快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: Ερωτήσεις περί Skin (SilverSleek και όχι μόνον)

由于该帖子已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

Phantom, μερικές ερωτήσεις και όταν βρεις τον χρόνο, ενημερώνεις…

1. Να αναμένουμε σύντομα κάποια νέα σου “δουλειά” (π.χ. SilverSleek 4) ή αργότερα και όταν βγει νέα έκδοση του VDj ή πλέον δεν υπάρχει χρόνος – διάθεση για ενασχόληση με skins?

2. Στον Explorer (του συγκεκριμένου skin, αλλά φαντάζομαι και όλων των υπολοίπων) δίνεται η δυνατότητα στον εκάστοτε χρήστη να επιλέγει τόσο τις στήλες, όσο και την σειρά με την οποία επιθυμεί να εμφανίζονται. Πλην όμως (και τουλάχιστον για εμένα προσωπικά), άλλες στήλες επιθυμώ να βλέπω όταν εισάγω ή επεξεργάζομαι μουσικά κομμάτια και άλλες όταν βγάζω κάποιο set.
Η ερώτησή μου είναι εάν υπάρχει η δυνατότητα να αποθηκεύεται η εκάστοτε “εμφάνιση” του explorer σε κάποια custom buttons και κάθε φορά (κατόπιν επιλογής) να αλλάζει.

3. Εάν δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα, είναι θέμα skin (οπότε με πιθανή παρέμβαση κάτι γίνεται) ή software?
 

发表时间 Wed 17 Jan 18 @ 7:30 am
1. Έχω τελειωμένο κατά 90% το Silver Remix το οποίο δεν είναι μεν ο διάδοχος των SilverSleek 1,2,3 αλλά έχει προκύψει από το SilverSleek #3.
Η αλήθεια είναι οτι χρόνος υπάρχει μεν, αλλά όρεξη όχι... :P Εννοώ οτι αν και είχα χρόνο τον τελευταίο καιρό, δεν είχα όρεξη να ασχοληθώ με το Silver Remix και να το τελειώσω. Ευελπιστώ όμως να το έχω τελειώσει μέχρι το τέλος του μήνα.

2. Όχι. Υπάρχει ένας τρόπος να κάνεις hack αλλά απαιτεί επανεκκίνηση του προγράμματος

3. Software.
 

发表时间 Wed 17 Jan 18 @ 8:42 am
Αναμένουμε, λοιπόν, το Silver Remix!...

Όσον αφορά στα ερωτήματά μου και με βάση τις απαντήσεις σου, 2 ιδέες - ερωτήσεις ακόμα:

4. Υπάρχει η δυνατότητα να ορίσεις εμφάνιση στηλών ανά φάκελο, όπως ακριβώς στα Windows?

5. Υπάρχει η δυνατότητα, όταν έχουμε επιλέξει το sidelist να εμφανίζεται στο κάτω μέρος και όχι στο δεξί, να ορίσουμε εκεί ξεχωριστές - διαφορετικές στήλες και όχι να εμφανίζεται η εκάστοτε λίστα σύμμφωνα με τις στήλες του "main window" Explorer?
 

发表时间 Wed 17 Jan 18 @ 9:07 am
4. Όχι, αλλά οι στήλες είναι διαφορετικές ανά τύπο φακέλου. Πχ άλλες στήλες στα Virtual Folders, άλλες στις Playlists και άλλες στα Filters

5. Ναι μπορείς να εμφανίσεις την Sidelist κάτω αντί για δίπλα αλλάζοντας τη ρύθμιση horizontalSideview

Επίσης η Sidelist και η Playlist (Automix view) έχουν τις δικές τους στήλες που μπορούν να είναι διαφορετικές από το main browser window
 

发表时间 Wed 17 Jan 18 @ 9:44 am
djnet71PRO InfinityMember since 2007
@ PhantomDeejay
Και για MAC ε????
 

发表时间 Wed 17 Jan 18 @ 5:56 pm
Ναι, αλλά σε τι απ' όλα αναφαίρεσαι;
 

发表时间 Wed 17 Jan 18 @ 6:59 pm
djnet71PRO InfinityMember since 2007
PhantomDeejay wrote :
Ναι, αλλά σε τι απ' όλα αναφαίρεσαι;


Για το Silver Remix!!!
 

发表时间 Thu 18 Jan 18 @ 6:53 pm
Ναι και για Mac! ;-)
 

发表时间 Sun 21 Jan 18 @ 4:18 pm
djnet71PRO InfinityMember since 2007
Κάνα νέο από το Silver Remix...?
 

发表时间 Thu 20 Sep 18 @ 12:56 pm
djpap63PRO InfinityMember since 2010
Γιωργο δωσε το skin στο λαο σου !!! Σε εμας τους φαν!!!
 

发表时间 Fri 21 Sep 18 @ 10:08 am


(陈旧帖子或论坛版块会自动关闭)