快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: προβλημα στα ακουστικα - Page: 1

由于该帖子的部分内容已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

καλημερα σας!αγορασα προσφατα μια κονσολα pioneer ddj 400 και παραλληλα αγορασα και το virtualdj!
σημερα λοιπον μου εκανε το εξης..
ενω επαιζα απο τις λιστες μου κανονικα οταν εκανα αναζητηση ενος κομματιου,το βρηκα και το φορτωσα στο ντεκ αμεσως μικροφωνιζαν τα ακουστικα..σκεφτηκα οτι ηταν τυχαιο..εκλεισα το προγραμμα εβγαλα και την κονσολα και εκανα ξανα εκκινηση προγραμματος..ολα καλα με τον ηχο στα ακουστικα..οταν ομως ξανακανα την ιδια ενεργεια να κανω δηλαδη αναζητηση και φορτωμα παλι τα ιδια..εβγαλα εβαλα τα ακουστικα αλλα το προβλημα παρεμεινε ιδιο..μονο αν κλεισεις το προγραμμα ερχεται παλι στα ισια του..και φοβαμαι αυτο μην γινει μεσα σε κοσμο..παρακαλω μια βοηθεια..

Ευχαριστω για τον χρονο σας!
 

发表时间 Wed 27 Mar 19 @ 8:19 am
Καλησπέρα και πάλι. .
Υπάρχει κάποιος που μπορεί να βοηθήσει? Μήπως δεν καταλάβατε τι συνέβη?
 

发表时间 Wed 27 Mar 19 @ 8:57 pm
Τι εννοείς με την φράση "μικροφώνιζαν τα ακουστικά"? Ότι παράχθηκε στα ακουστικά (και μόνο) ο γνωστός οξύς ήχος, ο οποίος παράγεται όταν στρέψουμε ένα μικρόφωνο προς ένα ηχείο?
 

发表时间 Wed 27 Mar 19 @ 9:03 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
τι σημαινει μικροφωνιζει? σαν να εχεις ενα μικροφωνο και ενω παιζει με ανοιχτη φετα να το πας διπλα στο ηχειο? feedback δλδ?
 

发表时间 Wed 27 Mar 19 @ 9:09 pm
Καλή σας ημέρα!
Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον! Όταν λέω μικροφωνιζει εννοώ ότι όπου υπάρχει μπάσο,σε κάθε μπότα δηλαδή, ακούγεται ο κλασσικός ήχος του μικροφωνισμου..σαν μικροφωνισμος με ρυθμό δηλαδή και η φωνή ακούγεται με Έκο..ένα περίεργο πράγμα. .δεν το έχω ξανασυναντησει..σας βοήθησα καθόλου?
 

发表时间 Thu 28 Mar 19 @ 5:56 am
Το VDj είναι αυθεντικό (αγορασμένο) ή cracked?
 

发表时间 Thu 28 Mar 19 @ 6:53 am
Είναι αγορασμένο! VirtualDj home! Αν δεν μπορούμε να βρούμε άκρη εδώ που μπορώ να απευθυνθώ να το λύσω. .είναι μεγάλο πρόβλημα. .Όταν συμβαίνει αυτό δεν μπορείς πλέον να ακούσεις ...είναι ενοχλητικό! Και όσα τραγούδια και να αλλάξεις αυτό παραμένει!
 

发表时间 Thu 28 Mar 19 @ 7:49 am
Μισό, γιατί έχουμε μπερδέψει τα μπούτια μας...

1. Το "πρόβλημα" το έχεις εσύ ή το έχει ο hercogr80, ο οποίος ξεκίνησε και το νήμα?

2. Το VirtualDj Home είναι η έκδοση free, η οποία παρουσιάζεται και στο profil σου, δεν αγοράζεται! Εσύ, τελικά, ποια έχεις? Γιατί εάν έχεις την free, πώς χρησιμοποιείς τον DDJ-400? Για 10 λεπτά? Trial για 30 ημέρες? Πώς?
 

发表时间 Thu 28 Mar 19 @ 8:11 am
Θείε Γιώργο έχεις δίκιο! Είμαι το ίδιο πρόσωπο! Σαν herco το αγόρασα το πρόγραμμα! Τώρα γράφω από το κινητό που μάλλον έχει κρατήσει παλιότερο λογαριασμό! Το πρόγραμμα είναι αγορασμένο κανονικά! Αν θες στέλνω και την απόδειξη αγοράς!
 

发表时间 Thu 28 Mar 19 @ 8:19 am
Δεν είμαι της εφορίας, μην αγχώνεσαι...

1. Έχεις πράξει τα βήματα κανονικά, όπως αναφέρεται εδώ: http://www.virtualdj.com/manuals/hardware/pioneer/ddj400/setup.html ?

2. Έχεις επιλέξει από το OS σου, η επιλογή συσκευής εξόδου να μην είναι ο controller?

3. Στην σελίδα 19 του DDJ-400 manual, έχεις αλλάξει την ρύθμιση (για χρήση εκτός RekordBox)?

4. Έχεις δοκιμάσει να συνδέσεις τον controller σε άλλη θύρα USB του laptop ή με άλλο καλώδιο?

5. Έλαβες υπόψη σου τα κάτωθι?

5.1. When the unit is connected to a computer (Windows) for the first time or when it is connected to a different USB port on the computer, the message "Installing device driver software" may appear on the computer screen. Wait until the message "Your devices are ready to use." message appears. In the middle of installation, the message "Connect to Windows Update to search for hardware? ] message may appear. In that case, select [No, not this time] and then click [Next] to continue installation.

