快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: Slideshow ,επιλογη φακελου προβλημα
καλησπερα σας

εχω το εξης ..κουφο προβλημα :

οταν παω να επιλεξω φακελο ή αλλο σκληρο για την προελευση των φωτο-video κλπ , μου ανοιγει μονο την επιφανεια εργασιας και τους υποφακελους της. Δεν μπορω να επιλεξω καποια αλλη τοποθεσια σε αλλο σκληρο

τι εχει γινει ? ξαφνικα εγινε ?
 

发表时间 Fri 26 Jan 24 @ 6:09 pm
Εδώ δουλεύει κανονικά.

Ερώτηση:
Ο τύπος λογαριασμού που έχεις στα Windows είναι Administrator ?
 

发表时间 Sat 27 Jan 24 @ 2:27 pm
ναι ειναι
μεχρι προσφατα (πριν 2-3 εβδομαδες) επαιζε κανονικα
ανακαλυψα οτι εαν ανοιξω ενα φακελο απο την επιφανεια εργασιας (μεσα απο το παραθυρο αυτο της επιλογης φακελου) μετα μου εμφανιζει και τους σκληρους, αλλα οχι παντα.

δεν θυμαμαι να εχω αλλαξει κατι στις ρυθμισεις των windows σε οτι αφορα την προβολη φακέλων.

υπαρχει καποια ρυθμιση που να το κανει αυτο ?

αρχιζω να πιστευω οτι εχω ..φαντάσματα στο pc μου

στα laptop ολα καλα, στο desktop win10 το κανει που ειναι για δοκιμες.

Και κατι αλλο που προεκυψε χτες βραδυ :

Συνδεσα το laptop μου (i7 11th, 16 gb ram , 3070 nvidia) με hdmi σε οθονη (samsung smart 55) που την εβλεπε με αναλυση 3840 x 2160 (ή κατι τετοιο) και καθε λιγα δευτερολεπτα εκανε διακοπες στο σημα που εστελνε , σαν να εχανε η τηλεοραση το laptop.

Το vdj επαιζε κανονικα και εστελνε εικονα αλλα η τηλεοραση σκοτεινιαζε & εβγαζε το μηνυμα επιλογης πηγης καθε τοσο.
η εικονα που εστελνα ηταν απο 720p μεχρι και 2κ χωρις να αλλαξει κατι

Το laptop αυτο εχει συνδεθει με αρκετα συστηματα προβολής οπως οθονες,led wall κτλ απο full hd μεχρι και 4κ αναλυση χωρις προβληματα.

κατεβασα μεχρι και την ανανεωση της οθονης του laptop απο τα 144 hz στα 60 μηπως και ...αλλα δεν δουλεψε.
μετα κατεβασα την αναλυση της 2ης οθονης στα 1920χ1080 αλλα και παλι δεν δουλεψε.

Στην ιδια οθονη αυτη συνδεομαι αρκετες φορες με αλλο laptop με gtx1060 3gb και ολα καλα.
Το καλωδιο hdmi ειναι αρκετα χοντρο και δεν ξερω εαν ειναι hdmi 1 ή 2 ή 2,1
ξερω οτι τοποθετηθηκε στον χωρο περιπου 4-6 χρονια πριν σαν μονιμη εγκατασταση

παιζει να ειναι αυτο δηλαδη το καλωδιο που ειναι hdmi 1 ισως ?

παντως σημερα το πρωι σε δοκιμη στο σπιτι στην οθονη σαλονιου με αναλυση 1920χ1080 και με καλωδιο δικο μου hdmi 2.1 ολα καλα στην προβολη

 

发表时间 Sat 27 Jan 24 @ 2:58 pm