快速登录:  

Forum: Greek Forum

话题: Δίπλα BPM σε πολλα τραγουδια

由于该帖子已年深日久,可能包含陈旧过时或描述错误的信息。

Σε πολλα τραγούδια τα BPM μου εμφανίζονται σε διπλή τιμη ..δλδ αντί 92 ειναι 184..γιατι συμβαίνει αυτο;
 

发表时间 Sat 17 Dec 16 @ 7:29 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Exei sxesi me ton algorithmo ypologismou. Profanws auta ta tragoudia exoun kapoia organa (syxnotites) pou epanalambanontai se "diplous" xronous,, to opoio kai odigei se tetoia apotelesmata. Kapoia software exoun epiloges eurous BPM gia to analyze, to VirtualDJ omws den exei.
Auto pou mporeis na kaneis einai na anoikseis ta tragoudia me BPM Editor kai na epilekseis to /2 gia o BPM
 

发表时间 Mon 19 Dec 16 @ 7:30 am
καλησπέρα....
όσον αφορά τα *2 /2 bpm έχω μια ερώτηση.....
δίπλα από το tab title έχει το tab audio που όταν το πατάς σου ανακατεύει τα τραγούδια
βάση τα bpm από το τραγούδι που παίζει (λίγο πάνω λίγο κάτω στα bpm) και το play count....
αυτό που ψάχνω εδώ και καιρό είναι πως μπορεί το vdj να μου να μου εμφανίζει και τα μισά bpm /2 δλδ....
πχ όταν παίζω ένα τραγούδι στα 120bpm να μου ανακατεύει και αυτά στα 60bpm αντίστοιχα....
 

发表时间 Fri 06 Jan 17 @ 12:53 am
OMHROSPRO InfinityMember since 2007
καλησπερα,
Γιατι στο επεξεργαστη tag στο πεδιο BPM σε ολα τα track εχει δυο τιμες?
 

发表时间 Fri 21 Apr 17 @ 2:53 pm
καλησπερα και παλι...
προσπαθω εδω και καιρο να βρω ενα τροπο να βρισκω τα τραγουδια
με τα μισα bpm απο το τραγουδι που παιζει... πχ αν παιζω ενα τραγουδι στα 120bpm
να βρισκω τραγουδια στα 60bpm.. υπαρχει μηπως καποια εντολη που να εφαρμοζεται στα custom buttons?
το get_bpm ειναι μια βοηθεια αλλα με το /2 διπλα δεν λειτουργει για να μου βγαλει τον μισο αριθμο bpm απο το τραγουδι που παιζει...
 

发表时间 Thu 07 Sep 17 @ 10:31 pm
get_bpm & param_multiply 0.5
 

发表时间 Fri 08 Sep 17 @ 7:11 am
σε ευχαριστω παρα πολυ φαντομ...
μηπως υπαρχει τροπος να γινεται browsed αυτο ;;
δλδ να μου βγαζει βαση το τραγουδι που παιζω αντιστοιχα τραγουδια με τα μισα bpm στο browser
ευχαριστω και παλι για την σωτηρια απαντηση ;)
 

发表时间 Sat 09 Sep 17 @ 2:29 am
OMHROSPRO InfinityMember since 2007
[quote=OMHROS]καλησπερα,
Γιατι στο επεξεργαστη tag στο πεδιο BPM σε ολα τα track εχει δυο η και περισσοτερες τιμες?

 

发表时间 Fri 02 Mar 18 @ 8:17 am
OMHROSPRO InfinityMember since 2007
[quote=OMHROS]καλησπερα,
Γιατι στο επεξεργαστη tag στο πεδιο BPM σε ολα τα track εχει δυο η και περισσοτερες τιμες??
 

发表时间 Fri 02 Mar 18 @ 8:18 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Όταν το VDJ κάνει υπολογισμό του BPM (analyze), υάρχουν συνήθως κάποια κομμάτια του τραγουδιού με διαφορετικό beat, όπως πχ φαίνεται στην παρακάτω εικόνα. To VDJ κρατάει αυτόν το ενναλακτικό υπολογισμό σε περίπτωση που είναι και ο "σωστός" και τον χρειαστείς

 

发表时间 Fri 02 Mar 18 @ 8:24 am
OMHROSPRO InfinityMember since 2007
σε ευχαριστω.
 

发表时间 Fri 02 Mar 18 @ 8:53 am


(陈旧帖子或论坛版块会自动关闭)