快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: Πως επιλέγω τον τύπο των Stems (1.0 ή 2.0) - Page: 2
djsadimPRO InfinityMember since 2006
και εγώ με το eqmode EZRemix έχω καταβολευτεί ακόμα και με τον παλιό αλγόριθμο το αποτέλεσμα στις mix είναι super
αυτο τον καιρό έφτιαξα μια pad page με hotcues και stems που εχει και καποια εφε της καινουργιας pad page stems + fx που μάλλον θα με βοηθήσει πολυ
;)
 

发表时间 Wed 16 Nov 22 @ 10:14 am
... και εγώ μετά από κάμποσες δόκιμες τα πάρκαρα στο EQ σε EZRemix .... κόβοντας vocals φτιάχνεις πόρτες όπου γουστάρεις, και τώρα τελευταία βλέπω οτι παίζοντας με το instruments έχεις ακόμα ποιο ωραίες και smooth μεταβάσεις ... ή στη διάρκεια της αλλαγής παίζεις την μουσική του προηγούμενου με τα λόγια του επόμενου ή τουμπαλιν .... αφού σκέφτομαι τα instruments να τα μαπαρω στο cross fader ... ...γενικά μπορείς να κάνεις παπάδες, αρκεί να έχεις τέσσερα χέρια ...

και εμένα τα 2.0 μου πέσανε βαριά ... δουλεύω με intel Nuc και ενώ τα 1.0 τα παίζουν σφαίρα με τα 2.0 δεν την παλεύουν ούτε για αστείο ... φλέρταρα για λίγο με την ιδέα της eGPU αλλά τελικά κατέληξα οτι κάνω μια χαρά τη δουλειά μου και με τα 1.0 ...
 

发表时间 Wed 16 Nov 22 @ 10:14 am
djsadim wrote :
και εγώ με το eqmode EZRemix έχω καταβολευτεί ακόμα και με τον παλιό αλγόριθμο το αποτέλεσμα στις mix είναι super
αυτο τον καιρό έφτιαξα μια pad page με hotcues και stems που εχει και καποια εφε της καινουργιας pad page stems + fx που μάλλον θα με βοηθήσει πολυ
;)

για δωσε καμια ιδεα....!!

 

发表时间 Wed 16 Nov 22 @ 10:50 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
dimitris_g wrote :
djsadim wrote :
και εγώ με το eqmode EZRemix έχω καταβολευτεί ακόμα και με τον παλιό αλγόριθμο το αποτέλεσμα στις mix είναι super
αυτο τον καιρό έφτιαξα μια pad page με hotcues και stems που εχει και καποια εφε της καινουργιας pad page stems + fx που μάλλον θα με βοηθήσει πολυ
;)

για δωσε καμια ιδεα....!!






 

发表时间 Wed 16 Nov 22 @ 11:52 am
 

发表时间 Wed 16 Nov 22 @ 3:06 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
H GTX 1060 είναι στο όριο για Stems 2.0. Aπό την αμέσως επόμενη γενιά 16xx , ξεκινάμε να λέμε ότι είμαστε "ΟΚ".
Τι σου γράφει στο Log Report.txt (/Documents/VirtualDJ) σχετικά με GPU speed ? Λογικά θα είσαι κάτω από x10.0
 

发表时间 Wed 16 Nov 22 @ 3:27 pm
Νομίζω τελικά αυτό μου κάνει κι εμένα και νόμιζα ότι φταίει η εντολή... Θα το δω και στην πράξη το Σάββατο που δουλεύω...αλλά η πρώτη εντύπωση είναι αυτή
 

发表时间 Wed 16 Nov 22 @ 3:29 pm
log report βλέπω και εχει πολλες εγγραφες δεν βλέπω που το γραφει και μετα εχει log report.txt1 αλλα δεν ανοιγει
 

发表时间 Wed 16 Nov 22 @ 3:39 pm
Στο τέλος του Log Report.txt

To Log Report.txt1 είναι προφανώς κάτι που έκανες μετονομασία κάποτε. Και δεν ανοίγει γιατί η κατάληξη είναι txt1
 

发表时间 Wed 16 Nov 22 @ 3:42 pm

Αυτό βγαζει
 

发表时间 Wed 16 Nov 22 @ 3:49 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Προφανως το είχες ανοιχτό από τα Settings και όλο αυτό τον καιρό το έχει γεμίσει με πληροφορίες.
Μπορείς να το κλείσεις από CreateMidiLog (βάλτο στο Νο).
Λογικά θα υπάρχει στο τέλος του αρχέιου αν το ανοίξεις, αλλά μπορείς να το σβήσεις και το VDJ θα το ξαναδημιουργήσει.
 

