快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: Organosi twn tragoudiwn

由于该帖子已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Paidia ...
... ithela idees sxetika me to pos organonete tin mousiki sas vivliothiki, mesa vasika apo to VirtualDJ. Diladi..ok kapoia stigmi kanate scan gia mp3 ta vrike, ta evale stin Database. Meta kathe fora pou kanete rip ena CD, i pernate kapoia mp3 ston HD ti kanete?
Ego ta vazo se ena temp directory tou leo na to kanei "add to Database" kai meta to kano "move to" opou thelo. Einai sosto?. Kain thelei kapoios memonomena tragoudia na ta steilei se idi yparxon directory pou einai kai perasmeno stin database..ti kaneis? An tou peis na ksanakanei add ena directory pou einai idi perasmeno sou kanei diploeggrafes?
Thanks
 

发表时间 Sat 16 Jul 05 @ 9:53 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
ego to kano me to pio aplo tropo kai exo to kefali mou isixo.
p.x. fakelos mazonakis!
/mazonakis/koita me
/mazonakis/savvato

kai ola einai se fakelous me ta onomata tous...
kai apo to vdj ta dialego apo kei..........
 

发表时间 Sat 16 Jul 05 @ 12:18 pm
aledjo......

mporei na einai "eyxrysto" etsi.....alla den einai gia na kaneis programma me ayto to systhma.
Giati aplos, exeis p.x. 30 kalitexnes, ara tha soy bgalei 30 fakeloys aristera, ANTE BGALE AKRH,
pano thn ora tis doyleias kai meta apo arketa sfhnakia.

Ego to exo kapos etsi:

Enan geniko fakelo DISKOTHIKH apo ekei kai pera ta exo xorisei ola me ton exeis tropo:

1: DIDCO-REAGE
2: SLOW-AKOYSTIKA
3: ROCK-ROCK & ROLL
4: HOUSE-RAVE (kai oti allo sxetika me dance mousikh)
4a PALIA HOUSE-RAVE
4b EPOXHS HOUSE-RAVE (ayta poy pezontai tora)
5: ELLHNIKA POP-LAIKA
5a PALIA ELLHNIKA
5b EPOXHS ELLHNIKA (ayta poy pezontai tora)
6: ELLHNIKO ROK-DEKAETEIAS '60

etsi me exo oti thelo se sygkekrimeno fakelo me comments se OLA ta tracks.
Kathe fakelos exei diko toy shortcut kai tautoxrono sort by comment.

SYMBOYLH MOY:
MHN FTIAXNETE POLOUS FAKELOUS EINAI GIA BEDROOM DJS MONO!!!!
ego p.x. se enan fakelo exo ola ta epoxhs house-rave-mainstream peripoy sta 500 kommatia (oti pezete aythn thn epoxh) ta exo sorted by comment kai etsi ta exo OLA mprosta moy.
Ante na ekana kathe fora klik me to pontiki se kathe kalitexnh poy tha ithela............THA EIXA TELEIOSEI!!!!!!!
Ama htan etsi giati na doyleya me pc-laptop, as krataga ta balitsakia moy me ta cd!!!
 

发表时间 Sat 16 Jul 05 @ 1:08 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
nai de leo sosta ta les, ego etsi opos eipa ta exo sti syllogi mou.
apo kei kai pera gia na paiksei kapoios tha prepei na einai se katigories.
ego p.x. ta exo se
palia laika
tsiftetelia
zeimpekika......

house
dance
trance.....

auta omos mono ekei pou thelo na paikso (sti kataskeui mou diladi)
sto fakelo tsiftetelia diladi pou exo p.x. to zileuo to exo kanei copy-paste apo to kanoniko mou pc pou einai sto fakelo mazonakis.
thelo na po oti de mporeis na exeis ena apo tous 2 tropous mono! prepei kai tous 2 gia megalyteri eukolia! allo i syllogi kai allo to programa........
 

发表时间 Sat 16 Jul 05 @ 2:33 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
To thema den einai poios apo tous dyo tropous einai kaliteros na oragnoseis tin bilbliothiki sou, to thema einai kai auto einai pou rotao, ti kanete otan merika tragoudia prostethoun se kapoio folder, dld pos enimeronetai i database tou VirtualDJ, etsi oste otan tha kaneis search na to vrei.

Btw..to search tou VDJ pairnei wildcards ? (*? klp)
 

发表时间 Sat 16 Jul 05 @ 5:56 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
To btw to apantao monos mou.. Nai. Pairnei kai * kai ?, douleuei kala. Apantiste mou omos sta proigoumena pls.
 

发表时间 Sat 16 Jul 05 @ 5:58 pm
APLO......

Apo thn stigmh poy tha kaneis ANALYSE , tha to breis pleon se ena search poy tha kaneis!!!
Mporeis bebaia na kaneis kai dexi klik sto database kai na patiseis "scan hd", opote tha ta breis kai ekei.

Ego genikos den exo problhma. Dhladh......

exo to desktop toy spitioy kai to laptop (gia thn doyleia moy). Kathe bdomada prostheto tracks apo to desktop sto laptop. Topotheto ta kommatia sta folders poy thelo kano kai ena "analyse" kai eimai etoimos!!!
 

发表时间 Sat 16 Jul 05 @ 6:06 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Allo "anlyze" kai allo scan.
Opoio fakelo "enimeroneis" kane dexi click ->remove from search db kai xana "add to search db" oste na enimerothei to txt arxeio oxi to xml.
Ta analyze (bpm kai cue) einai ola sto xml, alla ekei den exei file-paths mono filenames.

 

发表时间 Sun 17 Jul 05 @ 3:30 am


(陈旧帖子或论坛版块会自动关闭)