快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: Hercules MK2 ta neura mou! - Page: 1

由于该帖子的部分内容已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

aledjoPRO InfinityMember since 2005
re paidia ystera apo toso kairo ypomonis gia ti mk2 simera katafera kai ti pira! gioupi (elega)
erxomai spiti gia na ti dokimaso kai akouste!
1) to deksi jog pros ta piso de douleuei sosta! to tragoudi paei allantalon!
empros paei, to aristero jog paei kai empros kai piso!
2) epsaxna gia 1 ora me poia logiki douleuoun ta headphones!
exei epilogi
deck a, douleuei opos leei
deck b, douleuei opos leei
mix, douleuei opos leei, diladi opos akougontai sta ixia
split? logika opos douleue i hercules 1 e? e oti thelei bgazei kai se opoio ixeio thelei! deksi i aristero kai opoio tragoudi thelei!

mipos ego de katalaba kati sosta i eimai toso gkantemis kai einai xalasmeno?
 

发表时间 Wed 22 Mar 06 @ 5:33 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
megia... (kai eno sou apantao gia to epimaxo thema me email gia tin hercules 1),
i hercules 2 exei entelos diaforetiki karta ixou, oxi 5.1 opos tin 1 alla 4x4
Tin setareis san 2 diaforetikes kartes (wdm) i san mia asio karta 4x4
Ayto san geniko na ksereis, den ksero an boithaei.
 

发表时间 Wed 22 Mar 06 @ 6:38 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
thanks apopsis!
elysa to problima me ta headphone!
afou ta dokimasa ola akolouthisa to kanona: an ola exoun apotyxei tote koita to manual! xaxaxx
ontos sto manual elege oti gia na ginei auto prepei na peiraksei kati apo vdj kai to ekana!
paramenei omos to problima me to deksi jog! opote aurio tha to ksanapao piso kai elpizo na mou kanoun noumera kai na mi mou to allazoyn!

pantos se genikes grammes to hercules mk2 einai apla apsogo! aksizei ta lefta tou!
1) exei megali entasi sta headphone! kati pou itan problima sti hercules 1 kai se xoro me poly kosmo kai mousiki itan sxedon adynato na akouseis ti mousiki apo ta akoustika! me ti mk2 omos mou ponesane ta aftia! mpravo sti hercules
2) ta jog exonu allo feeling! pio professional mporo na po.
3) TA KOUMPIA DOULEUOUN! ki'omos ola ta koumpia douleuoun opos tha eprepe..... (ego tha meino pistos sto keyboard)
4)i antapokrisi hercules kai pc einai poly kalyteri! diladi kounas to volume kai dia magias kounietai to idio kai sto vdj! me ti hercules 1 ypirxe mia polyyyyyy mikri kathyterisi! (thelei poly prosoxi gia na to katalabeis..)

auta os tora.. aurio pou tha paro alli, tha ti balo sti balitsa kai ..... lypamai to stereofoniko mou!
 

发表时间 Wed 22 Mar 06 @ 9:20 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Na epimeneis na stin allaksoun, i hercules prepei na exei xalia teliko elegxo paragogis kai tous ksefeugoun polla elatomatika.
Ego eixa analogo problima me tin 1 me to ena to pitch (trelenotan)
Telika tin anoiksa kai tin eftiaksa, psixri kollisi ...
 

发表时间 Thu 23 Mar 06 @ 2:13 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
tilefonithika me tin etairia kai mou eipan oti tha mou tin allaksoun otan erthei i kainourgia paralabi! to euxomai....

re paidia apo ti hercules 1 kathomai kai to skeftomai giati sti mk2 den allaksan katholou to sxima!
eftiaksa ena sxima sta proxeira, deite to kai peste mou an einai kalytera etsi i opos einai tora

http://xs.to/xs.php?h=xs73&d=06124&f=aledjo-mk3.jpg
 

发表时间 Thu 23 Mar 06 @ 9:24 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
 

发表时间 Thu 23 Mar 06 @ 9:52 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
pare kontrol dj!!(h gnwmi mou)
 

发表时间 Thu 23 Mar 06 @ 11:00 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
YES YES YES!
ti piga piso kai akouste mikros pou einai o kosmos!
o dieuthintis tis epeixiriseis mou eipe na to dei prota an exei problima kai meta tha to allaksei.
ekatsa mazi sto grafeio tou kai ap'oti sizitisame einai kai autos fun tou vdj! eixe sto laptop tou vdj!
to dokimasame ekei kai katalabe oti eixe problima kai mou edose allo.
meta omos, perasame kapou 1 ora sto grafeio tou (katebazontas autos tilefona ktl...) milontas gia to vdj kai tis dinatotites tou!
o typos einai dj se ena club sto kentro tis athinas kai me kalese na pao....
mikros pou einai o kosmos e?? to vdj patnaxou paron!
ego leo anti na kanoume meeting emeis apo to forum, brisko atoma "sto dromo" kai sizitao gia to vdj!
ELEOS!
 

