快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: εντολη?
εχω σκιν με 4 ντεκ οποτε δεν τα εχω σε big mode ( για εξοικονομηση χωρου-οθονης)
δεν μου εμφανιζονται λοιπον τα pads για να κοψω τα vocals οποτε τα θελω
εχω ενα custom button που ενεργοποιει τα stems μηπως μετα απο αυτο να κανω αλλο ενα που θα κοβει τα vocals?η προτεινετε καποια καλυτερη λυση?
ευχαριστω καλη χρονια καλες μιξεις!!!!
 

发表时间 Mon 09 Jan 23 @ 9:43 pm
τωρα εγω μαλλον εχω κανει ανοητη ερωτηση γιαυτο δεν απανταει κανεις αλλα ακομα δεν μπορω να δουλεψω τα στεμς οπως με βολευει μηπως με μια εντολη θα μπορουσε να ενεργοποιουνται τα στεμς και ταυτοχρονα να ενεργοποιουνται τα vocals? ( λεω εγω τωρα )
 

发表时间 Mon 16 Jan 23 @ 9:17 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
μπορεις με ενα κουμπι να ενεργοποιεις το stem engine και μετα (αφου περιμενεις και σκαναριστουν) να εχεις ενα αλλο κουμπι κοβεις τα vocal.
για να τα κανεις με ενα κουμπι ολα θεωρητικα θα γινεται αλλα υπαρχει ο παραγοντας του χρονου για το σκαναρισμα που ειναι μεταβλητος και αρα οχι συγκεκριμενος
 

发表时间 Mon 16 Jan 23 @ 9:30 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
εγω στο κουμπι εχω βαλει παντως αυτο setting 'stemsRealTimeSeparation' 'Disabled' ? off & setting 'stemsRealTimeSeparation' 'Enabled' : on & setting 'stemsRealTimeSeparation' 'Disabled'
 

发表时间 Mon 16 Jan 23 @ 10:39 pm
θενκ γιου πανο θα το δοκιμασω
 

发表时间 Tue 17 Jan 23 @ 10:53 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
αυτο ειναι μονο για ανοιγμα κλεισιμο stem engine.. αυτο που χω παρατηρησει ομως ειναι οτι στο m1 που χω (δε ξερω αν γινεται και στα win που μαλλον θα γινεται) αν εχεις ηδη φορτωμενο τρακ και το "πατησεις" δε το σκαναρει , πρεπει να κανεις unload-load για να ξεκινησει..
 

发表时间 Tue 17 Jan 23 @ 10:57 am
ναι οντως θελει ξαναφορτωμα για να δουλεψουν τα στεμς
αλλα αν αυτος ο κωδικας απλα ανοιγει τα στεμς δεν μου κανει γιατι εχω ηδη custom button για αυτη την δουλεια
 

发表时间 Tue 17 Jan 23 @ 7:08 pm