快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ CUE SOS !

由于该帖子已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

Καλημέρα ομαδα ! Μια ερωτηση ! Εχω τα τραγουδια μου σε ενα σκληρο δισκο προχθες εκανα μια μετακινηση φακελων μεσα σε εναν φακελο καινουργιο παντα μεσα στο δισκο ετσι ωστε να τακτοποιησω λιγο τα τραγουδια και εχθες διαπυστωσα οτι εχασα cue κλπ ! Μπορειτε μια βοηθεια ! Να πω πως εχω και ενα λαπτοπ που εχω και εκει cue κλπ και τα τραγουδια τα εχω στ δισκο του λαπτοπ μπορω απο κει να παρω το database και να το μεταφερω στ δισκο τον εξωτερικο τα cue ? Ευχαριστω !
 

发表时间 Wed 08 Nov 17 @ 9:48 am
Εφόσον μετακίνησες τα τραγούδια από την αρχική τους θέση (και όχι μέσα από το VirtualDJ) είναι λογικό να "χαθούν" τα CUE.

Για να "ξαναβρείς" τα CUE θα πρέπει να επαναφέρεις τα αρχεία στην αρχική τους θέση.

Ερώτηση:
Εκτός από μετακίνηση έκανες και μετονομασία αρχείων ή όχι;

Αν όχι, ίσως να υπάρχει κι άλλος τρόπος να βρεις τα CUE σου...
 

发表时间 Wed 08 Nov 17 @ 10:11 am
Οχι δεν αλλαξα τιποτα απο ονοματα !
 

发表时间 Wed 08 Nov 17 @ 10:32 am
Και παλι δεν εγινε τιποτα εβαλα τα τραγουδια εκει που ηταν αλλα τιποτα και μου βγαζει και μια ενδειξη οτι ο δισκος E του virtual dj ειναι γεματος!
 

发表时间 Wed 08 Nov 17 @ 10:37 am
Λοιπόν

1) Κρατάς Backup την βάση δεδομένων σου.
Αν ο δίσκος με τα τραγούδια σου είναι άλλος ΕΚΤΟΣ του C: τότε κρατάς backup το αρχείο X:\VirtualDJ\Database.xml
Αν ο δίσκος με τα τραγούδια σου είναι o C: τότε κρατάς backup το αρχείο Documents\VirtualDJ\Database.xml

2) Ανοίγεις το πρόγραμμα. Στη λίστα αριστερά με τους φακέλους εντοπίζεις τον καινούργιο φάκελο που έφτιαξες

3) Κάνεις δεξί κλικ πάνω στο φάκελο και επιλέγεις "Προσθήκη στη ΒΔ αναζήτησης"

4) Περιμένεις να τελειώσει.

5) Κάνεις επανεκκίνηση το VirtualDJ

6) Δοκιμάζεις τα αρχεία σου να δεις αν έχουν ξανά τα CUEs τους ή όχι.

Μας λες τι έγινε για να δούμε τι μπορείς να κάνεις παρακάτω...
 

发表时间 Wed 08 Nov 17 @ 10:40 am
Παιδια τα cue δεν υπαρχουν εκανα αυτο που ειπαμε ! Μπορω να τα παρω απο το αλλο pc που δουλευω επαγγελματικα τα cue και να τα βαλω στον εξωτερικο μου που εχω το θεμα που αναφερω παραπανω ?
 

发表时间 Fri 10 Nov 17 @ 7:54 pm
οκ παιδες το βρηκα ευχαριστω
 

发表时间 Sat 11 Nov 17 @ 12:48 pm


(陈旧帖子或论坛版块会自动关闭)