快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: Pioneer DDJ-SB3

由于该帖子已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

Wiper4ControlleristMember since 2016
Γεια χαρά σε όλους.

Είδα ότι βγήκε η εν λόγω κονσόλα.
Στην ουσία είναι η SB2 με Serato?
Τι καινούριο παίζει με αυτήν γενικά? Η τιμή έχει γίνει γνωστή?
Απ'οτι κοίταξα έτσι στα γρήγορα, δεν χρειάζεται drivers και έχει τα cue/play κουμπιά της RB, δηλ. σαν τα κλασικά cd players της pioneer....
 

发表时间 Wed 04 Apr 18 @ 3:03 pm
και η sb και η sb2 με serato ειναι.ολα τα midi controllers ομως δουλευουν σχεδον με ολα.κυριως το virtual που καλυπτει τις
περισσοτερες κονσολες.τα κουμπια ειναι διαφορετικα οπως ειπες κ εχει καποια αλλαγη στα scratch response!
 

发表时间 Wed 04 Apr 18 @ 3:30 pm
Στην Ολλανδία ξεκινάει από 241ευρό..
 

发表时间 Sun 15 Apr 18 @ 5:19 pm
giakarHome userMember since 2015
Παιδιά εγώ την πήρα μόλις εχθές από Βουλγαρια γύρω στα 270€ . Είναι πολύ καλή σε σχέση με την sb2 που είχα . Μονο και μόνο από τα ξεχωριστα κουμπιά cue και play εγώ την προτίμησα από την sb2. Τώρα στην demo έκδοση του virtual δουλεύει τέλεια. Το μόνο που δεν μπορώ να δουλέψω είναι ο χειρισμός 4 decks και τα κουμπιά backspin στο fx fade . Τώρα δεν ξέρω αν αυτό με τα decks γίνετε επειδή είναι η demo για 30 ημέρες χρήση του controller. Στην Ελλάδα η pioneer μου είπε οτι θα έρθει από αρχές Ιουνίου .
 

发表时间 Thu 19 Apr 18 @ 1:27 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Δλδ, αν χρησιμοποιείς το default 4 Decks skin, πατώντας τα κουμπια DECK 3 / DECK 4 στην SB3 , δεν βλεπεις τα LEFT/RIGHT κουμπια στο skin να αλλάζουν ?
Δεν ξέρω ποιό skin χρησιμοποιείς, αλλά καποια custom 2 deck skins, δεν χρησιμοπιούν left/right αλλά 1/2, οπότε μπορεί να αλλάζεις deck από την κονσολα, αλλά αυτά να δείχνουν πάντα τα decks 1,2.. οπότε δοκίμασε με τα default skins.

Για το Backspin...
1. Έχεις το Vinyl/Scratch mode ενεργοποιημένο ?
2. Τι τιμή έχεις στο setting TouchwheelSpinThreshold από VirtualDJ Settings->OPTIONS ? Το default είναι 0.8. Αν το έχεις ψηλότερα, δοκίμασε χαμηλότερη τιμή.
 

发表时间 Fri 20 Apr 18 @ 12:09 pm
Αυτό που κατάλαβα σύμφωνα με τα λεγόμενα σας στο εξωτερικό κυκλοφορεί ήδη Αλλά στην Ελλάδα γιατί θα αργήσει τόσο πολύ υπάρχει κάποιος λόγος?
 

发表时间 Sat 21 Apr 18 @ 8:42 am
Γιατί η Ελληνική αντιπροσωπεία (και όχι μόνο της Pioneer) δεν κάνει τόσο μεγάλες παραγγελίες όσο άλλες χώρες και έτσι έχει μικρότερη σειρά προτεραιότητας. ;)
 

发表时间 Sat 21 Apr 18 @ 8:45 am
Μάλιστα και η αλήθεια είναι ότι την περιμένω πως και πως Αλλά από το εξωτερικό δεν έχω εμπειρία από αγορές και δεν ξέρω που να την "τρεξω" σε περίπτωση που πάθει κάτι οπότε αναγκαστικά θα περιμένω να έρθει Ελλάδα
 

发表时间 Sat 21 Apr 18 @ 8:54 am
giakarHome userMember since 2015
και στα defult skins δεν μου τα επιλέγει τα 3-4 deck όταν πατάω τα αντίστοιχα κουμπιά στην κονσόλα . Ξέρεις γιατί ? Μήπως επειδή είναι η άδεια του controller για 25 ημέρες δοκιμαστική ? Όσον αφορά το backspin τα είδα αυτά που μου είπες αλλά δεν έγινε τίποτα . Δεν κάνουν τίποτα τα κουμπιά του κοντρολερ.
 

发表时间 Sun 29 Apr 18 @ 2:15 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
 

发表时间 Sun 29 Apr 18 @ 7:46 pm
Wiper4ControlleristMember since 2016
Γεια χαρά σε όλους.

