快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: Beginners only, Νεοι Virtualdj.: Για κανόνες, Info & FAQ στην πρώτη σελίδα - Page: 4

由于该帖子的部分内容已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

PANOSVPRO InfinityMember since 2007
katevases s/w h skin?
apo pou akrivws to katevases?
 

发表时间 Tue 07 Mar 06 @ 10:42 am
teo74grHome userMember since 2006
katevasa skin s/w den ksero ti einai kai pao pou mporo na katevaso?
 

发表时间 Tue 07 Mar 06 @ 10:54 am
teo74grHome userMember since 2006
mporeite na me voh8eisete pos mporo na katevaso ena version tou virtoual dj?
 

发表时间 Tue 07 Mar 06 @ 6:19 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
 

发表时间 Tue 07 Mar 06 @ 9:00 pm
gia sas paidia kai pali..tha borousate na me voithisete leptomeros sto pos tha syndeso mia usb karta ixoy poy exo me to laptop kai me mixti?einai i terratec aureon mk2 5.1.exo kai 2 zeygaria mini jack se rca.i karta exei rear- front -csub-kai line in.phones kai mic.kai ti settings tha kano apo to virtual dj?ta akoystika pane sto laptop sto mixti i stin karta ixoy?ta exo syndesei me to mixti alla den mou vgazei xsexoristi exodo ana kanali.moy paizoun kai ta dyo deck apo 1 line in toy mixti.sygnomi an zitao polla..eyxaristo..
 

发表时间 Thu 09 Mar 06 @ 3:38 pm
r1ddl3rHome userMember since 2006
xairetw tin parea tou forum.

exw to virtual dj 3.2,2 kartes ixou(sb live digital 5.1 & realtec ac97[3 eksodous]) k ena meikti TELE 4kanalo (palios alla kalos).auto pou thelw einai na kanw tin miksi by my own hands ennowntas ap'ton meikti k oxi ap to keyboard.na elegxw to crossfading apton meikti k na st'akoustika n'akouw to allo deck.gnwrizei kaneis na mou pei pies einai i aparaitites sindeseis k rithmiseis pou prepei na ginoun?
 

发表时间 Mon 20 Mar 06 @ 5:49 pm
r1ddl3rHome userMember since 2006
να γινω πιο σαφης:
εδω ειναι φωτος του μεικτη
http://img378.imageshack.us/my.php?image=meiktis19jz.jpg http://img460.imageshack.us/my.php?image=realtecac977la.jpg


κ εδω απ'τις καρτες:

http://img72.imageshack.us/my.php?image=meiktis21qf.jpg
http://img392.imageshack.us/my.php?image=sb515zo.jpg

τωρα θελω να συνδεσω το μεικτη στο pc κ να κανω εξωτερικη μιξη(απ'τον μεικτη δηλ) μεσω του virtual dj,δηλ να χρησιμοποιω τα dexx του.
οποιαδηποτε ιδεα δεκτη.ευχαριστω!
 

发表时间 Mon 20 Mar 06 @ 9:50 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Giati ego pote den ekana tetoies erotiseis, poio eksypnos den nomizo na eimai, etoima ola sto piato... den ginetai... psaxnoume kai ligo.

Kai na ginw ligo kynikos ? na sou pw oti ayto ginetai me tin full version enw einai profanes oti exeis tin spasmeni ?

ps. tha eixes kalyteri antimetopisi an eixes agorasmeno to programma kai den itan 03.35 to prwi..
(eixa kai asximi mera simera btw..)
 

发表时间 Tue 21 Mar 06 @ 2:36 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
eeeeeelllleeooosss kammia pi$%^a 8es??? user manual agori mou...diavase to ...vale ligi fantasia...mipws na r8oume spiti na sto settaroume? btw o miktis einai gia petama..
 

发表时间 Tue 21 Mar 06 @ 9:38 am
r1ddl3rHome userMember since 2006
bravo paidia,eugenestatoi eiste....na ste kala...wraios tropos na kalwsorizete kapoion sto forum.alla logiko afou tha eiste oi official gialistes twn cd tou tiesto k tou van dyk,gt na katsete n'asxoleithite mazi mou.eleos....prosekste tin eksipnada gt tha ksexiliseil..
 

发表时间 Tue 21 Mar 06 @ 10:22 am
mich89Home userMember since 2006
kalispera paidia kai egw me tin seira m pira to virtual dj apo ena filo m dj kai twra thelw tin voitheia sas......exw karta ixou soundblaster 5.1 surround tis creative kai mia onboard p eixe i moherboard....pws mporw na kanw config tin karta m etsi wste na mporw na enwsw ta speakers ta opia einai 5.1 surround...tha ithela na rwtisw pws mporw na enwsw ta headphones etsi wste me to virtual dj na akouontai ta headphones sti mia plaketa t virtual dj kai ta speakers stin alli???.....sas parakalw apantiste oso pio grigora mporeite xreiazomai tin lusi gt prepei na kanoume parti gia na to kayoume molis teliwsei to sxoleio....




eyxaristw ek to proterwn.....



