快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: MAYA 44 usb??? kapoies erwthseis pros tous katoxous ths kartas ayths

由于该帖子已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

mia pou twra arxizw n pairnw ton exoplismo mou, skeftomai n arxisw me mia kalh karta hxou gia to laptop mou.
ap oti diavasa k akousa genika, h sygekrimenh karta einai poly axiopisth lysh. exw omws kapoies erwthseis:

1) einai symvath me windows VISTA??

2) exei kalh enisxysh gia ta akoustika, h yparxei periptwsh n akougetai xamhla??

3) mporei n doulepsei me opoiodhpote midi controller k programma mixhs???
 

发表时间 Wed 14 Jan 09 @ 4:05 pm
leonidassr wrote :
mia pou twra arxizw n pairnw ton exoplismo mou, skeftomai n arxisw me mia kalh karta hxou gia to laptop mou.
ap oti diavasa k akousa genika, h sygekrimenh karta einai poly axiopisth lysh. exw omws kapoies erwthseis:

1) einai symvath me windows VISTA??

2) exei kalh enisxysh gia ta akoustika, h yparxei periptwsh n akougetai xamhla??

3) mporei n doulepsei me opoiodhpote midi controller k programma mixhs???


1) Nai kai an thes katevazeis kai tous drivers gia vista apo edo >>> http://download.esi-audio.com/?w=esi&p=40&g=2&l=en

2) Prosopika ego doulevo me mikti ki etsi den mporo na sou apantiso se ayto.

3) Logika kai apo oti ksero nai,an ki ego tin doulevo tora me to virtual kai mikti opos eipa
 

发表时间 Wed 14 Jan 09 @ 4:58 pm
thx yianni

oson afora thn enisxysh, mporei n veltiw8ei me preamplifiers??? (dn xerw k egw ti akrivws einai..... mallon mikroi enisxytes??)

k an nai, einai akrivoi, k pou mporw n vrw?
 

发表时间 Wed 14 Jan 09 @ 6:09 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
H karta Maya44USB douleuei apsoga se Vista. Einai apla mia karta ixou kai bebaia mporei na doulepsei me opoiodipote software, controller, eksoplismo klp. Oson afora gia syndesi akoustikwn tha xreiasteis opwsdipote proenisxysi, alla i gnwmi mou einai na tin kaneis me kapoio oikonomiko mikti. Allwste tha sou einai panta xrisimos.
 

发表时间 Wed 14 Jan 09 @ 6:16 pm
epeidh gia thn wra skeftomai ena f8hno MIDI controller (elleipsh fragwn...!) k o mikths dn 8a mou xrhsimeysei amesa, pws alliws mporei n ginei h proenisxysh???

(dwse mou k ena paradeigma oikonomikou meikth, gia n t xw ypopsin mou...)
 

发表时间 Wed 14 Jan 09 @ 6:24 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
An den pareis mikti pare karta ixou me proenisxysi san auti as poume http://www.esi-audio.com/products/u46se/

Gia mikti oi pio oikonomikoi einai oi Behringer, me 100 euros pairneis kapoious dikanalous trikanalous.
 

发表时间 Wed 14 Jan 09 @ 6:37 pm
 

发表时间 Wed 14 Jan 09 @ 6:41 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Pare tin prwti tin EMU pou apo oti eida exei kai Vista drivers. Tin alli den tin kserw.
 

发表时间 Thu 15 Jan 09 @ 3:51 am
 

发表时间 Thu 15 Jan 09 @ 7:55 am
telika phga mia volta ap ton naka k mou proteinan thn yamaha audiogram 3 (h opoia exei proenisxysh, se anti8esh me thn maya)
k h timh ths einai h idia (100 evra):

http://europe.yamaha.com/en/products/link/775002

h monh diafora pou me provlhmatizei einai oti h yamaha exei 1 stereo output, enw h maya 2.

8a mou xreiastei to deyetero stereo output gia kapoio logo??? (se ena aplo cafe bar, h syndesh ginetai ap thn karta ston mikth, opote dn vriskw egw kapoion logo)
 

发表时间 Thu 15 Jan 09 @ 11:45 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Gia na syndeseis mikti xreiazesai dyo stereo outputs. Logika i deuteri stereo output einai auti gia ta akoustika, alla den tha stin proteina.

An se endiaferei pantws exw mia U46SE sxedon axrisimopoiti me 50 euros. To link sto eixa dwsei pio panw.
 

发表时间 Thu 15 Jan 09 @ 12:11 pm
dn xerw an katalava kala. egw ennow oti syndeontas thn karta st ena kanali tou mikth kanw th douleia mou. swsta?
dhl apo t stero out ths kartas st stereo in tou enos kanaliou tou mikth.

opote to stereo out ths kartas paei ekei, k h exodos akoustikwn st akoustika mou. (ennow oti mia deyterh stereo out einai perith, dedomenou oti 8a parw midi controller k apla 8a xrhsimopoihsw to mikth tou magaziou gia na perasw ton hxo mou sta hxeia)

thx gia thn prosfora, alla einai ena filaraki mou st naka, k g ayto 8a thn parw apo kei logika
 

发表时间 Thu 15 Jan 09 @ 12:34 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
an einai na xrisimopoiiseis ton controller san mikti ok.
 

发表时间 Thu 15 Jan 09 @ 6:14 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
2 lekseis tha sou po: pare mikti...
esto kai enan tis plakas me 30 euro.
 

发表时间 Sat 17 Jan 09 @ 10:02 am
gia thn wra dn t skeftomai afou opou phgainw 8a exei mikth.
argotera omws mallon 8a to kanw
 

发表时间 Sat 17 Jan 09 @ 10:35 am


(陈旧帖子或论坛版块会自动关闭)