快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: Προβλημα με το Flanger Effect

由于该帖子已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

Καλησπερα σε όλους...

User Mac Book Pro.Επειδη το flangerακι που μας δινει το vdj 8 δεν με ικανοποιει και διαβαζοντας οτι μπορουμε να φορτωσουμε εφε του vdj 7,προσπαθησα να ανεβασω στο 8αρι το Filter HQ καθως και το Flan Jet που δινει η σελιδα για να τα δοκιμασω.Ενω κανω drag and drop με τα bundle αρχεια κανονικα οταν παω να το χρησιμοποιησω μεσα απο το προγραμμα μου λεει οτι το συγκεκριμενο plugin δεν ειναι συμβατο με το vdj8 ενω εχω δει σε βιντεακια στο youtube οτι το χρησιμοποιουν κανονικα στη συγκεκριμενη version..

Επισης αν εχει καποιος να μου προτεινει καποιο πιο επαγγελματικο vst flanger το οποιο να ειναι πιο κοντα στο original της pioneer η εστω τις ρυθμισεις καποιου χρηστη απο εδω για να σεταρω πιο σωστα το υπαρχον..

υγ.Να σημειωσω οτι κατεβασα το vst flanger της blue cat το οποιο ειναι δωρεαν αλλα μου κρασαρει το vdj οταν ανοιγω το flanger effect και στα δυο decks ταυτοχρονα...(!?!?!)

Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

发表时间 Wed 05 Dec 18 @ 11:39 am
Καταρχήν όχι, πολλά effects του VirtualDJ 7 δεν είναι συμβατά με το VirtualDJ 8.
Και το Flanjet παίζει μόνο σε Windows, όχι σε MAC.
Επίσης γράφεις Filter HQ αλλά μάλλον εννοείς Flanger HQ ?

http://www.virtualdj.com/plugins/index.html?addonid=2050

Κατεβάζεις το αρχείο από Link, κάνεις διπλό κλικ, κάνει εγκατάσταση μόνο του και δοκιμάζεις.
Δεν χρειάζεται να μετακινήσεις αρχεία bundle και απορώ που τα βρήκες κιόλας (μάλλον όχι εδώ οπότε πιθανότατα δεν είναι η τελευταία έκδοση)

Υ.Γ.: Στην τελευταία έκδοση του VirtualDJ μπορείς να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις effects κατευθείαν μέσα από το πρόγραμμα.
Ανοίγεις τις ρυθμίσεις, πάς στην καρτέλα "Επεκτάσεις" και βρίσκεις - κατεβάζεις οτι θέλεις.
Το μόνο μειονέκτημα είναι οτι για MAC υπάρχουν λιγότερα διαθέσιμα effects απ' οτι για Windows.
 

发表时间 Wed 05 Dec 18 @ 11:49 am


(陈旧帖子或论坛版块会自动关闭)