快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: Προβλημα με database
Χαιρετω την ομαδα, εχω κατι χρονια να γραψω εδω, δεν χρειαστηκε, δεν εχω προβληματα κτλ
Τωρα ομως θελω συμβουλες
Εκανα εναν εξωτερικο δισκο κλωνο για backup, επισης αντεγραψα την database και τα settings απο τον φακελο εγγραφα/VirtualDj και τα εβαλα αντιστοιχα στον κλωνο δισκο
Κουμπωνω τον κλωνο στο Mac, ολα καλα, βλεπω και τους δυο δισκους κτλ
Οταν ομως αφαιρω τον κλωνο και ανοιγω το Virtual χανονται ολα τα cue, δηδ δεν βλεπει την εσωτερικη database καθολου. Αν ξανακουμπωσω τον κλωνο ολα οκ, αρα βλεπει την db του κλωνου
Το διορθωνω κανοντας απαναφορα την τελευταια backup database, που ευτυχως παιρνω συχνα
Μηπως ειναι θεμα καποιας ρυθμισης?
Ευχαριστω
 

发表时间 Fri 19 Nov 21 @ 6:02 pm
Η βάση του εξωτερικού δίσκου δεν είναι η ίδια με τη βάση του εσωτερικού δίσκου.
Οπότε κακώς αντέγραψες τη βάση από το Documents\VirtualDJ στον εξωτερικό δίσκο.
Ο σωστός τρόπος για backup από εσωτερικό σε εξωτερικό δίσκο είναι αντιγραφή των αρχείων από τον εσωτερικό στον εξωτερικό μέσα από τον Browser του VirtualDJ (και έτσι το VirtualDJ θα ενημερώσει αυτόματα τη βάση του εξωτερικού δίσκου με όλες τις απαιτούμενες πληροφορίες)
 

发表时间 Fri 19 Nov 21 @ 10:16 pm
Ευχαριστω πολυ, θα επαναλαβω την διαδικασια οπως λες και θα επανελθω
Χαρηκα που τα ειπαμε μετα απο καιρο
 

发表时间 Fri 19 Nov 21 @ 11:10 pm
Αυτο με την database δεν το ηξερα, νομιζα πως ηταν ιδιες
Λογο του οτι αυτο το θεμα το εχω κανα χρονο και ενανα κατα καιρους διαφορες δοκιμες , (με αποτελεσμα να εχω χασει πολλες πληροφοριες απο κομματια,) υπαρχει περιπτωση να εχω βαλει την db του εξωτερικου μεσα στα εγγραγα και να μην το θυμαμαι
Αν ειναι ετσι θα δουλευε?
Ξερεις, με την συγκεκριμενη db δουλευω πανω απο 10 χρονια , εχει πολυ πληροφορια μεσα και την εχω κανει λιγο μανταρα τελευταια
 

发表时间 Sat 20 Nov 21 @ 7:39 pm
 

发表时间 Sat 20 Nov 21 @ 9:20 pm
Λοιπον εκανα τον κλωνο μεσα απο το Virtual και με την πρωτη ματια ολα δειχνουν οκ
Ευχαρισω την ομαδα για την βοηθεια
 

发表时间 Sun 21 Nov 21 @ 10:57 am