Σύνδεσα την κονσόλα με το pc και άνοιξα το virtual.

Μου έβγαλε στις άδειες την ένδειξη ''PRO trial - 29 days left (Pioneer DDJ-SB3)''

και στους ελεγκτές (Controllers) την έχει δει αλλά επακριβώς γράφει ''Pioneer DDj-SB3 (Failed to connect)''

ενώ λειτουργούν ελάχιστα led.

Γιατί συμβαίνει αυτό? Επειδή η άδεια είναι PRO trial?

Με Home PLUS ή PRO θα λειτουργήσει πλήρως? (όλα τα led λειτουργούν γιατί μετά από μερικά λεπτά στασιμότητας αρχίζουν κ αναβοισβήνουν)
 

发表时间 Thu 14 Jun 18 @ 11:34 am
Όχι, δεν φταίει το trial για αυτό (και το VirtualDJ είναι ΕΝΑ πρόγραμμα με πολλές διαφορετικές άδειες)

Ξεκίνα από εδώ: http://www.virtualdj.com/manuals/hardware/pioneer/ddjsb3/setup.html (απλά για επιβεβαίωση) και φυσικά σιγουρέψου οτι έχεις την τελευταία έκδοση/ενημέρωση του προγράμματος http://www.virtualdj.com/download/index.html
 

发表时间 Thu 14 Jun 18 @ 11:43 am
Wiper4ControlleristMember since 2016
Τα έκανα όλα - δε βλέπω φως.

Στην ταμπέλα Controllers μου βγάζει αυτό:

τι σημαίνει αυτό?
 

发表时间 Thu 14 Jun 18 @ 1:02 pm
Wiper4ControlleristMember since 2016
καμιά ιδέα κανείς γιατί μου βγάζει ''Failed to connect''????
 

发表时间 Thu 14 Jun 18 @ 7:14 pm
Καλημερα , την βρηκα 278€ ειναι καλη τιμη ? η μπορει να βρεθει φθηνοτερα ?
 

发表时间 Fri 15 Jun 18 @ 5:51 am
Γεια σας παιδια μια ερωτηση...εχω την pioneer sb3 με macbook κ μ εδω σε το ντεμο για 30 μερες...υπαρχει καποιος τροπος ν τ εχω μονιμα χωρις ν τ αγορασω??
 

发表时间 Sat 11 Aug 18 @ 4:12 pm
Μπαίνεις στην επίσημη αντιπροσωπεία και ρωτάς εάν μπορείς να έχεις το αυτοκίνητο της βιτρίνας, χωρίς να το αγοράσεις... Εξήγησέ μου την "λογική" σου και εγώ θα στο κάνω δώρο...
 

发表时间 Sat 11 Aug 18 @ 4:42 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
user17930909 wrote :
Γεια σας παιδια μια ερωτηση...εχω την pioneer sb3 με macbook κ μ εδω σε το ντεμο για 30 μερες...υπαρχει καποιος τροπος ν τ εχω μονιμα χωρις ν τ αγορασω??
μπορεις να χεις δωρεαν την εκδοση home...αλλα δε θα παιζει η κονσολα σου...
αν ζοριζεσαι οικονομικα δες την επιλογη να αγορασεις το προγραμμα μονο γι αυτη την κονσολα
 

发表时间 Sat 11 Aug 18 @ 11:17 pm
Ναι φιλε οντως ζοριζομαι οικονομικα γ αυτο ρωτησα...τεσπα πως γινεται ν αγορασω την εκδοση μονο γ την κονσολα...και γενικα ποσο εχει τ προγραμμα κ που θ μπορουσα ν τ βρω...ευχαριστω
 

发表时间 Sun 12 Aug 18 @ 2:02 am
Τώρα το έθεσες ορθά! Συνεπώς, έχεις 3 επιλογές

1. Άδεια Pro Monthly – Πληρώνεις κάθε μήνα 19$ + ΦΠΑ και διαθέτεις άδεια για όσο χρονικό διάστημα πληρώνεις, για οποιονδήποτε controller.

2. Άδεια Advanced (per controller) – Πληρώνεις μία φορά 99$ + ΦΠΑ και διαθέτεις άδεια “για πάντα”, αλλά μόνο για τον συγκεκριμένο controller.

3. Άδεια Pro Infinity – Πληρώνεις μία φορά 299$ + ΦΠΑ και διαθέτεις άδεια “για πάντα”, για οποιονδήποτε controller.

Διευκρίνηση:

Εάν αποκτήσεις άδεια Advanced (per controller) και οποιαδήποτε στιγμή αποφασίσεις να την αναβαθμίσεις σε Pro Infinity, έχεις μόνο μία μικρή έκπτωση (της τάξεως των 50$). Άρα, ξαναπληρώνεις ~250$ + ΦΠΑ.
 

发表时间 Sun 12 Aug 18 @ 7:42 am


(陈旧帖子或论坛版块会自动关闭)