快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: VDj 8...δεν "βλεπει" την κονσολα

由于该帖子已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

Μπορει καποιος να καταλαβει γιατι καθε φορα που ανοιγω το προγραμμα δεν "βλεπει" την κονσολα ??? αλλα αν το κλεισω και ξαναανοιξω το προγραμμα τοτε ολα καλα...
Υ.γ : την καρτα ηχου της κονσολας την "βλεπει" ΚΑΙ την πρωτη φορα, τα κουμπια, faders κτλ ομως δεν δουλευουν.
Η κονσολα ειναι : Akiyama Tempus, VDJ 8.2 v3523 σε win 10 pro 64bit.

Το προβλημα το λυνω μεχρι στιγμης ανοιγοντας-κλεινοντας και ξανα ανοιγοντας το προγραμμα καθε φορα

 

发表时间 Wed 25 Jan 17 @ 3:31 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Anoigeis ton ypologisti me tin konsola sto USB ?
An nai, dokimase na anoikseis ton ypoligisti xwirs tin konsola sto USB, meta vale to USB, perimene 5-10 deuterolepta kai meta anoikse to VirtualDJ. Apotelesma idio ?
 

发表时间 Wed 25 Jan 17 @ 5:40 pm
Η κονσολα ειναι μεν συνδεμενη με το usb αλλα κλειστη !!!
Πρωτα ανοιγω τον υπολογιστη, μετα συνδεω τον εξωτερικο σκληρο και μετα δινω ρευμα στην κονσολα.
Θα δοκιμασω και χωρις καλωδιο αν ειναι αυριο και θα επανελθω...
 

发表时间 Wed 25 Jan 17 @ 7:53 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Tote dokimase kai to anapodo (dld na anoikseis ton ypologisti me to USB syndedemeno)
 

发表时间 Wed 25 Jan 17 @ 11:54 pm
Οπως και να το ανοιξω το vdj (με αναμενη η' σβηστη την κονσολα, με συνδεμενο καλωδιο η' οχι) ...ΔΕΝ την "βλεπει".
Αν ομως κλεισω το Vdj και το ξανανοιξω ολα καλα.
Και επαναλαμβανω οτι την καρτα ηχου την βλεπει απο την πρωτη φορα. Τα ποτενσιομετρα-κουμπια δεν δουλευουν.
Στα options-controlers την βλεπει δηλωμενη και εκει απο την πρωτη φορα.
Περιεργα πραγματα...και δεν ειναι το μοναδικο προβλημα αφου η συγκεκριμενη κονσολα κανει "χαζα" γενικοτερα με το vdj
 

发表时间 Sun 29 Jan 17 @ 7:13 pm
Η κονσολα ερχοτανε traktor ready αλλα δινουνε επισημο map απο την εταιρια και για το virtual http://www.akiyamadj.com/akiyama+tempus+2+channels+midi+controller-p-TEMPUS.html?language=en
Το traktor δεν το εγκατεστησα ποτε, ουτε καν το εχω δει (φανατικος με το virtual) και η αληθεια ειναι οτι περισσοτερη φασαρια βλεπω να κανω οτι περιεγραψες πιο πανω, παρα να το ανοιγοκλεινω 2 φορες καθε φορα.
Το πιο βασικο ειναι οτι δεν θελω να "σκαλισω" τον υπολογιστη που παιζει αψογα με το virtual, για ευνοητους λογους ;)
Καποια στιγμη ομως θα το δοκιμασω στον υπολογιστη του σπιτιου (εκει δεν με νοιαζει) και αν κανει το ιδιο συμπτωμα θα σου στειλω το αρχειο.
Σ ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου :)

υ.γ.: Με αυτο το αρχειο, υπαρχει περιπτωση να καταφερεις να βρεις γιατι η κονσολα "τρελαινεται" καποιες φορες και οταν παταω "play" ειναι σαν να εχω πατησει και καποιο αλλο κουμπι της κονσολας? (loop-effect-samplers...)
 

发表时间 Tue 31 Jan 17 @ 4:21 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
To "episimo" mapper einai profanws auto pou exoume ftiaksei emeis kai einai enswmatomeno stin version 8. An to exeis egkatastisei, to enswmatwmeno tha eksakolothei na exei proteraiotita enanti autou.
Yparxei mia mikri perptwsi , se kapoia stgmi pou i konsola gia kapoio logo na xanei to sima, na exei epidrasi auto to arxeio pou logika exeis sto /Devices folder mexri na tin "ksanadei" to VirtualDJ kai na efarmostei o enswmatwmenos mapper, gia auto synistatai na ton vgaleis (an yparxei tetoio arxeio sto /Devices folder)

Ta arxeio pou sou zitisa endexomenws na "apokalypsei" kapoia pragmata, sigura tha vioithisei to arxiko sou thema (an den to kanei sto Traktor), twra an voithisei se kati allo, den to kserw.
 

发表时间 Tue 31 Jan 17 @ 7:22 pm
Οχι το αρχειο δεν το εχω εγκαταστησει στο vdj 8, αφου τη βλεπει μονο του.
Το ειχα εγκαταστησει ομως μεχρι και την version 7 αναγκαστικα για να την αναγνωρισει.
Και στις 2 περιπτωσεις εχει θεμα η κονσολα με διαφορα "χαζα" τα οποια εχουν αναφερθει και απο αλλον φιλο συναδελφο εδω στο φορουμ.
Εχω αλλαξει καλωδιο, εχω αλλαξει υπολογιστη, πηγα απο το vdj 6 στο 7 και τωρα στο 8...τα ιδια κανει.
Αρα εχει καποιο θεμα η κονσολα...και προς θεου δεν εχει να κανει με το vdj.
Αν βρω χρονο και ορεξη για πειραματα, και αν δεν την εχω πεταξει σε κανα τοιχο μεχρι τοτε, θα επανελθω.
Ευχαριστω πολυ
 

发表时间 Tue 31 Jan 17 @ 8:01 pm


(陈旧帖子或论坛版块会自动关闭)