Marios Michael


Pc maniac :P:P
 

发表时间 Mon 22 May 06 @ 3:57 pm
exw to virtualdj alla akoyw mono to ena tragoydi,ti na kanw gia na ta akoyw kai ta 2 gia na mixarw;
 

发表时间 Fri 02 Jun 06 @ 5:56 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
auto einai apo ta vasika adynata simeia tou VDJ. Yparxoun omos kapoia skins (den thymamai poia) sta opoia mporeis na akouseis kai ta dyo decks sta akoustika. Prosekse omos den akous to apotelesma dld tin eksodo master, para mono ta dyo decks na paizoun. An dld "paizeis" me to crossfader den tha akous to apotelesma twv paixnidiwn sou. Elpizo na katalabes.
 

发表时间 Fri 02 Jun 06 @ 6:35 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
ginetai kai to exo ksanapei se allo topic

na kaneis mix ta 2 tragoudia kai na ta akous esy apo ta akoustika, eno tautoxrona sta ixeia ekso akougetai 1 tragoudi. sosta?
loipon pare ena xarti kai grafe....
-Pata "Config"
-Meta "Keyboard Shortcuts"
-Meta "Add"
-Bres "System Volume", kai meta "Headphone_mix"
-Sto koutaki Value grapse "4096"
-Meta kane klik pano-pano pou leei "Key", kai meta pata ena opoiodipote koumpi thes esy apo to keyboard.
-Meta ok

Meta bale to diakopti ton akoustikon tis mk2 sto "Deck A".
Afou to kaneis auto, pata to koumpi pou eixes balei apo to keyboard sto proigoumeno bima.

Tora ti egine: paizei ena tragoudi ekso sta ixeia, fortoneis ena deutero tragoudi kai patas play, esy apo ta akoustika akous kai ta 2 tragoudia, eno sta ixeia mono to proto! (enoeite oti sto deutero tragoudi to volume tha to exeis min kai to proto sto max gia na akougetai apo ta ixeia)

An tora thes (opos kano ego) apo ta akoustika na akous mono to deutero tragoudi eno tautoxrona paizei ekso sta ixeia to proto, sto koutaki Value grafeis "0".
 

发表时间 Fri 02 Jun 06 @ 9:48 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
aledjo to idio pragma leme esy to les ollandezika kai ego belgika.

OMOS, den akous pragmatika to "apotelesma" tis miksis, apla akous kai ta dyo kommatia sta akoustika. Kounontas to crossfader allazeis to apotelesma tis miksis to opoio akougetai sta ixeia OXI omos sta akoustika. Dld the eprepe na yparxei dynatotita na akous kat'epilogi 4 pragmata (Deck A, Deck B, Decks A+B to ena sto aristero kai to allo sto deksi as poume, kai Mix)

PS a.An kano lathos einai epeidi ta belgika mou einai polu xalia.
b. O filos mas den eipe oti exei tin MK2

 

发表时间 Sat 03 Jun 06 @ 12:54 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
nai den eipa to anitheto. etsi einai....
yparxei mk2 sto keimeno giati to ekana copy-paste, alla kai xoris mk2 pali to idio einai....
 

发表时间 Sat 03 Jun 06 @ 11:06 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Aledjo diabase pali auto pou egrapsa kai pes mou an symfoneis, alla diavase to.
 

发表时间 Sat 03 Jun 06 @ 11:21 am
Exw provlima me to automix 8elw na paizei to pc kapoioe wres mono tou kai otn tou vazw tragoudia kanei mix mono toy alla mixarei ta kommatia apo ekei pou epillegei to idio,yparxei kapoia rythmisi na paizei ta kommatia apo tin arxi mexri to telos opws einai kai aplos na mixari sto telos to kommati
 

发表时间 Sat 03 Jun 06 @ 3:10 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
@djdad nai symfono mazi sou!
sta akoustika mporeis na akouseis kai ta dyo deck tautoxrona san einai mix, de mporeis omos na paikseis me tragoudia me crossfader....
auto ginetai me tis odigies pou egrapsa sto allo post alla kai me alla skins opos les esy...

aplos i mk2 dinei ti dinatotita na akous kai ta 2 tragoudia apo ta akoustika se ksexoristo afti! diladi to deck A sto aristero afti kai to deck B sto deksi afti!

xoris mk2 mporeis mono na akous se mix kai ta 2 tragoudia tautoxrona apo ta akoustika...
 

发表时间 Sat 03 Jun 06 @ 5:25 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
ok aledjo symfoname.

Spyro min epanalambanesai. Grafontas to idio pragma se dyo meries to mono pou kataferneis einai na pianeis xoro. (san tis ksanthies to proi sto krebati sou-polu kalo e?)
 

发表时间 Sun 04 Jun 06 @ 1:16 am
10%