快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: WDM or ASIO mode? - Page: 1

由于该帖子的部分内容已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

aledjoPRO InfinityMember since 2005
exo ti hercules mk2 kai oi drivers ypostirizoun kai WDM mode kai ASIO!
mporeis kaneis na mou pei ti diafora exoun auta ta dyo?
apo ta liga test pou ekana nomizo oti se ASIO mode douleuei kalytera.....
 

发表时间 Sat 10 Mar 07 @ 4:10 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Katarxin na poume oti einai mythos oti mono me ASIO exeis parapano inputs apo mia. Yparxoun "syskeues" ixou pou douleuoun se WDM kai omos exoun pano apo mia line inputs.

Vasika i epilogi prepei na einai gia kathenan ksexorista, analoga me to hardware pou xrisimopoiei kai tous drivers pou to synodeuoun. Se genikes grammes tha elega oti se ASIO mode o ixos einai pio dynatos, alla auto den simainei pos den yparxoun eksaireseis. To ASIO mode episis mporei na sou dosei kai mikrotero latency.
Ola ayta omos eksartontai apo tous drivers pou synodeuoun to hardware. Yparxoun etairies pou dinoun basi stous WDM drivers kai polles fores oi ASIO drivers atwn twn syskeywn einai tia plakas (blepe BCD). Opos isxyei bebaia kai to antitheto.
To kalitero pou exete na kanete einai i diki sas dokimi. Analoga me to mixanima pou exete (paizei kai auto rolo), to leitourgiko to hardware ixou kai tous drivers mporei na odigitheite se diaforetika apotelesmata apo auta pou lene kapoioi alloi.

Symperasma ..pull over the gaidarrrrrr. (asxeto alla kalo) !!!
 

发表时间 Sun 11 Mar 07 @ 1:16 am
0rafa0PRO InfinityMember since 2012
re paidia mporw na syndesw dyo telikous enisxytes panw sto hercules stis exodous 1/2 k 3/4??plz apantiste!!xwris external mixer!!
 

发表时间 Sun 18 Mar 07 @ 8:20 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
ta exo paiksei! exo ta neura mou pali....
apo tote pou ebala tous teleutaious drivers tis hercules, i mk2 kai genika to vdj de pane kala!
tous esbisa kai ksanaebala tous palious pou douleuane alla tipota!
mporei i hercules na epireazei ti leitourgia toy vdj?
tora teleutaia exei de paei kala! sernetai san einai me 128mb ram!
tou ebala 1gb ram kai pali ta idia!
dokimasa se asio, wdm, dokimes polles me ti hercules ktl... alla tipota!
sernetai! i cpu sto max! otan fortono ena kommati argei poliiiiiii na to fortosei
kai an tin ora pou to fortonei to proxoriso mprosta tote kolaei olo vdj...... alla meta apo ligo
epanerxetai! genika sernetai!
peste kamia idea ti allo mporei na ftaiei?
 

发表时间 Mon 19 Mar 07 @ 7:21 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
 

发表时间 Mon 19 Mar 07 @ 7:26 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
P@p@rl@ mentoles!
to ekana kai auta pou leei..... kai me tous drivers 2007 kai tous 2006!
ta jogs kanoun san na einai xalasmena! kai genika to vdj sernetai....
se ksero an ftaiei i hercules.

ti allo mporei na epireazei ti leitourgia tou vdj?
 

发表时间 Mon 19 Mar 07 @ 8:02 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
loipon exo nea:
meta apo poly psaksimo eida o diskos c: eixe gemisei! (merika mb eleuthera)
esvisa poli prama kai to vdj estrose ligaki!
mporei omos na mi kanei tora pia auta ta megala kolimata alla pali yparxoun auta ta mikrokolimata!

psaxno psaxno kano dokimes alla tipota!
opote to mono pou mporei na ftaiei einai to firmware pou exoun oi drivers 2007 tis hercules!

apo tote pou tous ebala ta jogs de douleuan opos palia! panta tha kanei etso kai ena mikro kolima!
kai to kako einai oti de mporo na ksanabalo tous palious drivers kai to palio firmware...
mpenoun oi palioi drivers alla to firmware paramenei! (kai logiko einai)

thelo na mou peite to gnomi sas.
to pc (balitsa) einai:

intel celeron 2.2ghz
ram 1gb
ta alla perita....

otan pao na balo na fortosei ena tragoudi, mexri na to fortosei olo pernane kapou 30 sec!!!
einai logiko?? se sas posi ora kanei?


episis mexri na fortosei olo to tragoudi, an ekeini tin ora kouniso ligo ta jogs i otidipote allo
tote mamietai o dias! tha prepei prota na fortosei kai meta na kano otidipote!
palia den itan etsi.....

eimai se apognosi.... paizo se party se merikes meres.... ;(
 

发表时间 Tue 20 Mar 07 @ 4:26 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
aledjo wrote :
....eimai se apognosi.... paizo se party se merikes meres.... ;(

Prolabaineis na kaneis ena format to laptop kai ena clean install ta Windows.

