快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: ddj-sx vs ddj-sz

由于该帖子已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

djniotsPRO InfinityMember since 2013
Καλησπέρα,

Από τους κατόχους αξίζει μια τέτοια αναβάθμιση? Όντως παίζει πολύ καλύτερα το sz από το sx με το vdj ?
 

发表时间 Wed 06 May 15 @ 2:20 am
ChreecePRO (OEM)Member since 2014
Καλησπέρα! Ξεκίνησα με τον SZ και λόγω δυσκολίας στην μεταφορά (είναι τεράστιος και βαρύς) απέκτησα έναν SX2. Η μετάβαση από τον "μεγάλο" στον "μικρό" ήταν για μένα κάπως επίπονη, καθώς μου έλειψαν κάποιες λειτουργίες του SZ όπως το Colour Filters και τα εφέ που έχει ενσωματωμένα, όπως επίσης το μέγεθος των platters.
Ο μεικτής του είναι Hardware που σημαίνει ότι η μείξη και η διαχείρηση του ήχου γίνεται στην κονσόλα και όχι στο VDJ.
Θα δεις πιστεύω αρκετές διαφορές ως προς την ποιότητα ήχου λόγω του Hardware μείκτη.
Αν έχεις τα χρήματα και δεν σε εμποδίζει η μεταφορά του (12kg αν θυμάμαι καλά χωρίς βαλίτσα...) τότε πιστεύω ότι αξίζει η αγορά του. Αν δεν πρόκειται να αξιοποιήσεις πλήρως τις παραπάνω λειτουργίες του, τότε δεν υπάρχει λόγος να τον αποκτήσεις. Εξάλλου το τελικό αποτέλεσμα της διαφοράς, της ποιότητας του ήχου δεν νομίζω να είναι κατανοητό από κανένα...
 

发表时间 Wed 06 May 15 @ 4:42 am
djniotsPRO InfinityMember since 2013
ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Τα jogs έχουν καλύτερη απόκριση για scratch? Ρωτάω εάν το latency είναι καλύτερο και αν παίζει τόσο καλά όπως με serato.
 

发表时间 Wed 06 May 15 @ 4:52 am
ChreecePRO (OEM)Member since 2014
Δεν είμαι ειδικός για να απαντήσω για το θέμα latency και scratch. Επειδή όμως το μέγεθος των platters είναι μεγαλύτερο βολεύει σίγουρα καλύτερα...
 

发表时间 Thu 07 May 15 @ 2:07 am


(陈旧帖子或论坛版块会自动关闭)