαστης, παιζουν και αλλα πραγματα ρολο για την σωστη λειτουργια στην πιεση οπως συστημα ψυξης-ποιοτητα κατασκευης και ποιοτητα υλικων και πλαστικων ,που πιστεψεμε πολλα απο τα καινουργια υποτιθεμενα τουμπανα σπανε τα πλαστικα που κρατανε τους μεντεσεδες λογο φτηνων υλικων,με αποτελεσμα ο σπασμενος μεντεσες να χτυπαει την καλοδιοταινια της οθονης και να την κοβει και ετσι απλα να...καιει το λαπτοπ!
δεν θα αναφερθω φυσικα στις συχνοτατες βλαβες καμενων μοσφετς και vga chip που ειναι η μαστιγα των λαπτοπς!
ολα τα καινουργια λαπτοπ μεχρι 700-800 ευρω εχουν παρα πολυ φτηνη κατασκευη με πολυ συντομη σχετικα διαρκεια ζωης.εκτος αν μιλησουμε για dell xps 1200+ τοτε ναι οπως και για αντιστοιχα μοντελα της Hp Και lenovo.
θυμαμαι χαρακτηριστικα καινουργιο λαπτοπ 2ετιας με τον I5-8250u που στην πιεση με το cpuid στην μια ωρα λειτουργιας στο 100% εκανε Thermal throtling και εριχνε την αποδοση στο 70-80% ...καλος επεξεργαστης μεν..κακη φτηνη κατασκευη δε...καντο αυτο με το λενοβο thinkpad που αναφερει ο φιλος πιο πανω και θα δεις τις διαφορες μονος σου...


 

发表时间 Tue 07 Jul 20 @ 7:04 pm


(陈旧帖子或论坛版块会自动关闭)