Einai stigmes pou exeis kanei ta panta, alla den ginetai tipota. Ekei erxetai to format na se sosei san ta antibiotika euraiou fasmatos. Se tetoies periptoseis thymamai panta ena palio email pou mou eixan steilei (den to exo pia) pou eksigouse giati i Intel den ftiaxnei autokinita..elpizo na katalabainete giati!

PS .. Makryaaa apo Celerooooon !!!!!!!!!!!!!!!!
 

发表时间 Tue 20 Mar 07 @ 10:35 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
Les? Les na ftaine ta win? Afou ola exoun apotyxei tha dokimaso kai auto.
An kai go pisteuo oti einai thema hardware.
Les na balo to service pack 2?
I na balo vista? Les na antexei?
 

发表时间 Wed 21 Mar 07 @ 11:25 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
loipon exo nea!
dokimasa ti hercules mk2 sto desktop pou einai athlon 64 3000+ me 1gb ram me to vdj kai doulepse apsoga!
e leo tha kano format sti balitsa gia na strosei!
ebala ta win xp ktl....

apotelesma: douleuei peripou opos prin!

argei na fortosei ta tragoudia, kai me to skin pou exo cdj1000 v4 pou dixnei poso xrisimopoieite i cpu,
dixnei synexia na einai re ipsila epipeda! eno me to dektop se xamila.....
diladi tora ti ftaiei? i cpu? 2.2ghz de tou ftanoun? poso thelei re gamoto?
 

发表时间 Wed 21 Mar 07 @ 4:28 pm
1 ] o epegergastis an kai celeron 2.2 den fteei se tipota . edo doulevoun sosta systhmata poly xamhlotera.

2 ] entopise an to pc sou anebazei adikaiologita megalh thermokrasia dokimase otan einai kryo an kanei to idio

3 ] oi drivers kai to firmware 2007 an kai den doulevoun sosta den ofilonte sto oti o ypologisths sernete

4 ] h hercules einai syndedemenh se usb hub h katefthian se usb port ?
an einai epano se hub vele thn katefthian se usb mothrboard

5 ] poi ekdosi virtual dj xrisimopoieis ?

6 ] dokimase an exeis , se alla mousika programata p.x reason , fl studio , cubase , ableton k.l.p. an anebazei adikaiologita th cpu otan fotoneis ena project.

7 ] aposyndese thn hercules kai doylepse dokimastika to virtual dj me allh karta hxou , diladi me ayth pou douleves prin agoraseis th hercules.

an ekei ta mp3 sta fortonei grigorotera ayto simenei oti toulaxiston den ftei o celeron.

se ayth thn periptosh to pithanotero einai na ftei to NO. [ 4 ]

_______________________________________________________________

an breis kapoia akrh me ola ayta dose apantisi.
an oxi ta xanaleme.


 

发表时间 Wed 21 Mar 07 @ 5:31 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
1......
2. i thermokrasia einai mia xara 42c i cpu kai 36c i mobo
3. telika diapistosa oti oi drivers den exoun kamia sxesi me "kolima" pou troei to pc giati to dokimasa kai se allo pc.
4. i hercules itan kai einai panta syndemeni kateftian sti mobo xoris kamia alli syskeui na yparxei se alli thyra usb.
5. virtualdj 4.2r1 les na kolaei mono se auti??
6. de to exo kanei akoma alla tha to kano.
7. to exo kai idi auto kai troei akribos to idio kolima! ara den exei kamia sxesi i hercules.

 

发表时间 Wed 21 Mar 07 @ 7:00 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Kathe fora pou kapoios xristis prospathei me ena metriwn i kai xamilwn epidosewn mixanima na kanei to Virtual ver 4.X na treksei kanonika, mou thymizei ton typo sto ergo "Apollo 13" (Tom Hanks) , pou prospathouse na kopsei apo do kai apo kei etsi oste na "ftasei" to reuma se kapoia sygkekrimena xamila Amp kai na ksekinisei i epaneisodos tou skafous sti Gh.

H version 4 tou VDJ einai pamfaga. Ta software simera exoun apaitiseis kai einai sxediasmena gia kalitero performance me dynata mixanimata. To na vazeis benzini 100 oktaniwn se ena autokinito palias texnologias den simainei oti tha paei kai grigorotera. To pio pithano einai na min paei pouthena.
Alloste monos sou to eipes, to dokimases se ena pio dynato mixanima kai etrekse mia xara...araaaaa...
To oti mporei mesa apo kapoies rythmiseis na faneis tyxeros, kai na treksei sosta, den simainei oti elyses to problima. Otan i CPU einai tsita, ti mporeis na kaneis parapano, apo to na exeis kleisei rantebou me to epomeno crasharisma.

