快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: database - Page: 2

由于该帖子已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Αν αργεί να ανοίξει όταν μία Playlist ήταν επιλεγμένη την τελευταία φορά που το έκλεισες, τότε η καθυστέρηση μάλλον οφείλεται στο αυτόματο re-location που κάνει το VirtualDJ όταν τα paths της Playlist δεν είναι "σωστά"
Άνοιξε μια από τις Playlists και δες τα paths των τραγουδιών. Ξεκινούν με το ίδιο γράμμα δισκου με αυτό που έχει ο σκληρός σου ? Έχουν την σωστή διαδρομή ? Αν όχι, δοκίμασε να κάνεις μια μαζική αντισκατάσταση (πχ Αναζήτηση : "E:\" και Αντικατάσταση με: "F:\") , αποθήκευσε και δοκίμασε με αυτή τη Playlist να ανειγο-κλείσεις το VDJ με αυτή την Playlist επιλεγμένη

Και έναTip. Γενκά οι Playlists έχουν "στατικά" paths. Αν λοιπόν για κάποιο λόγο αλλάξει η διαδρομή, γράμμα δίσκου κλπ. τότε τα paths θεωρούνται "σπασμένα" . Το VirtualDJ "έξυπνα" προσπαθεί να βρεί το ίδιο τραγούδι σε παρόμοια paths (δλδ σε άλλους δίσκους) , αλλά αυτό παίρνει και κάποιο χρόνο όπως καταλαβαίνετε.
Για αυτό το λόγο συνιστάται η χρήση Virtual Folders και όχι Playlists
 

发表时间 Thu 08 Feb 18 @ 9:36 pm
τα ιδια κανει κ οταν δεν υπαρχουν playlist και history.τα εχω σβησει κ το εχω ανοιξει κ ξανα μανα τα ιδια.τα εχω τσεκαρει
ολα αυτα δηλαδη.χθες πχ δεν ειχα επιλεγμενο τπτ κ το ανοιξα εκανε κανενα διλεπτο να ανοιξει κ αφου το πατησα δευτερη φορα
γιατι ειχε βγαλει 3 φορες οτι αργει πολυ να ανοιξει.φυσικα τα ιδια κανει κ στα 2 λαπτοπ δεν ειναι θεμα λαπτοπ
 

发表时间 Fri 09 Feb 18 @ 8:08 am
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Betty είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Και το είχα δύο φορές. Την πρώτη έφτιαξε μόνο του. Τη δεύτερη αυτό που έκανα ήταν να αφαιρέσω όλους του αγαπημένους φακέλους (είχα πολλούς). Μάλλον και τους εικονικούς (δε θυμάμαι). Φυσικά αφαίρεσα και τα ανύπαρκτα αρχεία από τη database. Τώρα ανοίγει κανονικά. Όχι εντελώς άμεσα φυσικά αφού η database μου είναι μεγάλη (215 mb / 3tb music), αλλά φυσιολογικά και χωρίς σφάλμα. Όχι ότι είχα κάποιο πρόβλημα όταν μου έβγαζε σφάλμα. Απλά καθυστερούσε να ανοίξει.

http://www.virtualdj.com/forums/221276/Greek_Forum/_______________________database.html
 

发表时间 Wed 21 Feb 18 @ 7:46 pm
σ'ευχαριστω.τους αγαπημενους τους ειχα αφαιρεσει τσαμπα κιολας γιατι δεν ειχε αλλαξει κατι.
εκανα κ μεσω του virtual πολλες φορες αφαιρεση ανυπαρκτων στοιχειων και δυστυχως εχω τεραστιο προβλημα ακομα
 

发表时间 Wed 21 Feb 18 @ 8:48 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
dj_betty wrote :
σ'ευχαριστω.τους αγαπημενους τους ειχα αφαιρεσει τσαμπα κιολας γιατι δεν ειχε αλλαξει κατι.
εκανα κ μεσω του virtual πολλες φορες αφαιρεση ανυπαρκτων στοιχειων και δυστυχως εχω τεραστιο προβλημα ακομα


Εκτός από την καθυστέρηση αντιμετωπίζεις κάποιο άλλο πρόβλημα? Το σφάλμα που βγάζει είναι όπως στο skin που φαίνεται στη φωτογραφία από το post μου?
 

发表时间 Wed 21 Feb 18 @ 9:08 pm
ακριβως το ιδιο απλα εμενα αργει ΠΟΛΥ εχει κανει κ 2 λεπτα να ανοιξει.εχουμε δοκιμασει τα παντα.
τωρα το ψαχνει ο djdad μηπως βρει λυση
 

发表时间 Thu 22 Feb 18 @ 9:02 am


(陈旧帖子或论坛版块会自动关闭)