5.2. The DDJ-400 operates with power supplied from USB. When the power supply decreases, this unit places a limit on the volume of the headphone output. In this case, please remove other USB devices connected to the USB terminal of your computer. Please do not use your laptop running on the battery. Supply power from an AC power supply.
 

发表时间 Thu 28 Mar 19 @ 8:45 am
Είσαι ο θείος που όλοι θα θέλαμε!

Δεν έχω κάνει τίποτα από τα παραπάνω! Απλά τα συνδεσα και παίζω. .οποτε θα τα πάρω από την αρχή!τι να πρωτοκανω?
 

发表时间 Thu 28 Mar 19 @ 8:50 am
Ότι σου έγραψα... Και εύχομαι κάτι από αυτά να αποτελεί την λύση του προβλήματός σου...
 

发表时间 Thu 28 Mar 19 @ 8:56 am
Θειε εισαι καταπληκτικος!

μονο κατι τελευταιο..αυτο που ειπες να αλλαξω στο manual δεν καταλαβα..λειτουργεια εκτος rekorbox..πως θα το κανω?σε ποια σελιδα πρεπει να παω?
σε ευχαριστω πολυ!
 

发表时间 Thu 28 Mar 19 @ 9:04 am
Μου φαίνεται δεν διαβάζεις με προσοχή τα όσα σου γράφω... :P
 

发表时间 Thu 28 Mar 19 @ 9:07 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
έχω την εντύπωση ότι το vdj δεν χρειάζεται (χρήση εκτός RekordBox)
 

发表时间 Thu 28 Mar 19 @ 11:37 am
Συνεχίζει και υπάρχει το πρόβλημα! Το εντόπισα και σε άλλη στιγμή. .Όταν σταματάω να κάνω αναπαραγωγή και ξεκινάω μετά από 15 λεπτά το κάνει! Δηλαδή μικροφωνιζουν τα ακουστικά αλλά μόνο τα ακουστικά. .σαν εξωτερικός ήχος δεν αλλάζει! Παρατήρησα ότι είχε πέσει σε κατάσταση ύπνου και η κονσόλα και ο σκληρός...πως μπορώ να τα κρατήσω όλα "ξυπνια"?
 

发表时间 Thu 28 Mar 19 @ 12:16 pm
Συνεχίζει και υπάρχει το πρόβλημα! Το εντόπισα και σε άλλη στιγμή. .Όταν σταματάω να κάνω αναπαραγωγή και ξεκινάω μετά από 15 λεπτά το κάνει! Δηλαδή μικροφωνιζουν τα ακουστικά αλλά μόνο τα ακουστικά. .σαν εξωτερικός ήχος δεν αλλάζει! Παρατήρησα ότι είχε πέσει σε κατάσταση ύπνου και η κονσόλα και ο σκληρός...πως μπορώ να τα κρατήσω όλα "ξυπνια"?να τους ρίξω ένα φλυτζανι ελληνικουλη?
 

发表时间 Thu 28 Mar 19 @ 12:18 pm
Πες μου:

Α. Ποιο λειτουργικό έχεις...

Β. Εάν κουμπώνεις τον controller σε USB 2.0 ή 3.0...

Γ. Εάν έχεις άλλα περιφερειακά πάνω σε USB θύρες...

Δ. Ποια ακουστικά έχεις...

Ε. Εάν παρουσιάζει το "πρόβλημα" και όταν ακούς απ' τα ακουστικά, αλλά σε πολύ χαμηλή ένταση...
 

发表时间 Thu 28 Mar 19 @ 12:53 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
ετσι απο περιεργεια (επειδη μου χει κατσει και κατι παρομοιο) αλλαξε ακουστικα μαζι με ανταπτορακι (αν χρησιμοποιεις)
 

发表时间 Thu 28 Mar 19 @ 2:22 pm
Το "σκεπτικό" μου...

Στο manual - forum - Q&A αναφέρεται πολύ συχνά ότι το ρεύμα τροφοδοσίας (μέσω USB) του DDJ-400 δεν επαρκεί, τότε είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα παρουσιαστούν διάφορα προβλήματα στον ήχο. Γι αυτό ακριβώς το λόγο και προτείνεται:

1. Τα ακουστικά να μην έχουν ονομαστική ωμική αντίσταση μικρότερη των 32 Ohms.
2. Εάν υπάρχουν άλλες εξωτερικές συνδεδεμένες συσκευές (σε άλλες θύρες USB), να αποσυνδέονται.
3. Εάν υφίσταται θύρα USB 3.0, να επιλέγεται αυτή.
4. Το laptop να είναι σεταρισμένο στις "Μέγιστες Επιδόσεις", ακόμη και όταν χρησιμοποιείται με μπαταρία.

Δεδομένων των γενικών ρυθμίσεων που ανέφερα εξαρχής, των ιδιαιτεροτήτων που ανέφερα άνωθεν και του γεγονότος ότι το πρόβλημα υφίσταται "ρυθμικά" (ταυτόχρονα με την "μπότα", όπου τότε τα ακουστικά "ζητάνε" περισσότερο ρεύμα), θεωρώ ότι εκεί πρέπει να εστιάσει ο φίλος...
 

发表时间 Thu 28 Mar 19 @ 4:40 pm
77%