Symperasma,... ekanes format kai den egine tipota?. Lusi No1 gyrnas stin 3.4 .. Lusi No2 ta akoumpas kai kaneis anabathmisi.
 

发表时间 Wed 21 Mar 07 @ 11:57 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
nai omos sto laptop pou to ebala se enan filo mou. (celeron 2ghz me 512mb ram)
etrexe apsoga!
fortone ta tragoudia se xrono dk!
kai leo go tora, einai dynaton mena pou einai 2.2 ghz me 1gb na argei toso kai na "kolaei"??
opote leo oti kati hardware de paei kala!

ti anabathmisi na kano? ti na allakso? afou tou exo 1gb ram me 2.2ghz cpu! ti allo na kano?
na tou balo 4ghz?
 

发表时间 Thu 22 Mar 07 @ 1:40 pm
O.K. pame allou sigoura kati allo fteei .
ego eimai sigouros oti den ftei o epexergastis. to poly poly na sou anevaze thn cpu perisotero apo to kanoniko oxi omos kai na crasharei. alloste monos sou eipes oti to dokimases se xamilotero mhxanima kai doulevei sosta.

h version 4x an kai einai ontos pio varia apo tis proigoumenes den einai kai toso oso na xriazete anavathmish pc, ektos kai an sto performances ta presets einai rythmismena poly psila.

ara pes mou analytika tis rythmiseis pou exeis.

endiktika proteino :

1 ] presets : sernontas to slider me to pontiki apo aristera pros ta dexia h deyterh epilogi [ 512 ( 11 ms ) ]

2 ] A ] sound card latency : diorthonoume se [ auto ]

B ] safe mode tsekarismeno

C ] overclock tsekarismeno

3 ] scratch :

A ] optimize for :quality tsekarismeno

B ] enhanced algorithm tsekarismeno

C ] filter sise : 11

D ] filter smooth : oxi tsekarismeno

4 ] 48 khz 44 khz :

A ] low pass filter : tsekarismeno

B ] filter tapss : 11

C ] filter smooth : oxi tsekarismeno

5 ] master tempo : fast tsekarismeno

gia dokimase etsi kai ta xanaleme .....

 

发表时间 Thu 22 Mar 07 @ 2:53 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
auta pou les 1439FM einai extreme pragmata gia to pc pou leo!
ego ta exo sto fastest, xoris save mode omos giati me me auto sernetai olo to pc!
to overclock omos to xreiazetai giati allios de douleuoun ta jogs tis hercules!
pali simera ekana dokimes.

ti brika simera:
opos eipa xreiazetai to overclock giati allios ta jogs tis mk2 douleuoun san
xalasmenes kassetes!
dokimasa omos gia ligo xoris to overclock na do ti tha ginei.
ektos apo ta jogs, eida sto skin cdj1000 oti i cpu otan epaize to tragoudi
itan se xamila epipeda! ara to overclock kanei ti zimia me ti cpu!
omos kai pali o xronos fortosis tou tragoudiou itan pali o idios... argaaaaaa

mou tin edose kai eipa na balo vista gia na do pos tha douleuei i hercules!
ebala ta vista (me xilia zoria) vdj, drivers ktl.... apotelesma:
h mk2 na douleuei apsoga se oles tis synthikes! diladi kai me overclock kai xoris.
to vdj omos pigene san na to eixa balei sto palio mou pentium 2 266mhz!
akribos etsi! gia na fortosei to proto tragoudi ekane kai 1+ lepto.....

symperasma: i hercules mas ekane pali patata kai oi drivers einai ftiaxmenoi gia vista!
epistrofi DEN yparxei giati bazontas tous drivers 2007 automata kanei kai upgrade to firmware!
etsi kai na ksanabalo tous palious drivers, to problima paramenei giati menei idio to firmware!
pali theli overclock....

to diko mou problima omos einai oti, entaksi afou exei brethei lysi esto kai me to overclock
giati na mi douleuei toso kala olo to vdj?
 

发表时间 Thu 22 Mar 07 @ 4:15 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
a kai ksexasa na po oti ebala tin ekdosi 3.3 sta xp kai pali argouse....
to problima einai hardware 1000%
 

发表时间 Thu 22 Mar 07 @ 4:44 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
aledjo wrote :
... bazontas tous drivers 2007 automata kanei kai upgrade to firmware!
etsi kai na ksanabalo tous palious drivers, to problima paramenei giati menei idio to firmware!