发表时间 Thu 23 Mar 06 @ 7:45 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Ton rotises an to eixe agorasmeno to vdj ? -)
Apo poy to pires den to pires apo to naka ?

btw. vlepo "anavathmistikes" tora se home user..., mono o volemporas.. emeine "teleytaios twn moikanwn.." (non licenced user)
 

发表时间 Fri 24 Mar 06 @ 1:58 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
xaxaxa auti itan i proti erotisi pou tou ekana! fysika oxi giati de to xrisimopoiei epaggelmatika... sto club exei cd-players.
de to pira apo to naka. apo auton pou to pira, autos sinergazetai me to naka alla to exei pio ftina autos... mou eksigise ti paixnidi ginetai me auto (hercules mk2) kai alla pragmata pou ta exei kai o nakas...

ontos anavathmistika se home user!
na se rotiso apopsis, ksereis ti diafores exei i djconsole edition me ti pro? ap'oti eida sto site grafei tis diafores kai auta pou DEN exei i djconsole edition de me endiaferoun. aplos se rotao mipos exei kai kamia alli diafora is bathos....
an me symferei na balo ti djconsole edition gia na eimai nomimos xristis kai na exo kai ta updates! tsss
to mono pou de ksero einai auto pou leei mapper 2. ti einai auto?
pao na to katebaso kai de me afinei! afou einai gia ti hercules emena giati de me afinei kai leei oti einai mono gia profesional users? eleos! afou to mapper einai gia hercules! einai dynaton to exo hercules de na mi mou to dinei?

kai kati allo. pos mporo kato apo to onoma mou ekei pou dixnei oti exo ti mk2, na balo kai ti hercules 1?
 

发表时间 Fri 24 Mar 06 @ 6:06 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Tha ithela na matho gia to naka pou les kai gia tis times ti paizetai, (an den kanei edo email)
Oi diafores einai basika aytes pou grafei alla prosekse, gia updates pou les min elpizeis pola, isos kai katholou. To mapper 2 prepei na einai gia custom mapping nomizo oti einai open source gia
na kaneis diko sou mapper o djcel ekane enan (dll). Esy prepei na exeis fixed mapper diladi den mporeis na allakseis kati. tha to katebaso kai tha sto steilo ego "unofficial" na dokimaseis alla den nomizo na douleuei.
 

发表时间 Sat 25 Mar 06 @ 3:45 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
plisiazei kai h wra tou volempora...xaxaxaxa
sxetika me ton naka einai polu aplo..protima na poulaei se posotita k kaluteri timi xondriki para lianiki..
dld exei 200 dealers pou tou agorazoun apo mia hercules mk2 as poume 150 eurw, me lianiki timh 200.
kai exei kai to lianemporio tou me timi (sto magazi tou 250eurw).
ti ton sumferei??? na dinei 200 apo 150?(xondriki) hh 50-100 apo 250?? aplo emporio guys...
 

发表时间 Sat 25 Mar 06 @ 7:23 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
etsi einai opos ta leei o djvolis!

telika i eimai poly gkantemis i me misei o theos! auto den ginetai, akouste.
opos eipa i proti hercules mk2 pou eixa parei eixe problima sto deksi jog kai pos ta piso to tragoudi pigene san trelo. mou tin allaksane kai tora exo alli hercules mk2 pou tin dokimasame ekeini tin ora prin ti paro kai itan ola ok.
ti ferno sto spiti kai epaize mia xara, simera thymithika oti i hercules eixe bgalei drivers gia to 2006 kai tous ebala! to apotelesma? tora to aristero jog xanei pros ta piso se taxytita! diladi to deksi to gyrnao mia sta grigora kai paei p.x. 10 beat piso, me to aristero paei 5 beat piso! diladi san na xanei sti taxytita!
de ksero an ftaine oi new drivers i oxi alla de mporo na to anakalypso giati me tous new drivers kanei kai update to firmware! opote de mporo na gyriso piso! a re hercules to ekanes kai pali to thauma sou!
tora tha prepei na perimeno new drivers.... simeiosi oti tora to exo sta 33rpm gia na kounietai ikanopoiitika allios sta 45rpm prepei na kano to xeri mou manibela gia proxorisei to tragoudi!
pisteuo na katalabete ti epatha.......
 

