快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: MAPPERS - Page: 1

由于该帖子的部分内容已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Καλημέρα παιδιά. Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε τις εντολές στα ''πλήκτρα'' του προγράμματος (όπως δηλαδή αλλάζουμε τα mappers όταν αφορά τα πλήκτρα των controllers που χρησιμοποιούμε).
 

发表时间 Sun 22 Jul 12 @ 3:59 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
εννοείται πως μπορείς να μαπαρεις το πληκτρολόγιο όπως εσύ θέλεις
η διαδικασία είναι η ίδια ακριβώς η μόνη διαφορά είναι ότι στο πληκτρολόγιο όταν έχεις συνέχεια πατημένο το πλήκτρο επαναλαμβάνεται η εντολή
αλλά έχει προβλεφτεί και αυτό με ιδική εντολή (ψάξε στο wiki του site)
 

发表时间 Sun 22 Jul 12 @ 5:32 am
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Δε με κατάλαβες Sadim, εννοώ αν μπορώ πάνω στο software (δηλαδή όταν πατάω με το ποντίκι να έχω τις εντολές που θέλω). Όχι στο πληκτρολόγιο..
 

发表时间 Sun 22 Jul 12 @ 5:40 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
αν εννοείς αν μπορείς να αλλάξεις την λειτουργία του κάθε κουμπιού στο πρόγραμμα
τότε θα πρέπει να επέμβεις στο εκάστοτε skin για την αλλαγή
 

发表时间 Sun 22 Jul 12 @ 6:59 am
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Ωραία! Και πως γίνεται αυτό;
 

发表时间 Sun 22 Jul 12 @ 9:28 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Tha prepei na ksezipareis to zip file tou skin kai n aanoikseis to xml file me kapoio Text Editor (px Notpad, i Notepad ++). Tha deis polla kommatai pou moiazoun me..

<button action="...................." >
<../>
..
</button>
Kathe ena apo auta ta button einai kai ena koumpi sto skin (sto peripou, eksartatai to skin)
Allazwntas to action me opoia alli entoli , allazeis kai tin symperifora tou.
 

发表时间 Sun 22 Jul 12 @ 4:19 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Μετά από χρόνια επανέρχομαι. Στη v8 που θα βρω τα zip files των skins ώστε να τα επεξεργαστώ?
 

发表时间 Tue 20 Mar 18 @ 2:30 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Ooops..sorry παιδιά. Το βρήκα! Δε θυμάμαι όμως πως ακριβώς αλλάζω την εντολή. Π.χ. θέλω να αλλάξω την εντολή στο πλήκτρο cue. Τι θα γράψω στην εύρεση ώστε να βρω που θα γράψω την εντολή που εγώ θέλω?
 

发表时间 Tue 20 Mar 18 @ 2:39 pm
cue_button
 

发表时间 Tue 20 Mar 18 @ 9:40 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Γιώργο την έχω βάλει και μου έχει βγάλει πολλά αλλά δεν ξέρω σε ποιο πεδίο να βάλω την εντολή που θέλω. Η εντολή είναι :

play ? cue_stop : cue ? cue_stop : param_equal get_cue 2 ? set_cue 2 : param_equal get_cue 3 ? set_cue 3 : param_equal get_cue 4 ? set_cue 4 : param_equal get_cue 5 ? set_cue 5 : param_equal get_cue 6 ? set_cue 6 : param_equal get_cue 7 ? set_cue 7 : param_equal get_cue 8 ? set_cue 8 : set_cue 1
 

发表时间 Wed 21 Mar 18 @ 7:47 pm
Για ποιο skin μιλάμε; Το default ?
 

发表时间 Wed 21 Mar 18 @ 8:00 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Ναι
 

发表时间 Wed 21 Mar 18 @ 8:01 pm
Κάνε search & replace:
Search for:
action="cue_button"
Replace with:
action="play ? cue_stop : cue ? cue_stop : param_equal get_cue 2 ? set_cue 2 : param_equal get_cue 3 ? set_cue 3 : param_equal get_cue 4 ? set_cue 4 : param_equal get_cue 5 ? set_cue 5 : param_equal get_cue 6 ? set_cue 6 : param_equal get_cue 7 ? set_cue 7 : param_equal get_cue 8 ? set_cue 8 : set_cue 1"
 

发表时间 Wed 21 Mar 18 @ 8:06 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Σε ευχαριστώ πολύ Γιώργο!!
 

发表时间 Wed 21 Mar 18 @ 8:13 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Γιώργο κάνω αντικατάσταση όλων, το μετονομάζω σε ''Johnny'', το σώζω, αλλά όταν πάω να το επιλέξω στο πρόγραμμα μου βγάζει : Αδύνατο να ανοίξει το skin my_skin:Johnny
 

发表时间 Wed 21 Mar 18 @ 8:30 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Συγνώμη. Όλα εντάξει. Στην αντικατάσταση δε μου έπαιρνε όλη την εντολή και δεν το είχα δει..!! Μόνο μία τελευταία ερώτηση και συγνώμη για το ζάλισμα : Πλέον στοcue πάνω στο skin όυαν είναι stand by γράφει ''on'' και όταν παίζει το κομμάτι βγάζει ένα ερωτηματικό. Μπορεί να γράφει μόνιμα ''cue'', όπως δηλαδή το default?
 

发表时间 Wed 21 Mar 18 @ 8:40 pm
 

发表时间 Wed 21 Mar 18 @ 8:45 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Δε μπορώ να το κατεβάσω Γιώργο. Με παραπέμπει στο Internet Download Manager που χρησιμοποιώ άλλα δεν προχωράει. Διάβασες πιο πάνω που έγραψα για το cue?
 

发表时间 Wed 21 Mar 18 @ 8:58 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Το κατέβασα Γιώργο μέσω dropbox και είναι όλα όπως τα θέλω!! Μου κάνει εντύπωση που διατηρήθηκαν και τα custom button που έχω φτιάξει αλλά όπως και να έχει σε ευχαριστώ πολύ!!
 

发表时间 Wed 21 Mar 18 @ 9:07 pm
neo1983PRO InfinityMember since 2008
Καλησπερα παιδιά . Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος να έχει φτιάξει mapper για την ddj 1000 για το vdj 7.4 ; Ευχαριστώ πολύ .
 

发表时间 Tue 31 Mar 20 @ 5:57 pm
91%