发表时间 Wed 16 Nov 22 @ 3:57 pm
Ναι το ειχα ανοιχτό. Το εκανα διαγραφή και πειραματιστικα λιγο αλλα δεν εχει δημιουργήσει άλλο

αυτό εβγαλε μετα απο παίδεμα
 

发表时间 Wed 16 Nov 22 @ 4:18 pm
Δεν δουλεύει σταθερα ούτε με stems 1 βγαζει το παραπανω μήνυμα και παγώνει η οθόνη ακόμα κι αν επιλέγεις redused quality προς το παρον οπισθοχώριση εκδοσης σ αυτό το laptop.
Το ίδιο μετα από δοκιμή και με rtx 2060
 

发表时间 Wed 16 Nov 22 @ 8:23 pm
Ερώτηση: Το laptop έχει 2 κάρτες γραφικών; (Λογικά ναι)
Μπορείς να δεις η ρύθμιση skinUseLowPowerGPU τι τιμή έχει;
Μπορείς να δοκιμάσεις να την αλλάξεις (λογικά σε Low Power) και να δεις αν αυτό βοηθάει ή όχι;
 

发表时间 Wed 16 Nov 22 @ 9:18 pm
Είναι default θα το αλλάξω.
 

发表时间 Thu 17 Nov 22 @ 6:52 am
Στο laptop με την rtx 2060 παρατήρησα ότι στις γρήγορες αλλαγές επειδή μάλλον δεν προλαβαίνει να δημιουργήσει τα stems 2 γυρνάει στο eq με αποτέλεσμα να σου το μεταβάλλει ενώ εσύ εχεις επιλέξει τα stems 2
Πως πάω στα stems 1 χωρίς να παίρνω το παρακάτω μήνυμα και να είναι ακριβώς όπως πριν τα stems 2 γιατι μόνο με την επιλογή redused quality υπάρχει ακόμα το πρόβλημα?
 

发表时间 Thu 17 Nov 22 @ 9:27 am
stemsAllowReducedQuality = Always
 

发表时间 Thu 17 Nov 22 @ 9:30 am
PhantomDeejay wrote :

setting 'stemsRealtimeSeparation' 'Disabled' ? off & setting 'stemsRealtimeSeparation' 'Enabled'  & setting 'eqMode' 'EZRemix' : on & setting 'stemsRealtimeSeparation' 'Disabled' & setting 'eqMode' 'Frequency'


Γράφοντας το κουμπί με αυτό τον τρόπο, όταν ο διαχωρισμός σε πραγματικό χρόνο είναι ενεργοποιημένος, το κουμπί θα ανάβει κιόλας. Έτσι θα ξέρεις αν τον έχεις ενεργοποιημένο ή όχι.


Λοιπόν η εντολή λειτουργεί άψογα και όπως ακριβώς ήθελα.. επίσης άψογα λειτουργούν και τα stems 2.0 σε rtx2070
μετά από το πρώτο dj set σε cafe με αυτή την έκδοση! Πραγματικά εντυπωσιακό το αποτέλεσμα! Μένει να δούμε και το Σάββατο που οι ταχύτητες θα είναι πολύ πιο γρήγορες αν και πλέον δεν έχω αμφιβολίες για το αποτέλεσμα!


 

发表时间 Thu 17 Nov 22 @ 10:20 pm
Τελικά δουλεύει άψογα , καλύτερα από κάθε προσδοκία! Και το αποτέλεσμα φοβερό! Μπράβο!
 

发表时间 Sun 20 Nov 22 @ 8:16 pm
*.*
Ακυρο ...το βρηκα
 

发表时间 Tue 22 Nov 22 @ 8:42 pm