快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: Ddj sx Led mapping - Page: 2

由于该帖子的部分内容已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

τελικα μετα πο δοκιμες θελω κατι πιο απλο
το καθε play button toy flip να κανει play pause mono sto 1 kai αντιστοιχα στο 4 ντεκ γιατι υποτιθεται ηδη παιζω με το 1 ντεκ και θελω να παιξω το 3 αμεσα χωρις να χρειαζεται να κανω μεταβαση στην σελιδα ευχαριστω μπαμπη
δωσε και τον κωδικα οταν μπορεσεις
 

发表时间 Wed 30 Mar 16 @ 7:51 pm
action_deck 1 ? deck 3 play_pause : action_deck 2 ? deck 4 play_pause
 

发表时间 Thu 31 Mar 16 @ 12:01 am
αν θελεις φαντομ πες μου τα βηματα ρε φιλε γιατι δεν μου βγαινει σωστο και ειμαι σιγουρος οτι εγω κανω κατι λαθος
 

发表时间 Thu 31 Mar 16 @ 8:56 am
Εγω θα το κανω λιγο πιο δυσκολο.. Ποια εντολη να βαλουμε ωστε παντοντας το Flip play να παιζει το deck 3 η 4 αντοιστιχα και αυτοματα να γυριζει και η σελιδα στα deck 3-4 ωστε να χρησιμοποιουμε κατευθειαν και τα hot cue. Και επισης τι να βαλουμε στο play το κανονικο ωστε με το πατημα να επανερχεται το 1-2 παλι?
 

发表时间 Thu 31 Mar 16 @ 1:30 pm
συμφωνω με την προυποθεση να ελενχει μονο το 3 και 4 και οχι το 1 και 2 γιατι τοτε θα γινει μπλεξιμο
 

发表时间 Thu 31 Mar 16 @ 3:34 pm
Για τo FLIP:
action_deck 1 ? deck 3 play_pause & deck 3 leftdeck : action_deck 2 ? deck 4 play_pause & deck 4 rightdeck : nothing

Για το PLAY:
action_deck 3 ? deck 1 play_pause & deck 1 leftdeck : action_deck 4 ? deck 2 play_pause & deck 2 rightdeck : play_pause
 

发表时间 Thu 31 Mar 16 @ 5:28 pm
φαντομ ευχαριστω φιλε για τις εντολες την πρωτη εβαλα γιατι η δευτερη δεν την καταφερα αλλα ακομα και με αυτη μιλαμε την εχω καταβρει εχει απογειωθει η sx2 παιζω και με τα 4 ντεκ χωρις να χρειαζεται ουσιαστικα να αλλαζω σελιδα που μερικες φορες με μπερδευε νασαι καλα!!!
 

发表时间 Sun 17 Apr 16 @ 7:09 pm
Επανερχομαι στο θεμα γιατι δεν το εχω καταφερει ακομα και εχω "σπαστει" γιατι ειμαι σιγουρος οτι γινεται...
Ποια εντολη να βαλουμε στο Flip start ωστε πατωντας το να εχουμε αποτελεσμα να ξεκιναει το deck 3 και ταυτοχρονα τα cue ,jogs effect κτλ να λειτουργουν το deck 3 (ουσιαστικα σαν να παταμε το deck 3 κουμπι στην sx 2 και ταυτοχρονα το play). Η παραπανω εντολες απλα λειτουργουν χωρις ομως να αλλαζουν σελιδα και ετσι τα jogs και τα hotcue λειτουργουν για το deck 1.
 

发表时间 Thu 21 Apr 16 @ 6:38 pm
Αυτό που ζητάς δεν γίνεται γιατί οι "σελίδες" των deck της SX2 είναι hardware και αλλάζουν μόνο πατώντας τα κουμπιά εναλλαγής.
Αν ήταν σαν τα PADS (όπου αν το πρόγραμμα ανάψει το led ενός padmode αλλάζει και το hardware σελίδα) τότε θα γινόταν.
Για να κάνεις αυτό που θες θα πρέπει να κάνεις remap ολόκληρο τον controller (ή τουλάχιστον το μεγαλύτερο τμήμα του)
Θεωρώ οτι μάλλον είναι καλύτερα να συνηθίσεις να πιέζεις τα πλήκτρα εναλλαγής των decks.
 

发表时间 Fri 22 Apr 16 @ 10:49 am
οκ george. Το καταλαβα τι εννοεις.. Ευχαριστω πολυ!
 

