快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: ellhnika gramatta sto search

由于该帖子已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

kalhspera se plous.pws mporw sti search to virtual dj na psaxnw mono ellhnikoys titlous me ellhnika grammata kai oxi me agglika.
 

发表时间 Mon 13 Oct 14 @ 3:15 pm
Γυρίζοντας το πληκτρολόγιο στα Ελληνικά!
 

发表时间 Mon 13 Oct 14 @ 3:34 pm
bgazei kai agglika.kai otan thelw na grapsw agglika moy bgazei kai ellhnika grammata.otan grafw agglika thelw mono na bgazei oti exei agglka grammata kai otan grafvellhnika oti exei ellhnika.opws akribws htane stis palies ekdoseis.

Edited by PhantomDeejay
Reason:
Turn OFF Caps Lock
 

发表时间 Mon 13 Oct 14 @ 4:28 pm
Μην γράφεις με κεφαλαία, και αν είναι εύκολο γράψε και με Ελληνικά.

Τώρα στο πρόβλημα σου:
Ποια έκδοση χρησιμοποιείς; Γιατί σ' εμένα το "snoop" μου εμφανίζει τον Snoop Dogg αλλά το "σνοοπ" δεν εμφανίζει τίποτα!
 

发表时间 Mon 13 Oct 14 @ 6:55 pm
prin eixa thn 3.4. le version.twra exw thn 7.4 le version.me thn 3.4 mou ebgaze oti egrafa,sta ellhnika moy ebgaze ola ta ellhnika kai sta agglika mono oti htan aggliko kai etsi den eixa kanena problhma.egrafa kai epaiza ayto poy hthela sto ftero...twra grafeis kati sta agglika kai soy emfanizei xilia dyo asxeta me apotelesma to mati na xanei ayto poy thes na breis.gi ayto rwthsa an yparxei kapoios tropos na mporeis na exeis pio stoxeymenh anazhthsh.
 

发表时间 Tue 14 Oct 14 @ 2:39 pm
Συγνωμη φιλε μου αλλα εχω μαυρες αντιθεσεις στα windows ποθ παιζω μουσικη και πολλες φορες δεν βλεπω τι γραφω.i
 

发表时间 Tue 14 Oct 14 @ 2:42 pm
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ..
Μόλις έβαλα το virtual8,έχω το εξής θέμα που νομίζω έχουν πολλοί εδώ μέσα.έχω πολλά τραγούδια σε ελληνικά κ πολλά σε αγγλικά
πώσ γίνεται να μην μου εμφανιζει τίτλους παρα μόνο bpm,είτε γράφω ελληνικά είτε αγγλικα σε αρκετά τραγούδια.αυτό ισχύει για τα ελληνικά.θέμα που στα 7 δεν είχα.προφανώς έχω τραγούδια παλιά που έχουν μεταφερθεί απο αλλους υπολογιστές και δεν θυμάμαι ποια έχω μετονομασει κατα καιρους και ποιά όχι..να δοκιμάσω κάποιο πρόγραμμα που να τα μετατρέπει στην database σε greeklish ώστε να μπορεί να μου τα εμφανίζει???
HELP!!!!!!
 

发表时间 Wed 15 Oct 14 @ 7:23 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
To pio pithano eina na exeis polla tragoudia me adeia Tags. Dokimase na allakseis to setting .. getTitlefromTags se No.
 

发表时间 Thu 16 Oct 14 @ 5:20 am
dj dad απευθυνεσαι σε μενα η στον kostis0811?
 

发表时间 Thu 16 Oct 14 @ 6:44 am
Απ' οτι θυμάμαι, και στην έκδοση 7 όταν το πληκτρολόγιο είναι στα Ελληνικά τα αποτελέσματα που εμφανίζει είναι μόνο Ελληνικά.
Φυσικά παίζει ρόλο και ΠΟΥ κάνεις αναζήτηση. Δηλαδή αν κάνεις αναζήτηση και στο όνομα του αρχείου (το οποίο πχ έχει τμήμα της διαδρομής στα Ελληνικά που ταιριάζει με τα κριτήρια αναζήτησης) τότε θα σου εμφανίσει ΚΑΙ αυτά τα αποτελέσματα.

Στην έκδοση 7 το πρόβλημα που είχαν οι περισσότεροι χρήστες ήταν το αντίθετο. Δηλαδή πως γίνεται να κάνεις αναζήτηση και να βλέπεις αποτελέσματα τόσο στα καταραμένα greeklish όσο και στα Ελληνικά.
Και η απάντηση είναι να ψάχνεις με το πληκτρολόγιο στα Αγγλικά.

Πάντως για την έκδοση 7 το μόνο που μπορώ να σου πω για να σε βοηθήσω είναι πως όταν ψάχνεις με Ελληνικούς χαρακτήρες παίζουν ρόλο τα τονούμενα γράμματα. Δηλαδή είναι άλλο γράμμα το "α" και άλλο το "ά"
Έτσι πχ αν γράψεις στην αναζήτηση "καρδια" θα πάρεις σαν αποτέλεσμα το "Μ' έχεις κάνει καρδιακό" αλλά όχι το "Καρδιά παραπονιάρα"
Για το δεύτερο θα πρέπει να γράψεις "καρδιά"
 

发表时间 Thu 16 Oct 14 @ 7:10 am
Το καταλαβαινω αυτο που μου ειπες.Παντος το εντονο προβλημα ειναι στην αναζητηση στα αγγλικα και οχι στα ελληνικα.Ευχαριστω για το χρονο.
 

发表时间 Thu 16 Oct 14 @ 1:11 pm
to thema pou eixa lithike tin voitheia tou george v ton opoio xilioeuxaristw!!!!!!opoios den exei tags i telospantwn swsta tags paei sto tragoudi pou dn tou emfanizei ston browser ,deksi klik tag editor kai pataei tin koukida psila stin kartela na parei tag to onoma tou tragoudiou..k fisika pianei k an dialeksei olokliro fakelo apla argei liga deuterolepta!!!!!!
 

发表时间 Fri 17 Oct 14 @ 10:47 am


(陈旧帖子或论坛版块会自动关闭)