快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: Numark nv2 + windows 10

由于该帖子已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

Καλησπερα, μολις αγορασα τη συγκεκριμενη κονσολα και ενα καινουριο λαπτοπ με windows 10.
Χρειαζονται καποιες συγκεκριμενες ρυθμισεις για djing ?
Στο παλιο το λαπτοπ , η μουσικη μου, ηταν στο c. Τωρα αναγκαστικα θα ειναι στο D. Τι πρεπει να κανω για να βλεπει σωστα την database ?
 

发表时间 Tue 12 Feb 19 @ 2:33 pm
το λαπτοπ ειναι:dell inspiron 5570 i7-8550u
ram:8gb ddr4
intel core i7-8550u(8mb cache)
σκληρος ssd 128gb, second hard drive 2tb
windows 10

ρωταω γιατι με ολα ανοικτα ετρεξα το latencymon και μου εβγαλε οτι δεν μπορει να διαχειριστει real time audio.ειχε υψηλα νουμερα.


 

发表时间 Tue 12 Feb 19 @ 3:13 pm
Παιδια αν καποιος γνωριζει κατι σχετικα, ας κανει ένα κοπο να μου δωσει καποια πληροφορια, γιατι εχω μεινει εκτος δουλειας. Είναι αμεση αναγκη. Ευχαριστω.
 

发表时间 Wed 13 Feb 19 @ 2:34 pm
Περί laptop...

1. Έναρξη > Ενημέρωση & Ασφάλεια > Αλλαγή Ωρών Ενεργής Χρήσης, ώστε να αποφύγεις updates' installation κατά την διάρκεια της εργασίας σου...
2. Πίνακας Ελέγχου > Όλα Τα Στοιχεία > Επιλογές Παροχής Ενέργειας > Επεξεργασία Ρυθμίσεων Σχεδίου > Για Προχωρημένους > Ρυθμίσεις USB > Απενεργοποίηση Επιλεκτικής Αναστολής Θυρών, για παν ενδεχόμενο...
3. Τσεκάρισμα λοιπών (προ-εγκατεστημένων) προγραμμάτων, τα οποία μπορεί να "τρώνε" άσκοπα πόρους, μνήμη, χρόνο εκκίνησης, κ.τ.λ....

Περί μουσικού αρχείου σου...
Α. Τί μέγεθος έχει?
Β. Τι ενέργειες (back-up, κ.τ.λ.) έχεις κάνει έως τώρα?
 

发表时间 Wed 13 Feb 19 @ 6:50 pm
λοιπον θειος γιωργος βοηθαω την mary γιατι δεν ξερει.το μονο που δεν καναμε ειναι να τσεκαρω κατι μικρα προγραμματακια
που εχουν μεσα από μαμα τυπου candy crash.από back up στο προηγουμενο λαπτοπ ειχε την μουσικη της στο c
στο καινουριο λαπτοπ δεν εχει χωρο στο c και πηγε στο d.εχει back up της database αλλα δεν θυμαμαι τι πρεπει να κανει για
να την δει.εννοειται δεν εχει πλεον cue και λοιπα αποθηκευμένα στοιχεια τα οποια φυσικα χρειαζεται.
επισης τρεξαμε το latencymon και με ανοικτα όλα πχ wifi (απλα χωρις περιττα στοιχεια να τρεχουν στην εκκινηση)
της εβγαζε μεγαλο latency κατι που μου προκαλεσε εντυπωση.σε airplane mode επεφτε αλλα μπορει στα καλα καθουμενα
να της ανεβαζε παλι μεγαλα νουμερα.θα σας βαλω μια φωτο να παρετε μια ιδεα!
σε συζητηση που ειχα με τον phantom μου ειχε πει πως τα καινουρια λαπτοπ με τέτοιες δυνατοτητες σε windows 10 συνηθως δεν θελουν
ρυθμισεις όπως καναμε πχ στα 7.
οποιος μπορει ας την βοηθησει να μην χανει τα μεροκάματα της.

 

发表时间 Wed 13 Feb 19 @ 7:35 pm
Για τα Dell πάντως κάπου στο Αγγλόφωνο forum πήρε το μάτι μου πρόσφατα ότι χρήστης έλυσε πρόβλημα πολύ υψηλού latency κάνοντας απεγκατάσταση ένα utility της Dell (drive assistant νομίζω ότι το λέγανε)
Οπότε κοιτάξτε το λίγο και αυτό όσοι έχετε laptop Dell και έχετε προβλήματα με drop outs κτλ
 

发表时间 Wed 13 Feb 19 @ 7:48 pm
phantom δεν εχει μεσα τετοιο utility η κοπελα.κατι άλλο που μπορούμε να δουμε?το περιεργο ειναι πως οσο επαιξε σπιτι της
drop outs δεν ειχε..απ'οσο μου ειπε.για την database καποιος να μας πει τι πρεπει να αλλαξουμε για να την δει?(δεν θυμαμαι καθολου εχω πολλα χρονια
που το ειχα κανει)
 

发表时间 Wed 13 Feb 19 @ 8:21 pm
Για να μην υπάρχει μπέρδεμα, με την χρήση NotePad++ και αντικατάστασης γράμματος δίσκου, θα πρότεινα να τοποθετηθεί ο "παλαιός" δίσκος ως εξωτερικός (μέσω ανάλογου USB case) και η μεταφορά του συνόλου της μουσικής (όπως ακριβώς είναι στον παλαιό δίσκο) στον καινούργιο δίσκο, πάντα μέσω VDJ...
 

发表时间 Thu 14 Feb 19 @ 6:29 am
Παιδιά ένα μεγάλο ευχαριστώ για την βοήθεια.
Είμαι ήδη σε πολύ καλό δρόμο χάρη στην αμεσότητα σας.
Ελπίζω στο μέλλον να μάθω και να προσφέρω κι εγώ κάτι.
Καλές δουλειές σε όλους.
 

发表时间 Fri 15 Feb 19 @ 6:39 pm


(陈旧帖子或论坛版块会自动关闭)