发表时间 Fri 22 Apr 16 @ 11:12 am
PhantomDeejay wrote :
Για τo FLIP:
action_deck 1 ? deck 3 play_pause & deck 3 leftdeck : action_deck 2 ? deck 4 play_pause & deck 4 rightdeck : nothing


φιλε φαντομ ειμαι πολυ ευχριστημενος απο αυτη την εντολη για να την κανω να με ευκολύνει ακομη καλυτερα θα ηθελα σε παρακαλω να μου δωσεις μια εντολη ωστε να κανω σε ενα αλλο κουμπι ( το ακριβως διπλανο απο το play toy flip ) να κανει cue και εγω ειμαι οκ!!
ετσι θα μπορω να παιζω με 4 καναλια χωρις σχεδον να χρειαζεται καθολου να αλλαζω σελιδες
 

发表时间 Mon 02 May 16 @ 11:57 am
Δύο φορές χθες πάγωσε η sx μια στην πρωινή εκδήλωση και μια στην βραδινή. Το πρωί κόπηκε ο ήχος και σταματήσανε τα πάντα ενώ έπαιζε το κομμάτι στο deck .Tο βραδύ πάγωσε το play αλλά το πάτησα με το ποντίκι και δεν βγήκε ήχος ούτε έτσι είχε κολλήσει η κάρτα.
Σε πρώτη φάση αλλάζω καλώδιο usb.Τι άλλο να κάνω ?
 

发表时间 Tue 03 May 16 @ 10:11 am
βαγγελη αυτο το ειχα παθει με ελλατωματικο καλωδιο στον σκληρο δισκο οπου η παγωνε η εκανε αποσυνδεση - επανασυνδεση πιστευω το καλωδιο ειναι εχεις το μαμισιο?
την κονσολα την εχω παιξει καμια 30αρια φορες χωρις κανενα θεμα δεν νομιζω οτι φταιει αυτη
 

发表时间 Wed 04 May 16 @ 6:30 am
Γενικά (χωρίς να μπορώ να το αποδείξω) έχω παρατηρήσει οτι τα καλώδια USB παίζουν ρόλο σε τέτοια προβλήματα. Όχι μόνο το καλώδιο του controller αλλά ΟΛΑ τα καλώδια USB που είναι συνδεδεμένα πάνω στον υπολογιστή. Δοκίμασε να αλλάξεις καλώδια και σιγουρέψου οτι έχεις καλώδια που φέρουν φερίτη τουλάχιστον στο ένα από τα δύο άκρα. Εγώ είδα μεγάλη βελτίωση (στη συσκευή USB to DMX που χρησιμοποιώ) μόλις άλλαξα όλα τα καλώδια USB με καλώδια που φέρουν φερίτη και στα δύο άκρα.
 

发表时间 Wed 04 May 16 @ 8:44 am
Παρήγγειλα αυτό αλλά 24 ευρω ακριβούτσικο http://www.djmarket.gr/dj-tech-tools-chroma-cables-usb-red-angle.html . Για να δούμε την δευτέρα που έπαιζα είχε
διακοπές ρεύματος σε λίγο θα κουβαλάω και ups.Να συμπληρώσω ότι σε κάποια τεστ που έχω κάνει κλείνοντας το ρεύμα η κονσόλα επανέρχεται κανονικά σχεδόν πάντα ενώ εδώ σταμάτησε τελείως που θεωρώ ότι χάθηκε η επικοινωνία.Στην δεύτερη περίπτωση μόνο με restart ξαναδούλεψε.
 

发表时间 Wed 04 May 16 @ 9:11 am
ankosPRO InfinityMember since 2009
Εγώ Βαγγέλη σε χωριά ,εξωκλήσσια και σε βροχερές μέρες για το κοντρόλερ παίρνω το ups κοντά μου και για τους ενισχυτες και αυτοενισχυόμενα παίρνω τον σταθεροποιητή.
 

发表时间 Wed 04 May 16 @ 9:58 am
Φαντομ την εντολη με την ευκαιρια σου
 

发表时间 Wed 04 May 16 @ 11:04 am
action_deck 1 ? deck 3 cue_stop & deck 3 leftdeck : action_deck 2 ? deck 4 cue_stop & deck 4 rightdeck : nothing
 

发表时间 Wed 04 May 16 @ 11:10 am
Ιδού ο υπέειος, το καλώδιο είναι τσιμπημένο από το case μόλις το ακούμπησα στο σημείο που είναι γδαρμένο το πρόγραμμα τρελάθηκε.
 

发表时间 Wed 04 May 16 @ 4:12 pm
ankos wrote :
Εγώ Βαγγέλη σε χωριά ,εξωκλήσσια και σε βροχερές μέρες για το κοντρόλερ παίρνω το ups κοντά μου και για τους ενισχυτες και αυτοενισχυόμενα παίρνω τον σταθεροποιητή.

Μας έχει φάει η κουβάλα ρε φίλε, δίκιο έχεις.

 

发表时间 Wed 04 May 16 @ 4:28 pm
91%