Kanei automata upgrade?. Pos? Eisai syndedemenos sto internet, i to briskei kapou mesa sto System?
Prepei na kaneis sosti apegkatastasi. Na mpeis sta registries kai na sbiseis oti exei sxesi me Hercules, kai na kaneis egkatastasi apo tin arxi tous drivers xoris na eisai online. Isos gia sosti apegkatastasi na xreiasteis na baleis to CD tis Hercules, den ksero exo ki ego braxykyklosei.
 

发表时间 Thu 22 Mar 07 @ 5:16 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
loipon AKOUSATE AKOUSATE!
to iksera oti me auta ta diavolomixanimata de mporeis na ksereis ti sou ksimeronei alla oxi ki'etsi!

afou opos eipa eixa balei ta vista gia na dokimaso apo periergia ti hercules, ekana ksanaformat gia na balo ta xp.
afou ebala ta xp kai ebala tous aparetitoys drivers gia to mixanima, irthe i stigmi na balo tous drivers tis hercules.
ekei opos ta exo ola mazi patao tous drivers 2007 na balo kai ekeini ti stigmi eida dipla tous palious drivers 2006. kathomai kai skeftomai.....
opos eipa kai parapano, afou exo balei to kainourgio firmware tha einai anofelo na balo tous 2006 afou to problima paramenei giati den allazei to firmware.
ekana omos to eksis! patao akyro gia tous 2007 kai bgazo apo to usb ti hercules!
trexo tous 2006 kai irthe i ora pou zitaei na balo ti mk2 sti usb kai etsi ekana.
afou mpikan oi drivers meta automata ksekinise na kanei upgrade to firmware!
afou teliose to upgrade piga amesos na do pio firmware eixe kai ontos mpike to palio!
ekei fonaksa..... me akousan oi geitones! iksera oti tora tha eftiaxne.
trexo to vdj kai bgazo to "overclock" kai irthe i krisi stigmi na dokimaso ta jogs.
ki'omos DOULEUAN! opos palia...
ekana merikes grigores mixes kai i hercules stathike geri xoris na kanei oute ena mikro kolimataki
oute ston ixo oute stin antapoksisi (opos ekane me tous 2007) akoma kai ta jogs!
auto itan!
katalabete ti egine tora? prin pou eixa ta xp kai eixa balei tous 2007 kai meta pigena na balo tous 2006,
mpenane alla afou "ikere" oti eixe ginei upgrade to firmware, den ebriske logo na tous ksanakanei.
eno tora se kathara windows kai xoris na einai apo prin i hercules sti usb, kathos mpikan oi drivers, ikseran oti to epomeno bima itan to upgrade tou firmware! xoris na katsei na eleksei ti exei afou kai na ithele na to kanei de mporouse giati den itan egkatestimenoi oi drivers gia to dei!

peripetia epistomonikis fantasias!
 

发表时间 Thu 22 Mar 07 @ 6:51 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
to proto komati teleiose. pame sto deutero.
afou xarika pou egine auto me ti hercules kai douleue kanonika xoris kolimata,
eblepa oti to vdj akoma argouse na fortosei ta tragoudia xoris omos na exei kapoia epiptosi auto.
skeftika oti afou kai sto desktop exo ddr 1gb opos kai sti balitsa, eipa na balo tis mnimes tou desktop
sti balitsa mpas kai ftaei auto..
to ekana kai pali tipota! to idio apotelesma.
asto leo as ksanabalo tis palies mnimes pou eixa!
ebala kai ta 2 drr kai to anoiksa. ekei sto boot elege 523.... mb ram!
diladi i mia mnimi den eixe katse kala. apo ti kourasi pou eixa to paratisa kai to afisa na bootarei.
afou fortose ta windows anoiksa to vdj.
piga na fortoso ena tragoudi kai emeina me to stoma anoixto!
fortose ena tragoudi se 3 sec!!!!!!
de mporei leo kati trexei!
ksekinao na paizo kai meta apo ora kai kathos epeza fortone ta nea tragoudia peripou sta 5-8sec!
kai ola auta me 512mb ram!
bazo ksana 1gb pali ta idia opos prota me ta 30sec!
ELEOS leo!
tora to afisa me 512mb kai trexei apsoga!
de fortonei omos opos to desktop alla douleuei apsoga xoris kanena kolima!

me to overclock ite to exo ite oxi to idio einai!
i cpu douleuei se sxetika xamila epipeda se sxesi me prin...

opote pia itan i lysi? downgrade kai sto firmware kai sto hardware!!

ELEOS!
 

发表时间 Thu 22 Mar 07 @ 7:01 pm
80%