发表时间 Sun 26 Mar 06 @ 9:59 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
den nomizo oti ftaine oi drivers. Dokimase na fortoseis sta decks, to IDIO tragoudi kai ksanadokimase. Pantos auto pou perigrafeis einai kineziki spazokefalia.
Kati mou leei pos tha ksethapseis tin Hercules I.
 

发表时间 Mon 27 Mar 06 @ 11:00 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
gia na gyriso sti hercules APOKLIETAI! de ksero an ftaine oi drivers alla oi drivers den pane kala... kano tis epiloges mou apo ta options pou exoun oi drivers, kai opote theloun apothikeuontai kai tin epomeni fora einai ta idia i allazoun mona tous!
episi osoi exoun ti hercules 1 tha exoun paratirisei oti ta eq (treble, medium, bass) den einai apolyta sosta me to vdj! diladi an ta exoume ola sti mesi, sto vdj fainetai oti einai mia skalitsa aristera ola! an ta kounisoume ola ligo deksia sti hercules 1 tote sto vdj ta dixnei akribos sti mesi! den ksero an einai lathoas auto alla sti hercules mk2 kai ola ok ektos apo ta medium! kai ta dyo! gia na fanei sto vdj sti mesi prepei na einai sti mk2 ligo deksiotera apo ti mesi....

pantos i etairia hercules einai ENTELOS gia to P0^+S0!
ektos apo ta problimata pou eixe i hercules 1, ego tha ntrepomoun na bgalo ti mk2 me TA IDIA koumpia kai as douleuoun mexri tora.... den einai dynaton na balei mia etairia koumpia apo lastixo! ta mikra ta koumpakia px. |< kai >| gia to track de douleoun sosta! tha mporousan na baloun alla koumpakia pio eukola sto patima... kai genika se alla sximata! i mk2 den einai to epomeno montelo tis hercules, einai i epidiorthosi tis hercules 1! alla kai pali de douleuoun ola toso sosta opos toulaxiston lene oti tha eprepe na douleuei....

ntropi tous!
 

发表时间 Mon 27 Mar 06 @ 10:10 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
ntropi symfono, tora balane 4 epafes karbounakia sta mpouton anti 2 diabasa kapou..,
ksodeytikane...
Oi drivers tous einai xalia panta, tin 1 tin douleya xoris drivers,.. tin eblapan ta windows san hid device (joystick)
 

发表时间 Tue 28 Mar 06 @ 3:29 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
molis eida oti ti mk2 ti poulaei to idio magazi pou ti pira 269 euro! eno ego tin agorasa 236! de mporo na katalabo giati pige toso.... tha to psakso pantos...
 

发表时间 Sun 16 Apr 06 @ 9:49 pm
paidia giasas poylao to hercules rmx kenoyrio to exo mia evdomada poli kalo ala emena den me volevi to programa
to dino 200€ H to andalaso me to dj console mk2
 

发表时间 Wed 15 Oct 08 @ 9:20 am
re pedia as me boithisei kapios sas pleasaro...eno kano tin egkatastasi kanonika..katebazo kai tous kenurgios drivers apo tin selida ts.hercules.com mou bgazei ena problima to ejis:"(Please disconnect and then reconnect the USB cable on the back of the Hercules Dj devisethe one identified with the CUE and PLAY/PAUSE leds on).ti prepei na kano re pedia..as me boithisei kapios kai kati akoma den anabei kanena fotaki pano stin consola!!patas tipota mipos gia na anapsi?
 

发表时间 Thu 23 Oct 08 @ 6:25 pm
MC HIGHPRO InfinityMember since 2008
geia sas. gia na doulepsei to hercules mk2 me to virtualdj thelei kai amplifier se opiondipote megafono oi prepei na agoraso kai amplifier me megafono mazi. agorasa to hercules mk2 kai thelo na xero pos douleuei.
 

发表时间 Mon 10 Nov 08 @ 1:14 am
91%